Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Terápia után szellemi hanyatlás?

Terápia után szellemi hanyatlás?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom pszichiáterhez jár. Drasztikus és nem pozitív változás észlelhető rajta. A kognitív képességei mintha eltűntek volna! Tehetséges író/költő volt, mindenhez érzelmet társított, éles volt a logikája, imádott olvasni, írni, az élete volt. Az egyik kezelés után hirtelen minden képessége eltűnt, nem találja a szavakat, nem tud verset írni, nem tud gondolkozni, és azt mondja nincsenek érzései. Kérdeztük mi történt a kezelés alatt? Azt mondta, a pszichiáter rövid idő alatt hirtelen sok ellentmondásos dolgot mondott neki, teljesen összezavarta, és egy idő után szorongani kezdett, és félelmet érzett. Egyébként a szorongás azóta is megvan neki, és furán, ködösen érzi magát, mint akit elmondása szerint hipnotizáltak. Olyan lett, mint aki demens, de a legkínzóbb számára az, hogy ami az élete értelme volt (írás, szellemi tevékenységek) azok mintha teljesen eltűntek volna! Retteg, szorog, de sírni sem tud, mivel nincsenek érzései. Elmondani el tudja, de nem érzi át az érzéseket. Nagyon rossz őt így látni, az élete volt az érzelmek világa, a szavak, a kommunikáció, és és ezekből kb minden képessége eltűnt. Mit tehetett vele a pszichiáter?
2022. ápr. 1. 14:57
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Egy kezelés után került abba az állapotba amit leírtam!
2022. ápr. 1. 15:42
 12/22 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy nem romolhat az állapota csak úgy magától? Amikor felkerestem most egy pszichiátert még "csak" alvászavaros voltam, most pedig rettenetes szorongás van rajtam pluszban. Nem az orvos tehet róla, jött. Amúgy nem, nem normális a dugd ki a nyelved. De biztos, hogy a rokonod mindenben igazat mond és nem ferdít?
2022. ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen! Biztos hogy mindenben igazat mond! Es mondtam enyhe pánikzavarral ment el! Attól nincs kognitív képesseg és emlékek elfelejtése! Hangsúlyozom mindezek a kezekés után lettek neki! A dugd ki a nyelvedről megkérdeztek egy másik szakembert, ő azt mondta hogy a rokonom szuggesztív állapotba lett hozva, és nem jó irányú "agymosást" kaphatott, plusz a szándékos hirtelen törtenő ellentmondások amikkel a doki bombázta, kilőtte a kognitív képességeit! Plusz hogy a rokonom belegyezett-e a hipnózisba, mert e szerint a szakember szerint abban részesült! Rokonom sosem akarta, hogy a szellemébe, a lelkébe "belenyúljanak", úgyhogy akarata beleegyezése nélkül alkalmazott rajta valamit az a doki, akit én ezek után nem nevezek annak!
2022. ápr. 1. 15:51
 14/22 anonim ***** válasza:
60%
Most írtad, hogy beleegyezett a hipnózisba. Akkor??
2022. ápr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem nem egyezett bele!!!@ nem is tudta hogy azt teszi az a kokler! Az tűnt fel neki hogy nem tudja miert dugta ki a nyelvét automatikusan amikor erre lett kérve!
2022. ápr. 1. 15:54
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezt se értem, bár személyesen még nem tapasztaltam és láttam, de tévében igen, sosem kértek senkit hipnotizálásnál, hogy dugja ki a nyelvét. Szóval bonyolult, sajnálom. Talán keresni kéne másik szakembert, szerencsére ennél csak egyszer volt. Amúgy honnan akasztottátok le?
2022. ápr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A kerdes es a kesobbi magyarazatok alapjan ugy erzem, hogy valami olyan lehetett, ami traumat/sokkot okozott. Ahogy korabban irtak: erinthettek olyan temat, ami ezt kivalthatta. En csak onismeret miatt jartam pszichologushoz, de ott is volt olyan tema, ami utan en teljes sokkban voltam, nagyon melyen erintett es megrazott. Mert nem gondoltam azt magamrol. A pszichologus mondta is utana, hogy lehet, hogy erre meg nem voltam felkeszulve. Ha valaki annyira erzekeny, mint a rokonod, akkor ez tobbszorosen jelenhet meg. Nekem utana ezt fel kellett dolgoznom, hetek mentek el erre.

Szoval ilyen is lehet a pakliban. Ha mar regota jart ehhez az emberhez, akkor megbizott benne, es visszaeles mar tortenhetett volna korabban, amit a rokonod biztosan eszlelt volna a hatodik/hetedik erzekeivel. Ettol fuggetlenul nem allitom azt, hogy nem visszaeles tortent.

2022. ápr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy ilyen állapotban sosem láttuk! Gondja volt, akkor megélte, átélte, és nyom nélkül élte tovább az életét. Minden rzelmet megélt, elfogadtt, a jót és a rosszat is. Annyit mondott még, hogy a sok ellentétes információ amit hirtelen rövid idő alatt kapott az le is blokkolta, mert a doki összefüggéstelen dolgokat beszélt neki, és ide oda ugrált a témákban, meg hogy úgy érezte, a doki valahogy lelkileg, érzelmileg elnyomja. Sőt a doki akarta megmondani neki hogy mit érez! Mintha a rokonom nem tudná! Pont ő ne, aki az érzésekkel "dolgozott" költőként világ életében. Tehetetlennek és kiszolgáltatottnak érezte magát, mert ahányszor védekezni próbált, vagyis elmondani hogy mit érez, a doki figyelembe se vette, és folytatta hogy szerinte a rokonom mit érez, és mit tegyen mit ne tegyen. Borzalmas élmény lehetett emberileg.
2022. ápr. 1. 17:38
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthetetlen dolog.


Most akkor pszichiáternél volt vagy pszichoterapeutánál? Hipnózist csak orvosi végzettséggel rendelkező pszichoterapeuta végezhet. És az nem úgy van ám, hogy első alkalommal odamész és puff, jól meghipnotizálnak.


"Oh plusz vmi olyasmi volt még, többször mondta neki hogy rossz, (pedig a rokonom ritka jószívü, empatikus volt mindig) és hogy arra emlékszik, a doki beszélt beszélt, összezavarta, és a beszéde közben hirtelen arra kérte dugja ki a nyelvét, ő megtette, (nem tudja miért!) és a doki folytatta az összezavarását."


Ez sem értelmezhető. Nem tűnik túl valószínűnek, hogy egy pszicháter/PT olyat mondjon valakinek, hogy az illető "rossz". Meg hogy megkérje, hogy dugja ki a nyelvét. Ugyan már.


Biztos vagy te abban, hogy szakembernél volt?

2022. ápr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Mindez megtörtént! Mi is döbbenten állunk az egész előtt!
2022. ápr. 1. 18:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!