Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek melyik a legsúlyos...

Szerintetek melyik a legsúlyosabb pszichiátriai betegség?

Figyelt kérdés
2022. máj. 16. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Nincsen "legsúlyosabb" mindenkinél más milyen mértékű az adott betegség.

De ha választani kell akkor a disszociatív személyiségzavart mondanám.

2022. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ebben van igazság.
2022. máj. 16. 20:05
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Skizofrénia, bipoláris zavar. Borderline.
2022. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Skizofrénia.
2022. máj. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Kinek a szemszögéből? Társadalom vagy beteg?


Betegként az amelyik mellett megmarad a betegségtudat, vagyis nem érzi úgy, hogy neki nincs semmi baja. Pl depresszió, pánikbetegség, borderline személyiségzavar... Ezért gyakori az öngyilkossàg


Család szempontjából meg az a beteg aki a gyógyszerét sem szedi mert vele minden rendben van. Pl egy mániás fázisban lévő bipoláris, egy skizofrén aki elutasítja a kezelést, egy agresszív alkoholista.


Társadalomra nézve: antiszociális személyiségzavar,disszociativ személyiségzavar, skizofrénia. Bár ezekhez is az kell, hogy a betegsége a diagnózison belül is a skála legsúlyosabb részén helyezkedjen el, mellé ne kapjon kezelést. Ahogy nem minden antiszociális sorozatgyilkos, vagy nem minden skizofrén írtja ki a családot, mert a hangok azt mondták. Ezek ritka esetek.


Az is közrejátszik, hogy egy embernek lehet több mentális betegsége, ezek keveredhetnek.

2022. máj. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű kérdés. Ami kívülállóként annak tűnik, az számomra a skizotip személyiségzavar, illetve a skizofrénia. Mondjuk van skizofrén ismerősöm, aki még csak gyógyszereket se szed, és egyáltalán nem súlyos eset, teljesen jól van. Inkább azért mondanám ezeket, mert nem értem, számomra nagyo furcsák, és nem tudok róluk túl sokat.


Az exem, aki miatt (többek között) én is elb.szott vagyok, ő pszichopata volt. Tudtommal nem ölt meg senkit és nem is tervezte, de számomra így is elég megrázó volt, épp elég volt a lelki terror és a megerőszakolás.


Én a saját bajaim közül (amiből van egy pár, borderline, depresszió, szorongás, szociális fóbia, PTSD, és talán OCD) a borderline-t mondanám a legsúlyosabbnak, legrosszabbnak. A különböző kutatások is ezt mondják a személyiségzavarok közül a legrosszabbnak. Tényleg szörnyű.

2022. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Depresszió, skizofrénia.
2022. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a borderline személyiségzavar, depresszió és a skizofrénia (azon belül is a kataton skizofrénia).

Mindezt úgy, hogy feltételezzük hogy mindegyik betegségben szenvedő ember súlyos állapotban van, kezelés nélkül. De, alapvetően a pszichiátriai betegségek nagyon megterhelők a beteg és a hozzátartozók számára is. Hozzátartozói szemszögből talán pont a skizofrénia és a demencia a legdurvább - látni egy szerettedet ahogy napról napra egyre jobban leépül, látni a szemében ahogy eltűnik a fény.

A legtöbb tudathasadásos vagy tudatzavaros betegnek a tekintete sem lesz tiszta, vizenyős és "lelketlen" lesz.

Ezt a legijjesztőbb látni, hozzátartozóként.

2022. máj. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
gyakorikérdésekitisz.
2022. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Moon_Walker ***** válasza:
100%
én a paranoid skizofréniát mondanám
2022. máj. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!