Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy 1-2 hétig...

Miért van az, hogy 1-2 hétig nagyon motivált vagyok, azután meg depressziós leszek ugyanennyi időre?

Figyelt kérdés

Ősszel megkezdtem az egyetemet, első éves vagyok jelenleg. Nagy reményekkel indultam neki az egyetemnek. Ősszel mikor elkezdtem akkor a szeptembernek az első két hetét teli motivációval, nagy fokú érdeklődéssel töltöttem el. Ezután jött 1-2 hét enyhébb depresszió mikor azt érzem, hogy nem találom a helyem és semmi motivációm nincs. Aztán utána megint 2 hétig nagy motiváció, nagy fokú érdeklődés, nyitottság màsok felé, majd megint jött a depresszió 2 hétig (elzárkózás, demotivàltság, lelki fàjdalmak).


Ez a folyamat így megy szeptember óta és nem tudom hova tenni.


Általános iskolában és középiskolában végig ki voltam közösítve és sokat bántottak. Ennek ellenére általános iskolában sosem voltam az a hangulatingadozó fajta, hanem elüldögéltem csendben magamnak. Középiskolában már akadtak ilyen periódusok főleg harmadik évtől kezdődően, viszont akkor még csak max 1-2 nap rossz kedv és utána 1-2 hónap "jókedv".


Ez a nagyfokú hangulatingadozás az egyetem kezdetén alakult ki és azóta sem múlt el. Nem tudok vele mit kezdeni, nagyon kikészít amikor negatív periódusban vagyok. Amikor pozitívban akkor hirtelen mindenben a legjobb akarok lenni és nagyon magas pozíciókban képzelem el magam, amikor viszont a negatív tör rám akkor meg legszívesebben elásnám magam a föld alá míg el nem múlik.


Öngyilkossági gondolataim nincsenek hálistennek és sosem voltak.


21/F



2022. ápr. 6. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

Én azt tudom neked tanácsolni, hogy szedjél minden egyes nap 1 szem magne B6-ot. Azt a jó fajtát amiben legalább 400 mg magnézium van, és ne vegyél olyan kis készítményeket amikben csak 50-100 mg van. A napi magnéziumbevitelednek minimum 300 mg-nak kell lennie.


Az ember magnéziumszintje nagyon fontos, hogy szinten legyen tartva, főleg egyetemen. Kiürülhet és akkor könnyebben depresszív az ember. Nekem ez még vizsgaidőszakban is segített megőrizni az ép eszemet, sőt, én hozzá halolajat is szedtem.


Nem szabad alábecsülni a szervezetedbe bevitt tápanyagok, vitaminok értékét, főleg nem egy olyan időszak során mint az egyetem. Nagyon figyelj oda hogy bevidd a szükséges anyagokat, és ha lehet (főleg egyetemen ugye) került az alkoholt mert csökkenti a magnéziumszintet.


Az Omega 3 Halolaj nagyon jó barát lehet.

[link]


A Magne B6 pedig tele van az internet hogy miért és hogyan segít mentális állapotunkon, íme néhány cikk erről

1) [link]

2) [link]

3) [link]

4) [link]

5) [link]


Fontos hogy ne egyik napról a másikra várd a javulást, ez egy "kúra" amit hosszabb időn keresztül kell csinálnod, a legjobb ha szeded minden nap, és heteken, hónapokon belül érezni fogod a pozitív változást.

2022. ápr. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Miért is lett 0% a válaszom?


Mert nem antidepresszánsokat és más gyógyszereket ajánlok mint az itt lévő emberek tömegei, meg pszichológust? :D


Szerintetek nincs szüksége a szervezetnek magnéziumra? Aki lusta utána olvasni a linkelt, üzenetemet megalapozó forrásoknak annak nem is lesz hasznos a válasz.


Na mindegy, mentális zavarokkal küszködők fórumán ne keressünk logikát.

2022. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le azt hozzáteszem.


Köszönöm szépen egyébként a válaszod.


Tegnap még mikor kiírtam rosszabbul voltam, ma már, hogy süt a nap és melegebb van odakint egy jobb a mentális állapotom.


Meg fogom próbálni majd a magnéziumot, asszem van is itthon, megnézem.

2022. ápr. 6. 12:36
 4/6 A kérdező kommentje:

Magnosolvot találtam, az jó?


670mg könnyű, bázisos magnézium-karbonát és 342mg könnyű magnézium-oxid hatóanyaggal rendelkezik.

2022. ápr. 6. 12:39
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

Persze hogy jó.


A Magne B6-ban a B6 vitamin azért van, mert az segíti a magnézium felszívódását. Ezért a későbbiekben egy béres magne b6-ra való átmenet javasolt lehet.


Nézegetem itt a kérdéseket minden nap, mert pszichiáterek mellett dolgozom, mentális betegekkel. Hidd el ennyi alapján neked semmi bajod nincs, az itt lévő súlyosabb, pánikbeteg, mániákus depressziós és egyéb esetek mellett meg főleg kitűnik. Hangulatingadozást ezer dolog okozhat.


Az időjárás nagyban hozzájárul a mentális állapotunkhoz, ha nincs hosszú távon napsütés akkor az mindenkire kihat, morcosabb lesz az ember. Viszont ahogy fentebb is írták mivel egészséges vagy, a problémát okozhatja puszta vitaminhiány is.

2022. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, valóban kevés zöldséget, hüvelyest, tejterméket eszek így előfordulhat simàn. Szerintem lesz itthon B6 is.
2022. ápr. 6. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!