Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért nem hoz megnyugvást ha...

Mért nem hoz megnyugvást ha teljesítek egy egy ismétlődő gondolatot? (OCD)

Figyelt kérdés

Helló.

OCD-m van. Pszichológus járok és ő mondta, hogy kezdjem megcsinálni azokat az ismétlődő kényszer gondolatokat amik nagyon kínoznak, hogy ha sikerül teljesíteni azokat akkor talán könnyebben elmúlnak. Mert egy nap szinte egész nap ismétlődik, csak ezen tudok gondolkodni.

Ilyen például a szín párosítás pl.muszáj olyan színt választanom hátizsáknak (szeretem a hátizsákokat, új fajta obszesszió) ami egyezik az új telefonom színével (hamarosan vennék iphonet és direkt olyan színűt ami tetszik, tökéletes). Eddig azt hittem a rózsaszín lesz a tökéletes mivel olyan színre akarom a szobámat is de ez is amolyan kényszerszerűen, mivel lányos de amúgy annyira nem a kedvencem csak azt hittem, pl.szobának nagyon tetszene, de magamon túl soknak tartom.

Nem is a divat miatt, hanem mert kell valami ami egyezik, ha nem akkor nem tökéletes és zavar valami..ilyen ha szobámban pakolok és egy könyv nagyon kilóg az asztalról akkor muszáj teljesen szögletesen illeszteni mert zavar.

Akartam újat venni de rájöttem van régebbi, felvettem ma a pinket és egyszerűen nem éreztem megnyugvást még. Láttam valakin, hogy matching hajszíne és táskája (ami nem tetszett de az összhang megvolt) van kék, meg az outfitje nagyon az elképzelt stílusom volt. Na ekkor rájöttem, hogy nekem a kék lesz a tökéletes. Mivel az iphone amit kinéztem rózsaszínben nem mutat annyira jól, kékben viszont gyönyörű de féltem, hogy ha rózsaszín lesz a szobám és rajtam meg kék az túl eltérő kontraszt lenne de végül is utcán senki meg nem mondaná. Mert amúgy a szobámat nem akarom kékre festeni, nem tetszene.

Ilyenek nekem az ismétlődő gondolatok, pedig nem életbe vágó viszont szétszedi a fejemet annyiszor ismétlődik...OCD-sek akik itt gyakoriznak, nektek is van ilyen gondolatotok vagy ez egyedi?

Folyton azt nézem ha emberek között vagyok, hogy ha látok passzoló színeket az megnyugvást hoz az elmémnek, vagy hogy mondjam pl.láttam egyszer sárga kabátot egy nőn sárga cipővel és farmerral na ez tetszett.

A rituálék nem zavarnak ennyire mint a gondolatok.

Miért nem érzek még megnyugvást ha teljesítettem a gondolatot? Mert azóta ismétlődik mióta nem tudom megvalósítani, tehát csak tervezem és tervezem pénzhiány miatt, de addig nem tökéletes amit látok magamon...Rettentően zavar és szenvedek vele. Mentálisan lefáraszt, jobban mint a fizikai rituálék. Azt hittem így elmúlik de lehet még nem találtam meg a "tökéletes párosítást" ami lecsendesíti az elmémet?

OCD előtt sosem volt ilyen és nem is törődtem színekkel.



2022. máj. 24. 20:05
 1/6 A kérdező kommentje:
meg ha veszek mobilt nem akarom letakarni tokkal mert akarom látni a színét, meg nem hozna megnyugvást ez sem ha eltakarom tokkal mivel a gondolat még ott van hogy nem passzol a szín.
2022. máj. 24. 20:08
 2/6 A kérdező kommentje:
meg az is van mint gondolat hogy ha már a szobám színe rózsaszín lesz, akkor minden és úgy tökéletes de nem. egyszer próbáltam hogy minden kiegészítőmet rózsaszínre tervezem de nem volt igazi, túl sok volt. Meg maga rózsaszín szép de mégse tökéletes.
2022. máj. 24. 20:15
 3/6 A kérdező kommentje:
egyébként én is azt hittem még pszichológus előtt hogy ha teljesítem akkor talán nem ismétlődik ennyiszer de nem, most viszont nem a pinkre gondolok hanem a kék színre. van több féle gondolatom még ami ismétlődik de ez a színpárosítás régóta van és sosem akar elcsendesülni, a többi valahogy elhalványult vagy felváltotta más de ez egyszerűen nem akar megszűnni nem értem hogy miért nem...
2022. máj. 24. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Legyen minden fekete vagy fehér. A szoba miatt inkább fehér. Gond megoldva. Ruhába jól mutat, táskába, telefonba is. A hajadat ne fesd fehérre, de a többi mind cool. Vagy mondom, max fekete.
2022. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4.Próbáltam de nem segített, megutáltam a feketét.:/ untam.

A hajadat ne fesd fehérre, de a többi mind cool...nem is említettem ezt sehol :D a hajamat másra tervezem festeni de semmi extra.

Fehér szoba nekem túl steril hatást ad, max vajszínt gondoltam inkább vagy sárgásat.

2022. máj. 24. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:

persze, hogy nincs megnyugvás, mert kényszer...

... lehet próbálni meditálni, festeni, sportolni.

2022. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!