Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaza van az anyukámnak?

Igaza van az anyukámnak?

Figyelt kérdés
Tegnap az anyukámmal összevesztünk, mivel elmondtam neki, hogy ha ideges vagyok hallucinálok. Nem durván, észre is veszem, hogy nem a valóság, csak néha megijedek tőlük. Volt mikor drónok repültek fölöttem, vagy macskákat láttam a szobában. Viszont, ahogy leírtam, felfogom pár másodperces késéssel, hogy az nem létezik, alapból nagy a fantáziám is. Én erre fogom, hogy művész vagyok, de az anyukám parázik meg minden, orvoshoz akar beutalni, de erre nekem semmi kedvem. Mit tehetek?

2022. ápr. 4. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van anyukádnak.

Most kell vele foglalkozni, amíg nem hatalmasodik el rajtad.

2022. ápr. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van anyukádnak.
2022. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Igaza van édesanyádnak. Ezzel kapcsolatban orvossal kell konzultálni.
2022. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Minél hamarabb orvoshoz fordulsz, annál jobb.

Legfeljebb megállapítja, hogy tényleg semmi bajod...

De ha mégis skizofrénia-gyanú, akkor a te hasznodra válik, ha minél hamarabb terápiát kapsz!

2022. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Igaza van. Minél előbb, annál jobb!! Ha elhatalmasodik feletted, akkor simán hallucinálhatsz számodra nagyon felkavaró dolgokat is, amik nem kicsit nehezítik meg a mindennapjaid. Tapasztalat.
2022. ápr. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is igazat adok anyukádnak! Egy vizsgálat nem a világ, de ha kialakulóban van nálad valamilyen komoly mentális betegség, és időben kezelnek, nem hatalmasodik el. Tehát csak jól jöhetsz ki egy alapos kivizsgálásból!
2022. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem inkább illúziónak tűnik, mint hallucinációnak. A szemed sarkából látod vagy magad előtt? Mennyire élesen, valóságszerűen?

Ha nincs ott semmi, de te egyértelműen látsz valamit, az hallucináció. Ha valami mozgást észlelsz a szemed sarkával, és macskának gondolod, az illúzió, nem hallucináció.

2022. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyértelműen látom. Volt hogy bámultam a macskát.
2022. máj. 4. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!