Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bántalmazások emléke az idő...

Bántalmazások emléke az idő múlásával csak még erősebb lesz, miért?

Figyelt kérdés

Azt a jelenséget mi okozhatja, hogy régen elszenvedett, főként szóbeli bántalmazások, alázások emléke úgy válik "egyre erősebbé" ahogy telik az idő?

Általános iskolában tötént osztálytársak részéről sok éves bántalmazás, aztán abból a közösségből sajnos valaki középiskolába is átjött, osztálytársam lett. Ő gondoskodott arról, hogy az irányomba történő bántalmazás továbbra is történjen, egy új közösségben is.

Régen még rá tudtam venni magam osztálytalálkozókra, egykét bántalmazóval még leveleztem is.

Ahogy az idő telik, mintha ezek a bántalmazások nemhogy halványodnának, hanem erősödnek.

Ezeknek már huszonakárhány éve és úgy érzem, hogy hiába nőttem fel, nem merek vagy akarok találkozni velük.

Sok szakembernél voltam, a "na dehát már más van!" "már felnőttetek" típusú egymondatos bölcsességek nem hozták el számomra a megvilágosodást, vagy nem is tudom miképpen fogalmazzak.

Olyan mintha húznám magammal ezeket a sérelmeket és nem tudok megszabadulni tőlük.



2022. ápr. 4. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Azért van, mert dédelgeted magadban ezeket az emlékeket. Velem is történtek szar dolgok, de a jó részére már nem is emlékszem. Nem fogom egy életen át ápolni a rossz emlékeket..
2022. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyen egyszerű az egész? :) Nem nagyon hiszem:)
2022. ápr. 4. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
41%
Márpedig az emlékek olyanok, hogy minél többször minél hosszabb ideig gondolsz rájuk, annál jobban megragadnak. Ha a bevillanó rossz emlékeket azonnal elhessegeted és akarattal más irányba tereled a gondolataidat, azzal gyengíted őket.
2022. ápr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%
Nem csak az a baj, hogy táplálod őket, hanem az is, hogy igazán sosem dolgoztad fel. Nem értetted, miért kapod, csak nyeltél egyet a túlélésért és elraktározódtak. Így nem biztos, hogy az ajánlott elhessegetés megoldást nyújt, mert az is azt eredményezi, hogy elnyomod ezeket a megélt sérelmeket. Éppen az eddigi figyelmen kívül hagyás eredménye az, hogy nem tudtad begyógyítani a sebeid, kezeletlenül maradtak. Legyél kettesben a lelkeddel, úgy tűnik, most értél el arra a szintre, hogy szembe tudj nézni a múltaddal. Éld meg a fájdalmaid, dühöngj, írd ki magadból, énekeld ki, mozogd ki, ahogy neked jól esik. Engedj teret a tisztulásodnak, különben mindig lesznek olyan időszakok, amikor az emlékek hatalmukba kerítenek. Fontos megtalálnod magadban a választ arra, hogy miért hagytad, hogy bántsanak, mert a válaszok meg fogják mutatni, hogy milyen tulajdonságod szorul finomításra, fejlesztésre. Tudatosítsd magadban, hogy nem csak rólad árulnak el dolgokat azok a bántások, hanem róluk is és rá fogsz jönni, hogy te is értékes ember vagy, akinek nem kell továbbra is bántania magát az emlékek terhével. Sok sikert a feldolgozásban!
2022. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!