Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok mindig rosszul?

Miért vagyok mindig rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



A helyzetem az, hogy mindig félek attól, hogyha megyek valahová, akkor utazás közben rosszul leszek.(ez általában be is következik) Ilyenkor hányingerem van, kétségbeesek, és nem tudok másra gondolni csak arra, hogy rosszul vagyok.

Ez kb 1-2 hónapja kezdődött, mikor kocsi úton lettem rosszul. Hiába ittam közben, folyamatosan hányingerem volt. Soha nem voltam rosszul a kocsiban a 18 évem alatt, se buszon,se semmin. Mindig gond nélkül utaztam. De ez a probléma annyira zavar. Rettegek így elmenni bárhova is, mert félek, hogy rosszul leszek a vonaton, buszon, stb.

Ilyenkor, mikor rosszul vagyok akkor a tüneteim a ; hányinger, fejfájás, szédülés, rossz közérzet és néha kéz/láb remegés.

Tegnap az iskolában lettem rosszul, hányingerem volt, hánytam is és kocsival kellett hazajönnöm, ahol továbbra is rosszul voltam. (Hirtelen jött a rosszullét) De leginkább utazásoknál tapasztalom ezt 2 hónapja. Azelőtt soha nem volt ilyen gondom.



Valakivel volt már hasonló?

Minden választ és tanácsot nagyon szépen köszönök!!!



2022. ápr. 9. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Az Utazás pánik rohamot vált ki. Pszichiáterhez kéne menni, az meg tudja mondani tutira. Házi orvos ad beutalót.
2022. ápr. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Háziorvost kellene kérdezni. Lehet, hogy pszichés eredetű.
2022. ápr. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
30%
Szálj fel a 7es buszra, minden problémád megoldja.
2022. ápr. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ez már generált pánik.Nekem is így kezdődött,csak nem az utazástól,hanem társasági összejöveteleken,főleg zárt helyeken,amikor tudod,hogy ne tudsz bármikor kijönni.Pszichológushoz fordultam,ennek több éve,és segített!!
2022. ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is ugyan ez a problémám, nem vagy egyedül. Nekem pszichológus tudott segíteni ebben.
2022. ápr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is volt hasonló pánikroham, főleg a metrón jött ki mindig. Hónapokig rámtört két megálló közt az a fura érzés, hogy most biztos mindjárt megállunk, beragadunk, nem tudok leszállni, nincs nálam innivaló, kapart is a torkom rögtön stb. Már előre féltem felszállni, mert tudtam hogy ez lesz.

Aztán egyszer valahogy rájöttem, hogy ezeket a gondolatokat én okozom saját magamnak, bele hergelem magam egy ilyen hülyeségbe. Körülöttem nyugodtan ülnek az emberek, kisgyerekek is simán kibírják ezt a pár perces, max fél órás metrózást, akkor nekem se lesz semmi bajom. Amikor éreztem hogy megint kezd rám törni ez a rossz érzés, elővettem valami olvasnivalót, vagy a telefonomat piszkáltam, de a lényeg hogy próbáltam elterelni a gondolataimat. Lassan fél éve már, hogy egyáltalán nem jött elő az a rossz érzés. Örülök hogy le tudtam küzdeni magamban, csak azért írtam le ezeket, hogy tudd, nem vagy egyedül ezzel.

2022. ápr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!