Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szorong, annak a marihuána...

Aki szorong, annak a marihuána ellenjavallt? Egyre több országban legalizálják a marihuánát. Van, ahol orvosi vényre kapható már évek óta. De ha jól emlékszem, itt olvastam, hogy olyan embereknek, akik szoronganak nem javallt.

Figyelt kérdés

Legalábbis valaki ezt írta.

Akkor a marihuánának van nyugtató hatása vagy nincs?

Vagy különbséget kell tenni a lelkiállapotok (elmeállapotok) között és van, akire nyugtató hatása van, másra pedig szorongást fokozó hatása is lehet?


Mit tudtok erről?


Ha valaki nagyon elmélyült a témában és esetleg valamilyen orvosi cikket is tud megadni, annak is nagyon örülök, de bármilyen értelmes hozzászólásnak nagyon fogok örülni.



2022. máj. 22. 01:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha nem jól írtam le a részleteket, vagy nem pontosan fogalmaztam, de nem vagyok járatos a témában, ezért várom olyanok hozzászólását, akik tájékozottak.
2022. máj. 22. 02:16
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Hatásos lehet
2022. máj. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előre nem megjósolható a hatása. Lehet kellemes, nyugtató vagy épp szorongást fokoz vagy pánikrohamot.
2022. máj. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszolók is írták, hatásos lehet egyes állapotokban, bár előre nem lehet tudni az adott személy szervezete hogyan reagál a marihuánára. Ott, ahol a használata engedélyezett szigorú feltételekhez kötött és orvosi felügyelet mellett zajlik a terápia. Ajánlom kísérletezz először CBD termékekkel ha szorongás ellen használnád, ezek nem pszichoaktívak.


[link]

2022. máj. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt fajták ill. a benne levő összetevők között hatalmas különbség van, plusz az emberek is másképpen reagálnak mindegyik tudatmódosítóra. Addig nincs gond amíg az ember csak akkor használja maikor szükséges, akkor is mértékkel. Na, ez nagyon kevés embernél működik és ezért necces. Egyébként, szerintem csak ront a helyzeten hosszútávon minden szinten, főleg ha függő lesz valaki. A cbd csak akkor hatásos ha van benne minimális thc is.
2022. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire komplex:

[link]

[link]

[link]

2022. máj. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A cannabisnak sok fajtáját nemesítették már ki. Ezek eltérő hatásúak. Van amelyik oldja a szorongást és van amelyik fokozza. Ahol az orvosi fű legális ott célzottan azt a fajtát adják amire szükség van. Pl egy szorongó embernek nem adnak erős sativa füvet mert attól rosszabb lesz, de egy indica javít a dolgon. De fordítva is igaz egy depressziós vagy alulmotivált embernek nem adnak indica füvet mert nem kel ki az ágyból, viszont egy sativától szociálisabb és motiváltabb lesz.
2022. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!