Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez paranoia, hipochondria,...

Ez paranoia, hipochondria, vagy esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés

Sajnos ezek a kínzó gondolatok már évek óta megvannak, de most annyira felerősödött a dolog, hogy nem tudok normális életet élni. Az a problémám hogyha meglátok egy cikket valamilyen betegségről akkor őrült módon elkezdek rettegni hogy nehogy nekem is ilyenem legyen. Például feldobott egy cikket a facebook hogy valahol amőba fertőzés miatt meghalt valaki és azóta befogott orral zuhanyzok, és hogyha valamiért mégis víz fröccsen az orromba utána napokig halálfélelmem van. Most éppen a veszettség miatt vagyok a megőrülés határán. Másfél hónapja megláttam egy cikket a veszettségről és azóta már bizonyos dolgokat nem merek megfogni az udvaron, mert magamban lejátszom hogy biztos valamilyen állatról rákerült a vírus és ha megvág akkor bekerül a veszettség a szervezetembe. Ha kutyás ismerősnél jártam akkor utána is halálfélelmem van egy ideig. Most például légy van a lakásban és nem merek enni a tésztából mert mi van ha rászállt és előtte egy veszett állat végtermékén volt? Most már ott tartok hogy a legtöbb tárgy esetén meg tudom magyarázni hogy hogyan kerülhetett rá veszettség. Illetve még akkor erősödött fel ez az egész mikor 3 hónapja beleléptem egy szögbe és elindult a piros csík... szerencsére legyőzte a szervezetem, még antibiotikumot sem adott rá az orvos, viszont amíg be nem értünk a sürgősségire azt hittem meghalok. Utána egy hétre rá bevertem a lábamat és zöld folt lett rajt ami miatt azt hittem leukémiás lettem, és az összes tünetet észleltem magamon ami le volt írva a webbetegen és társain, ez tartott 2 hónapig.


Sajnos nem humor kategória akar lenni a kérdés.



2022. máj. 14. 14:01
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: sajnos ez nem így van, mentális problémám van, szakemberhez is járok miatta...
2022. máj. 30. 10:24
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én is benne vagyok a hipochondriában, írtam is róla, de az utolsó üzeneted elég kamugyanús. Mindenki tudja, hogy ad1 Magyarországon kvázi lehetetlen veszettséget elkapni (gondolom nem mész gyanúsan viselkedő, feltűnően szelíd rókák közelébe), ad2 nem is így terjed, hogy szaglással könyörgöm... Olvass utána! A kutya valószínű öreg volt / beteg volt, stb. Igen, az élőlények sajnos meghalnak... Olvass utána!
2022. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!