Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy, hol és mennyiért lehet...

Hogy, hol és mennyiért lehet figyelemzavarra, bipoláris zavarra vagy női autizmusra tesztet csinálni? Valamint mániákus depresszióra és szorongásra valami megoldás?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta látom és érzem magamon, hogy full más vagyok mint a többiek. Mindenki gyerekesnek hív és elvarázsoltnak, és bár tudom, hogy neten nem minden igaz, de rengeteg helyen utánaolvastam pszichológusoktól, hogy a fentebb felsorolt betegségeknek mik a tünetei és rengeteget észreveszek magamon.

A szüleimnek sokszor szóltam már, hogy valami nem oké, elmehetnék-e pszichológushoz, de letudták annyival, hogy ne hülyéskedj neked nincs semmi bajod.

A szorongás tüneteit nonstop észlelem magamon, 12 éves koromban pedig már írt papírt is egy pszichológus, hogy depressziós vagyok, ami azóta csak rontott hisz rengeteget sírok mikor öngyilkosságra gondolok, ami minden nap megesik. Belegondolok hogy csinálnám, mi történne ha megtenném stb...

És már kezdek félni attól, hogy egyszer tényleg megteszem.

Nincs pénzem pszichológusra hogy titokban elmenjek mert nagyon drága úgyhogy nem tudom mit csináljak:c



2022. máj. 13. 22:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha esetleg bipoláris zavarod (mániás depressziód) van, akkor van rá megoldás: gyógyszer (és lehetőleg terápia is). Ha depressziós vagy és öngyilkossági gondolataid vannak, arra is van megoldás: gyógyszer és/vagy terápia. Az ADHD-hoz és figyelemzavarhoz nem értek.


Pszichiátriára nem kell beutaló. Ha elmúltál 18, kérsz időpontot a pszichiátriai szakrendelésre (pszichiátriai gondozó) és elmész. Ha nem múltál el, na az szívás. Akkor talán szülői beleegyezés kell.

2022. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
60%
#8: Nálam az Autizmus Alapítvány Asperger-szindrómát diagnosztizált.
2022. máj. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

azok akik azt írták "el vagy kényeztetve" vagy "bebeszéled magadnak" gyere ide és nézd meg a mindennapjaim. Nincs kivel beszélnem, senki se kérdi meg hogy vagyok. A szobám egy rohadt nagy kupleráj mert hiába zavar egyszerűen képtelen vagyok elkezdeni rendet rakni. Nézz undinak, de van hogy napokig képtelen vagyok fürdeni vagy fogat mosni. És TUDOM hogy ez nem azért van mert igénytelen vagyok, mert néha rám jön egy napig ez az élet csodás érzés és rendbeszedem magam kicsit (emiatt írtam a mániákus depressziót ugyanis az azt jelenti, hogy egyszer öngyilkos gondolatai vannak az embernek máskor meg kb a felhők fölött jár tudva, hogy ez a felhők fölött érzés nem normális)


Akik normális választ írtak köszönöm a válaszukat:) <3

Utána nézek ezeknek az intézményeknek remélem kiderül valami, mert egy pszichológust nem engedhetek meg magamnak.

2022. máj. 15. 10:59
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Blabla. "gyerekes".
2022. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező !


Ne foglalkozz a sok primitív, dilettáns barommal. Azt sem tudják mi az autizmus, csak okoskodnak a semmire. Én is az ilyenek végett kaptam 30 felett diagnózist. Szakorvosnál vizsgáltasd ki magad, ne a neten a hülyék között

2022. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 hgwell ***** válasza:
0%

#13

korod, nemed? En 35F.

Tudatában vagy azzal mikor mit teszel. Azt jelenti neked semmi bajod nincs.

Maniakus depressziod az elethelyzetedbol adodoan alakul ki.

Nem vagy tarsas leny nincs csapatod es nem is akarjak hogy csapattag legyel, igaz?!

Mindig ugyanabban a mesekonyvben es mindig ugyanazon a lapon es oldalon erzed magad es mindig kezdodik ugyanaz a lap es oldal elolrol.

Lehet a fókákkal es a tengeri lenyekkel kellene foglalkoznod esetleg kisallatokkal de azt jelenleg neked nem igazan ajanlom mert sargaszemu sarkanyszornyeteget(nem irigyseg) veszek eszre benned es lehet olyat tennel a depid miatt amit te is megbanhatsz.

Pedig jo ember vagy.

Nem orvosi igazolasok es vizsgalatok alapjan kellene tisztaba tedd magad mert azzal csak az lesz legondnokoltatnak, vagyonodra raszallnak es az eletedet is darabokra torhetik de szerintem okosabb vagy ennel.

En tudok olyan emberekrol akiknek valaki azt mondja telefonon: ,, ott ul! az egy hitvany, old meg!" -es megteszi.

Van aki egyik kedves pillanatrol a masikra atvaltozik es nem emlekszik mit csinalt akkor majd minden megy tovabb kedvesen.Oket nem elitelik mert betegek.

Tehat azert akarsz beteg lenni, hogy megolhesd aki veled kartekony vagy veled szemben osztonzo??!

Vagy félsz egy pillanattol ami sokáig tart?!

2022. máj. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 hgwell ***** válasza:
0%

En ferfi vagyok apolt de elhanyagolt.erzelmi valsagban.beszorultnak erzem az eletem pedig van lehetosegem de kinokkal kell elnem a lehetosegeimben es nehezen birom mar elviselni.

Gyilkolasi vagyaim vannak es borzalmas gondolataim valamint szivszorito emlekkepeim.

Osszegornyedt bombolo gyermek orditva valtoztatja a szineit es hallkan suttogja imáját bennem.

Szerencsés vagyok...nagyon szerencsés. Megha ezt el sem hiszed most ezek utan az en szambol.

Anyagi javaim szinten korlatozottak de van ami kell valamennyire megha varrni is kell a boxeralsómat vagy zoknijaimat es ruham is csak egy ket darabka de soha nem voltam igy max lyukas cipobe de ruham mindig volt tiszta es uj tobb is.

Manapsag mintha nem is akarnek foglalkozni az ertekrenddel sokkal inkabb az onfejlesztes es a kezenfoghato segitseget nyujtas jellemez.

Nem szeretem ha kozel allnak hozzam nagyon kalandos eletem van es vannak dolgok amiket elhataroztam es nem engedek belole.

Neked milyen az élményeid?

2022. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!