Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a frontin elvonási tünetei?

Mik a frontin elvonási tünetei?

Figyelt kérdés
Ha terápiásan szedem, de egy napot bizonyos okokból kihagyok ezek ugyanúgy jelentkezhetnek?

2022. ápr. 10. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

a betegtájékoztatón is szerepel, hogy maximum 4 hétig lehet szedni.

Ez a frontin terápiás használata. késöbb mint elvonási tünet feszültség, fejfájás, alvási probléma.

2022. ápr. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd már meg hol írják, hogy 4 hét a maximum?! Ez nem igaz. De tény, a lehető legrövidebb ideig ajánlatos szedni.

Kérdezőnek, vajon mekkora a terápiás adagod? Nekem 2x0,25 mg, ha kihagyom mert nem érzem szükségét semmit nem érzek. 3 hete szedem.

2022. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kedves második! nekem 5x0,25
2022. ápr. 10. 16:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet, hogy azt már megéreznéd, kérdés még az is milyen tünetekre szeded. Nekem torokszorítás jön a szorongástól, ha jön muszáj bevennem, mert megfulladok. Ha nem jön minden tünet nélkül elvagyok.
2022. ápr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Az elvonási tünetek a benzodiazepin bevitel megszűnésének következményei. Rendkívüli stresszel járó helyzet alakulhat ki, ha a benzodiazepin-függő személy valamilyen okból nem fér hozzá a szerhez. (Például nyaralni vagy üzleti útra megy, és véletlenül otthon felejti a gyógyszert.) Mivel benzodiazepin nélkül marad, a személy hamarosan idegességet, félelmet, szívverést és hőhullámokat érez. Nem képes megfelelően aludni. Az alvás felületessé válik és nem pihentető. A reggeli ébredést követően a személy fáradtnak érzi magát. A benzodiazepin utáni vágy elviselhetetlenné válik. Az elvonás második-harmadik napján kézremegést, akaratlan izom összehúzódásokat, izzadást, erős szívdobogást, és légszomjjal járó pánikrohamokat tapasztal. Az epilepsziás rohamok kialakulásának kockázata megnő. Állandó inszomniás állapot alakul ki. A személy fizikailag és lelkiek is kimerül. A benzodiazepin-elvonás akut időszaka (10-14 nap) után következő néhány hónapban is észlelhetőek bizonyos tünetek, mint hangulatváltozások, félelmek, pánikrohamok, bizonytalanság, izgatottság, figyelemzavarok, depresszió, alvászavarok, szexuális zavarok. Nem ritka, hogy a kognitív diszfunkció tünetei akkor jelentkeznek, amikor a leginkább kellemetlen neurológiai és pszichiátriai tünetek már megszűntek. A személy feledékennyé válik. A hosszantartó pszichológiai-érzelmi instabilitás következtében, sok páciens nem képes leküzdeni az elvonási tüneteket orvosi segítség nélkül, és újra használni kezdi a benzodiazepin származékokat, és az ördögi kör bezárul."


[link]

2022. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérdező 1 napról beszélt!
2022. ápr. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Ez igaz.


Akkor az 5-ös válasz ünnepélyesen visszavonva.


A választ meg nem tudom, mert én soha nem hagytam ki egy napot.

2022. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én nagyon ideges vagyok, szédülök és fáj a fejem, igaz én 3 mg-ot szedek, de egyszer pont úgy jött ki, hogy egy napig nem volt
2022. ápr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 1 napos kihagyásnál nem éreztem megvonási tünetet.


Mindenkinél más.


1. Az eredeti tüneteid, amire szedted, érezheted.

2 + megvonási tünet


Én nemrég álltam le a szedésével. Rossz közérzet, nyugtalanság, gyakori éjszakai ébredés, izomfájdalom volt a megvonási tünete.


Sajnos újra szednem kell nemsokára. Most Frontin helyett Rivót.

2022. ápr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!