Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol tudnék találni valakit...

Hol tudnék találni valakit aki meghallgat és nem ítélkezik?

Figyelt kérdés
Felhívtam a lelkisegélyt, erre kinyomtak flegmán miután vázoltam a helyzetet, hogy ők ilyesmivel nem foglalkoznak. Hívtam egy másik számot, ott egy nagyon kedves önkéntes hölgy csak annyit tudott mondani hogy lépjek tovább. Pszichológusra nincs pénzem, TB-s meg félévre előre be van táblázva. Értem én hogy hanyatlik a magyar egészségügy, de a mentális problémák teljesen le is vannak tojva?

2022. jún. 5. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég bizarr, hogy leráznak a lelkisegélynél, hogy ők ezzel nem foglalkoznak. Fel lehetne jelenti az ügyelőt a szolgáltatás központi e-mailcímén.

Tényleg az a megoldás, hogy továbblépsz, rossz ember mellett tetted le a voksodat, méltatlanra pazaroltad a szeretetedet, majd jön másik, jobb. Ez nem ok az öngyilkosságra, most a gödör alján vagy, egy darabig ott leszel, rajtad áll, hogy meddig, aztán majd ahogy időben eltávolodsz a fiútól (gondolom, lány vagy), kijössz belőle.

Komoly probléma Magyarországon, hogy szinte nincs elérhető ingyenes pszichológiai támogatás. Azért alapítványoknál, egyházaknál néha akad.

2022. jún. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Csak a magánpszichológus jön szóba. Ha erre nincs pénzed, akkor sehol nem találsz olyat, aki meghallgat. Ez van. El kell fogadni.


Sajnos ez lesz, ha 30 évig egyik kormány sem nem tesz semmit azért, hogy az egészségügy jobb legyen, hogy az orvosok és a szakdolgozók elvándorlását megállítsák. Nincs terv, nincs koncepció, csak hagyják szétesni a rendszert. Ez mára szét is esett.

2022. jún. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rengeteg üzenet érkezett, kizárólag férfiaktól. Ami nem is lenne probléma, de ahogy levágták hogy én is férfi vagyok, valahogy elfelejtett mindenki válaszolni hirtelen. Ezentúl aki úgy érzi hogy meghallgatna, ennek tudatában írjon! Köszi!
2022. jún. 5. 13:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélkezek. És meg is hallgatlak.
2022. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos másoktól is hallottam már, hogy a különböző lelkisegély szolgálatoknál sok esetben nem éppen a legempatikusabb emberek dolgoznak.

Én is gyakran vagyok ebben a helyzetben, mivel a családom nem hallgat meg, legfeljebb kioktat. Barátom pedig nem sok van, nem akarom elijeszteni őket a problémáimmal.

2022. jún. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
hajnali hobbim lelki szemetesládaként funkcionálni, szóval ha még betöltetlen a pozíció, állok rendelkezésre
2022. júl. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!