Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha hetek óta iszok mikor lesz...

Ha hetek óta iszok mikor lesz belőle m alkoholista?

Figyelt kérdés
Éjszaka felébredek és sört iszok hogy vissza tudjak aludni.

2022. ápr. 26. 03:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor, amikor képtelen vagy nélküle normálisan létezni, mert valamihez (valami tevékenységedhez) mindig szükséged van rá.
2022. ápr. 26. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Állandóan be vagyok rúgva. Napi 6-8 litert házi bírt iszok. Mikor leszek függő?
2022. ápr. 26. 03:22
 3/10 A kérdező kommentje:
1 ertem. Ez már most is így.van de csak mert félre csúszott az életem
2022. ápr. 26. 03:23
 4/10 anonim ***** válasza:
Már az vagy.
2022. ápr. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De mikor alakul ki a fizikai függőség? Amikor már a szervezetem rosszul lesz ha nem iszok?
2022. ápr. 26. 03:25
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan problémám van amit másképp nem lehet megoldani. Elagyott a barátnőm.
2022. ápr. 26. 03:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy elhagyott a barátnőd, és csak alkohollal tudod megoldani, nem egy egészséges hozzáállás a problémához.

Gyászold el a kapcsolatot, (nézz utána a gyász szakaszainak a neten), sírj, dühöngj, toporzékolj, csak ezzel ne légy ön és közveszélyes. Írd ki magadból a fájdalmat (csinálj naplót, vagy írj egy hosszú levelet, amit később elégethetsz, vagy csinálj belőle papírhajót, és bocsásd vízre, illetve tépd apró darabokra). Vagy menj pszihológushoz. Hívj fel egy segélyvonalat. De NE alkoholt dönts magadba literszámra, mert az nem old meg semmit, csak téged dönt romokba, és nyomorba (lelkileg, és fizikailag egyaránt).


A fizikai függőséged már kialakult, ha úgy érzed, nem tudsz nélküle létezni. Vagy ha nem tudod letenni.

2022. ápr. 26. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:

Fizikai függőség annál alakul ki, aki már nem szokott rendesen kihózanodnbi. A fizikai függő már éjszaka is csak akkor alhat, ha este annyit ivott, ami reggelig nem megy ki, reggel meg persze rögtön kell a tütü, hogy megint "egyenesben" legyen, ne pörögjön túl az idegrendszer.


De elárulom, a legtöbb alkoholistát anélkül is tökéletesen fogságban tartja és testileg-lelkileg tönkreteszi az ivás, hogy valaha fizikai függővé válna. Nem kell hozzá fizikai függőnek lenni, hogy egy életképtelen roncs legyél, aki nem képes többé hosszabb távon elviselni a józanságot. A pszichés függőség sem csak "jaj hiányzik" meg "durci vagyok nélküle", hanem innod KELL és inni FOGSZ, mert az igazi pszichés függőségben ez már nem a te döntésed.


Az alkohol sem fogja megoldani, hogy elhagyott a barátnőd. Csak egyvalamit old meg neked: egy szép napon "korkedvezménnyel" megöl. De nem mostanában, addig még sokat kell szenvedni.

2022. ápr. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már az vagy
2022. ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Kamuszagú a kérdés. Apám 14 éves korától ivott. 48 éves korára jutott el addig, hogy napi 4 l bort ivott meg. 57 évesen meghalt. Nem most kezdted ezt, ha ez igaz. Nem egy hete. Hamarabb hánynád ki, vagy kapnál alkoholmérgezést, ha kezdő vagy, minthogy megigyál 6-8 litert. Persze! Mesélj még!


HA TÉVEDEK, AKKOR MÁR RÉG MASSZÍV ALKOHOLISTA VAGY.

2022. ápr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!