Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a szociális szorong...

Mit tegyek a szociális szorongás + túlgondolás ellen?

Figyelt kérdés
Pszichológushoz járok, de nem rég kezdtem és nincs változás. Nagyon elegem van már ebből...

2022. máj. 16. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

"nem rég kezdtem és nincs változás".

Na ne mondd... Gondold el, sokéves mélyen gyökerező problémával mész hozzá segítségért, nyilván nem 1-2 hét alatt fog helyrehozni. De még ha egy félévet-évet mondok, az is kevés. Mellesleg a gyógyuláshoz Te magad is kellesz. Azazhogy főleg Te.

2022. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos segíteni nem tudok de tudom mi ez, én is ugyanebbe a helyzetben vagyok, sokszor nagyon nehéz. Nem járok pszichológushoz, pedig lehet, hogy kéne. Annyira rossz, hogy minden apró dologot túlgondolok és mindig a negatív kimenetelét látom. Aggyal felfogom, hogy valószínűleg nem fog megtörténni az, ami miatt rágódom, de tudat alatt mégis erős feszültséget okoz. Emelett a szociális szorongás (öndiagnózis, nincs megerősítve még) eléggé erőteljes társas helyzetekben, nagyon nehezen megy az új emberekkel való beszélgetés, feszült vagyok, nem tudok megnyílni. Ami kicsit tudja javítani nekem a dolgot, az az irányított meditáció, youtube-on lehet találni sokat. Emelett azt tudom mondani, mint amit előttem írtak, hogy adj időt pszichológusnak, ha csak most kezdted. Veled vagyok sorstárs! 🙂
2022. máj. 17. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A terápia pozitív hatásait később fogod érzékelni. Nekem is elkélt jó pár hónap mire tapasztaltam változást.

Amennyiben nagyon erősek a tüneteid és a pszichológus is azt látja, akkor pszichiátert fel lehet keresni, hogy gyógyszert írjon fel.

2022. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!