Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszan tartó stressz után...

Hosszan tartó stressz után rosszullét?!

Figyelt kérdés
Két hónapja volt egy balesetem, műtöttek, elvesztettem a munkám, elveszitettem barátokat, a lakhatásom is veszélybe került. Mostanra rendeződött majdnem minden. Időközbe előbújt a pánikbetegségem is nagyon erősen, most pedig két napja gyomoridegem van, hányinger, hasmenés, szorongás. Normális hogy pont amikor minden rendeződik, akkor leszek csak igazán rosszul?

2022. máj. 26. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Én is így voltam trauma után. Eleinte jó volt,utána egyre rosszabb. Én ajanlanek egy jó pszihologust/pszichiatert. Nekem nem sikerült vele kimennem,csak egyedül,de én is felkerestem először egy ilyet és segitett feltárni mi a helyzet.
2022. máj. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen, a tested most dolgozza fel az átélt traumákat.
2022. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Tudnék mesélni.


1) Jogi egyetemet végeztem, a vizsgaidőszakok halálosak voltak. Sose buktam semmiből, ezzel együtt viszont a vizsgaidőszakok akkora stresszt okoztak nekem, amit egy fronton harcoló katona is megirigyelne. Mégsem voltam sose rosszul vizsgaidőszakkor. Hanem utánuk. Mindig, rendre. A stressz így késve csapott le testi tüneteivel, amikor már végeztem mindennel, és lazíthattam. Akkor támadt mindig.


2) Elkaptuk családdal a covidot még a legelején, amikor hatalmas pánik volt körülötte. Mindenki karantén, az élelemszerzés is gondot okozott, nem tudhattuk ki éli túl ki nem, tehát értitek. Én lelkileg mégis ennek ellenére egész jól tűrtem mert nem kellett melózni, egész nap játszottam, sorozatoztam, éltem mint Marci hevesen, introvertáltként ez maga volt a mennyország egy bizonyos értelemben. Ezért ért váratlanul, amikor a karantén megszűnése után 1-2 héttel konkrétan agyonvertek a testi tünetek. Észre se vettem, de akkora stresszt okozott az egész covidos helyzet, amit a testem elraktározott... hogy egyszerűen összeomoltam.


Szóval fura dolog ez a stressz. Alattomos. Akkor is gyűlik amikor észre sem vennéd.

A feszültséget például le merném fogadni hogy most is tartod magadban valamennyire, bárki legyél aki most ezt olvasod, figyeld meg:

engedd el a homlokodban lévő izmokat, aztán az állkapcsodat, ernyeszd el az arcodban lévő izmokat, a vállaidat. Ugye? :D Akkor érzi meg az ember hogy mekkora feszültséget tartott eddig magában, amikor megszűnik.

2022. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

A stressz egy átkozott alattomos kis jószág.

Amikor úgy érzed jobban vagy,akkor jön ki igazán rajtad.

Képes nagyon csúnya módon leterhelni a szervezetedet;tönkre tenni.

Jobbulást Kívánok,nemsokára minden könnyebb lesz,csak pozitívan!

2022. máj. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Kegyetlen nehéz jelenleg, arra már rájöttem hogy magammal is rendben kell lennem ahhoz hogy ez megszűnjön. Vilag eletemben elleneztem a gyógyszeres kezeléseket, de most elkezdtem, és terápiára is járok hogy vegleg megszabaduljak ettől.

2022. máj. 27. 10:13
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Örülök hogy kértél segítséget. :)
2022. máj. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
48%
Kérdező, hogy vagy most? Remélem jobban:)
2023. ápr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Eltelt egy ev azota, szerencsere jobban! Nagy haboru volt mentalisan, de sikerult!
2023. máj. 29. 17:50
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Így kell ezt csinálni! :)
2023. máj. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!