Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális bajom lehet?

Milyen mentális bajom lehet?

Figyelt kérdés

Igazából enyhe szociális szorongásom van és pszichológusnál is jártam ez ügyben ő mondta ezt. Kíváncsi vagyok van e valaki hasonló cipőben.


Nem szeretem a konfliktusokat sőt ha lehet kerülöm.

Nem szeretem, ha valami mérges rám és megprobalok tenni ellene, hogy ne legyen.

Nem szeretek megsérteni másokat.

Nem szeretek szerepelni.

Nem szeretem játszani az agyam mások előtt.


Sajnos nem jó ilyennek lenni a mai világban és nehezen boldogulok munka területen.


Próbálok fejlődni már tudok nemet mondani és kétszínű is lenni. Valamint nem engedem elnyomni magam stb...


Nem szeretek ilyen lenni, de sajnos így érvényesül az ember a mai világban.


Szóval úgy érzem én nem tudtok lenni az a tipikus törtető típus.



2022. máj. 15. 17:21
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Ez teljesen a szociális fóbiára vall...de ezt a pszichológus is megmondta.Nekem is van, hasonló vagy abban amit felsoroltál.

Úgyhogy nincs kérdés.

2022. máj. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs ezzel gond! Önazonos, tiszta őszinte ember vagy. Az egyes meg hatalmas butaságot írt.
2022. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Borderline.
2022. máj. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Kettes vagyok, miért is a lepontozás?

A kérdező nem játszik szerepeket, kiáll önmágáért, nem hergel másokat.

Ez az egészséges mentalitás, nem pedig az, hogy gázolj át mindenkin, xarj le mindenkit, nyüzsögj, álarcokat hordj.

2022. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

#4

Mert alapból nem olyan.Hanem báránylelkű.A bocs hogy élek típus.Nagyon fontos számára mások véleménye.Nagyon erős a megfelelési kényszere. Tipikus szociális szorongás tünetek.És még lehetne őket sorolni,olyat is amit a kérdező nem említett, de biztosan azonnal magára ismerne.

Írta hogy szakember állapította meg.Akkor az valószínű úgy is van.De mivel nekem is szociális fóbiám van, és ráismertem a leírtakra, így szinte biztos vagyok benne hogy ez a probléma.

És igen, ő ilyen, de tudja hogy ez így nincs rendjén, mert kevésbé boldogul az életben, a szorongás megnehezíti az életét minden téren, és próbál változtatni, próbálja magát ráerőszakolni a dolgokra, és nem nyusziként viselkedni.De ez nagyon nehéz.

Úgyhogy neki alapból van egy mentális betegsége, és próbál azon felemelkedni, kijönni belőle.

Érted a különbséget? Ő nem alapból áll ki magáért...hanem kb. vért izzad hogy mindezt elérte.

2022. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen igaza van az utolsónak
2022. máj. 15. 19:24
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem természetes az sem, hogy végig gázol valaki a másikon, de az se, hogy megalászkodik mindenkinek.
2022. máj. 15. 19:27
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy van igaza. Szedd magad össze.
2022. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem. Hát az a baj ez nem minden esetben ilyen könnyű az enyhe szociális szorongásom miatt. Pszichológus állapította meg ez nem olyan súlyos betegség, mint a borderline, skizofrénia stb...

Habár vannak durva esetek is pl van olyan szociális fóbiás, aki utcára se mer kilépni.


Nekem azt mondta a pszichológus enyhe szociális szorongásom van, ami abban mutatkozik, amiket írtam. Ötös válaszolnak ugye ezért volt igaza, hogy míg normális embernek egyszerűen megy az adott szituáció, aki pedig szociális szorongó az pedig vért izzad kB.


Nekem is néha könyebb néha nehezebb erőt venni magamon.


Csak kíváncsi voltam van e valaki hasonló helyzetben

2022. máj. 15. 19:37
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológus blablabla, orvost keress fel.
2022. máj. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!