Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a trauma ellen?

Mit lehet tenni a trauma ellen?

Figyelt kérdés

Először is bocsánat hogy ilyen értelmetlen a kérdés.

Szóval a (családon belüli erőszak) traumámrol lenne szó. Emiatt lettem pánikbeteg ami gyerekkorom óta tart. Bármikor amikor visszagondolok a jelenetekre pánikroham jön rám. Amikor valaki hangosabban beszél, véletlen hozzám ér megijedek es megugrok, vagy ha valakik veszekednek akkor kiráz a hideg MINDIG nincs kivételes alkalom. Nem tudom mit lehetne ez ellen tenni. Nagyon köszönöm ha valaki tudna segíteni!🙏🏻

(Pszichológus és bármi ilyes féle módszert nem áll szándékomba igénybe venni)



2022. jún. 13. 19:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
55%
Akkor ne menj, persze. Minek is az.
2022. jún. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
56%
Minél többet beszélsz róla annál jobban fogsz lenni. Ezt egy hozzáértő profi pszichológus mondta
2022. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát ez egyáltalán nem így van, 12-es, nem kell orrba-szájba a traumáról beszélni, mert pont hogy újratraumatizálódik. Pláne nem fűnek-fának. Csak megfelelő szakemberrel, az ő irányításával.
2022. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem azt mondtam, hogy mindenkinek mondja, hanem elég a pszichológusnak jó sokszor elmondani.

Nekem posztraumás stresszem van, ami azt jelenti semmire nem emlékszem ha kérdeznek, viszont ha olyan lelki allapotba kerülök akkor újra és újra átélem.

Nekem azt mondta a pszichológus mindennap álljak neki leírni a történteket, próbáljak visszaemlékezni.

Azt mondta hosszútávon ez volt segíteni. Így nem kell újra és újra átélnem, csak siman érzelem nélkül fogok rágondolni.

Egyébként nagyon profi pszichológusról beszélünk.

Meg régen ezeket én is olvastam könyvekben

2022. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!