Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniával kezelnek,az...

Skizofréniával kezelnek,az orvos erőlteti a gyógyszereket,de csak mellékhatásokat okoz. Milyen jogaim vannak a pszichiáterrel szemben?

Figyelt kérdés

2022. jún. 16. 22:19
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
26%
28, érintett ismerősöm van, kicsit jobban értek hozzá, mint te. Ott van BB Évi, már jó 15 éve egy intézetben, meg zárt osztályon, azóta is jól meggyógyították az orvosok és a gyógyszerek. És nagyon sok ilyen van.
2022. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ezek szerint te ismersz egy esetet személyesen, meg egyet a bulvármédiából és máris szakértő vagy.
2022. jún. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
76%
Bb evi , mint állatorvosi ló? 😂😂😂
2022. jún. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
47%
32: ő a bulvárpszichiáter.... előlhátul doktor... 😂
2022. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell pszichiátriához érteni, egy szimpla kéztörést sem biztos, hogy rendesen megcsinálnak, vagy egy ínszalag-szakadást. Még az sem feltétlenül tudja megcsinálni, aki valami másban az egyik legjobb. A skizofrének egy része amúgy sem reagál a gyógyszerekre, nem lehet megszüntetni a tüneteit sem.
2022. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
84%

Engem kényszerbetegséggel kezelnek. Tudatában vagyok a kényszeres rossz gondolatoknak, de volt már, hogy elhittem őket, hogy mások rosszat akarnak nekem, vagy én csinálok rosszakat.

A gyógyszer nálam is mellékhatásokat okozott, de egy idő után elmúlnak, mert helyreáll az agyi kémia. Onnantól meg olyan mintha csak bevennél egy C vitamin tablettát. Végig kell nyomatni, így utólag beláttam. Megbízok az orvosban már. Ő tudja mit kell nézni.

Nyugalom, nem vagy sem örült, sem hibbant, sem semmi. Te is ugyanolyan jó ember vagy mint bárki más, csupán van egy csúnya agyi betegséged. De arról nem te tehetsz, az orvos meg tényleg segíteni szeretne rajtad.


Az OCD, deperesszió, skizofrénia, stb sajnos csak gyógyszeresen kezelhető. Mert nem a gondolataink/érzékszerveink a betegek, hanem az agyunk. De elmúlnak majd a mellékhatások. Csak kitartónak kell lenni. Utána meg egy olyan világ nyílik meg előtted, amiről nem is gondoltad hogy ilyen jó amilyen :)

2022. jún. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
76%
31 , én meg tanultam gyógyszertant, igazságügyet , pszichiátriát. Nem egy ismerősön és egy celeben keresztül ismerem a kórképet. Veled ellentétben én nem szajkózom a saját téveszméimet , ha nem a tudomány jelenlegi állásán keresztül próbálom megértetni veled( és a kérdezővel), hogy igen is fontos a gyógyszeres kezelés.
2022. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
78%
36.válaszoló példáját tessék követni .☺️
2022. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
37%
Nem vagyok szcientológus, csak azt írom, hogy ez csak elmélet, hogy ha valaki beteg, akkor majd bekap egy gyógyszert, és teljesen egészséges lesz. A valóságban a legtöbb orvos nem jó, a gyógyszerek sem olyan hatékonyak sokszor, a skizofrének 15-20-25%-a pedig az életben nem lenne tünetmentes semmilyen ismert gyógyszerrel. Aki szerint a skizofrének en bloc nem tudnak arról, hogy skizofrének, az csak filmekből ismeri a betegséget.
2022. jún. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
76%
39: ezt soha senki NEM állítja. Csak te próbálod hazudni.
2022. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!