Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem?

Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Nincs is igazán kérdésem csak le akarom írni valahova mennyira szar most minden.

Korán érő típus vagyok ezért nagyon nagyon korán kezdtem el fiúzni ami egyáltalán nem volt egy jó döntés. Randizgattam egy sráccal aki megerőszakolt de akkor még csak fel sem fogtam mi történt.

Egy emberen kívül senki sem tud róla szüleim sem.

Nagyon sok fájdalmon kellett kersztűl mennem.

Sehova se illek be sose találom meg azt az embert aki megért aki hasonló gondolkodású.

Többször is próbáltam rávenni magam öngyilkosságra de nem megy.


Élni akarok de mégse.

Pár héttel ezelőtt összejöttem osztálytársammal és az egész rosszul végződött.

Teljesen kiborultam öngyilkos akartam lenni vagy 1 órán át sírtam aztán anyám úgy talált a szobámba hogy épp a vagdosom magam amit nem akartam meg tenni de direkt csak annyira csináltam hogy nem lesz heges.Nem tudom mi volt a célom vele de azt akartam hogy lásson így az anyám.

Nagyon nehezen tud megközelíteni és utálom magam tegnap megakartam halni ma meg olyan vagyok mintha semmi nem történt volna.

El se tudom dönteni hogy most ez fáj vagy nem.

Nem vagyok depressziós.

Nincsenek barátaim a pasizás nem megy a pszichológus nem segít.

Nem tudom elmagyarázni de a koromhoz képest nagyon érdekes világnézetem van.

Mindenért magamat okolom és tudom hogy hülyeség de mégis.

Ha ideges leszek addig ütöm verem magam hogy kék lila foltos leszek mindenhol.De ez sem érint meg különösebben.

Voltak már akár emberöléssel való gondolataim de sose tudnék ilyesmit meg tenni.

Nem érzem magam normálisnak de nem akarom azt mondani hogy IGEN nekem mentális bajaim vannak mert akkor egyre jobban ezt hitetem el magammal.

Nem vagyok veszéllyel az emberekre vagy magamra semmi dúrva sérülést nem okoztam még magamnak.

A szüleimnek folyton szemrebbenés nélkül hazudok pedig nem is szeretnék igazán.

Az érzelmeim nem értem igazán de nem akarok ezen töprengeni , nem vezet jó irányba.

Nem vagyok boldog de mégis.

Nem vagyok bipoláris zavaros de az voltam legalábbis öndiagnosztika szerint de az nem ilyen.

Nem akarok ezeken elmélkedni meg pszichológushoz járni mert az csak ront a helyzeten.

Igazából megvagyok az életemmel jó jegyek stb stb.


Nem tudom normálisan levezetni a gondolat menetem.

ez zavar.

Igazából meg nem értett emberek érzem magam. Nem tudom mit csináljak leginkább szükségem lenne valakire.

két napja nem voltam iskolába és lehet elfogok menni másikba.

Szerintem tönkre tettem magam.



2022. ápr. 7. 22:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam már ezt a gondolkodjunk pozitívan,tanuljunk. Koncentráljunk önmagunkra és segítsünk másokon. Egészséges étkezés sok mozgás némi szociális élet aztán ez lett belőle.

Ez az egész hogy sose tudok boldog lenni már lassan 2 éve tart

2022. ápr. 7. 22:29
 2/14 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje jársz terápiára? Az hosszú idő, amíg kifejti a hatását.
2022. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem fix hogy a traumadtol vannak problemaid. Lehet azon kivul is vannak egyeb (remeljuk nem komolyabb) problemak (pl. csaladban valas vagy hasonlo).


Ha jol veszem ki a szavaidbol eleg fiatal vagy. 15 - 20?


Hat igy elso latasra, mint mar gyerekkorom ota levo skizoaffektiv - depresszios tipusakent, szerintem a gyogyszeres kezeles elobb utobb nalad elengedhetetlen.


Az ongyilkossagot meg felejtsd el. Annak az elfogadasa, meg a menete egy teljesen mas dimenzio. Senki nem lesz tudatosan ongyilkos egyik hetrol a masikra, vagy egyik evrol a masikra. Max aki veletlen hal meg valamiben. Altalaban tobb ev kell, sokszor evtized hogy erre ravegye valaki magat. Ne indulj el ezen az uton.


Ha tudnek magamnak tippet adni mikor annyi idos voltam mint te, menjek el pszichiaterhez es szedjem a gyogyszert. Talan most nem tartanek itt.


Lennenek kapcsolataim, parkapcsolatom, koncentralni tudnek mint egy normalis ember a sulira, melora, elveznem az eletet, nem lennek ott ahol most.


Pszichologust, hat ha meg tudod fizetni a minimum 2 heti alkalmat, akkor az is eleg jol jonne szerintem neked. De lehet neked eloszor heti kene. De ugy hogy szuleid nem tudnak semmirol, igy nehez lesz ezeket elkezdeni.


Hidd el, ez az egesz olyan, hogy er a trauma, az egy egyenes dofes beled, majd azt hiszi az ember hogy onnantol vege, de ez a kes tovabb kezd vagni teged belulrol kifele, ha nem kezelteted.


Szanjal ra 1 hetet, vedd magadon az erot es beszelgess el a szuleiddel errol.


Ha most elindulsz a gyogyulas utjan, jo minosegu eletet fogsz tudni elni, es a dolgokat amikre vagysz szerintem a nagy reszet meg fogod tudni szerezni.


De ha hagyod, semmizgeted, nem komolyozgatod, akkor hidd el nekem, csak rosszabb lesz, es egyre kontrollalhatatlanabb.


Szeretnel pszichiatriai osztalyra menni? Szeretnel magyarazkodni allandoan a szuleidnek, barataidnak? Szeretned mindenert magadat okolni, es latni ahogy az eleted egyre jobban tonkre megy - es ez a valosag?


Valahol el kell kezdeni, mert magatol nem fog menni.

2022. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen elég fiatal vagyok ebből kifolyolag nem is kezeltem és kezelem jól ezt a helyzetet. tizenöt alatt csak nem merem ki írni mert bannolnak
2022. ápr. 7. 23:25
 5/14 A kérdező kommentje:

Mellesleg szüleim nem váltak el szerencsére. Nagyjából fél éve anyukámnak kiborultam és képes voltam kitalált traumát bemesélni mert nem mertem elmondani hogy megerőszakoltak. Sajnált meg elvileg nagyon együtt érez de mindig csak azt mondja neki meg a szüleinek milyen rossz és hogy ennél sokkal erősebb vagyok. Haragszik rám amiért bántom magam,felpofozott.

Eszébe se jut hogy pszichológushoz kéne mennem. Csak oldjam meg és támogat mindenben.

2022. ápr. 7. 23:30
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a szulokkel jo/okes a kapcsolatod akkor adj magadnak 1 heted hogy ossze szedd magad meg a gondolataidat es mondd el nekik.


Max 1 het.


Ezzel valamit kezdjel.


Az eletben 1000 millio olyan dolog lesz amit nem akarsz, es meg kell tenned - most itt nem gondolok azert megeroszakolasra - es ez a lepes hidd el visszanezve annyira miniatur lesz, de borzaszto fontos.


Ne halogasd tovabb.

2022. ápr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Annyira elegem van az egészből hogy nekem már ilyeneken kell átesnem sok korombelinek meg az a legnagyobb problémája hogy nem kapja meg a legújabb iphonet vagy nike cipőt.
2022. ápr. 7. 23:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Mondd el a szuleidnek kereken mi a helyzet. Nincs kamu, nincs ize meg mellebeszeles.


Viszont mondtad hogy jarsz terapiara? Vagy jartal?


Iskolapszichologusnal voltal? Ha meg nem akkor oda mehetsz magadtol szuleid tudta nelkul azt hiszem.

2022. ápr. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

voltam iskola pszichológusnál de az az ami tényleg nem segített semmit.

Bejárni is utáltam oda annyira erőltetetten kellett beszélnem a problémáimról...

2022. ápr. 7. 23:39
 10/14 anonim ***** válasza:

7


Az zavar hogy ott van elotted 20 - 30 masik ember es nem olyanok mint te?


Hidd el nekem, hogy siman ossze lehet szedni 20 - 30 embert akinek hasonlo gondja van mint neked.


Ne hasonlitgasd magad masokhoz, felesleges. Tudom van nyomas mert be akarsz illeszkedni, de ez ne hatarozzon meg teged.


Nekik majd lesz mas problemajuk. Te nem vagy semmivel kevesebb egyikukhoz sem kepest.

2022. ápr. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!