Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak a negatív...

Mit csináljak a negatív gondolataimmal?

Figyelt kérdés

Évek óta folyamatosan aggódom a szeretteim miatt. Félek, hogy elveszítem őket. Például a párom viszonylag sok kólát fogyaszt és ez akkora szorongást tud belőlem kiváltani…Utána meg próbálom elnyomni ezt az aggodalmat mert bűntudatom lesz, hogy nehogy bevonzzak neki valamit amiért folyamatosan azon kattog az agyam, hogy nehogy baja legyen…Ugyanígy aggódom pl anyukámért is, meg a saját egészségem miatt. Pl, ha meglátom, hogy valaki kopott edényben főz én abból már nem eszem, vagy max egy nagyon keveset, ha nagyon kívánom azt az ételt. Biztos van valami hajlamom karcinkfóbiára mert leginkább a ráktól félek.

Ugye attól, hogy féltem a szeretteim nem vonzok be semmit? Igyekszem szakemberhez fordulni ezzel, mert tudom erre más megoldás nincs, de bízom benne valamit én is tudok tenni magamért


2022. jún. 3. 01:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Kb 3 éve szenvedek ezzel, mikor anyukámnak volt egy hormon zavara ami aztán szerencsére rendbe jött
2022. jún. 3. 01:18
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vonzol be semmit.

Gondolatnaplónak keress utána és a kognitív viselkedésterápiának.

2022. jún. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolj a negatív gondolatra pozitívat és ahhoz ragaszkodj.

Kész küzdelem, de másnak is kell ilyennel küzdenie.

Szokták volt mondani, hogy nem megmondtam.... Szóval, akkor már csak pozitívan.

2022. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!