Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniával kezelnek,az...

Skizofréniával kezelnek,az orvos erőlteti a gyógyszereket,de csak mellékhatásokat okoz. Milyen jogaim vannak a pszichiáterrel szemben?

Figyelt kérdés

2022. jún. 16. 22:19
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
81%
Te tudod értelmezni a leírtakat? Vagy csak az orvosok szidása megy? ( mondjuk abban profi vagy…. Te gondolom mindenhez is értesz .)
2022. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
80%
41. Ez egy zsigeri orvosellenes szerencsetlen...
2022. jún. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
25%
Gusztustalan, ami itt megy. Egy komoly betegségről van szó, de csak az egyik válaszoló szidásával foglalkoznak. Ja, meg a kérdezőével. Aki csak skizofrén, de ez semmiség. Csak nem segít rajta az adott gyógyszer, viszont mellékhatásai vannak. Nagyon jó rángatózni vagy 10 kilót meghízni... És van egy orvostanhallgató is, aki elvileg majd leteszi az esküt, hogy nem árt, hanem segít majd a betegeken...
2022. jún. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
83%

43. Egyszeri egyedi esetből extrapolalsz. Butasag.


Az orvostudomány sokszázezer esetböl vonjavle a konzekvenciát.

2022. jún. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
76%
Az algopyrinnek is vannak mellekhatasai. Meg az ösdzes gyógyszernek is. Mégis milliók szedik.
2022. jún. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
80%

#43: Mit szeretnél mit csináljunk a kérdezővel? Megmondtuk, hogy elutasíthatja a kezelést, ha szeretné, de nem ajánlott.

Ha meg már itt tartunk, te meg csak annyit csinálsz, hogy szidod az orvosokat és a gyógyszereket.

2022. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
81%

43, te vagy az egyetlen válaszoló , aki szembe megy a többivel .

Szidhatsz engem is( én vagyok az orvostanhallgató ), de arról nem tehetek, hogy az IQ-d közelít a nullához . Érthetően leírtam , hogy miért szükséges a gyógyszer . Próbáltam megmagyarázni a betegség lényegét és a mellékhatásokat . Hangsúlyoztam azt is, hogy egy kórkép kezelése összetett . Te vagy az, aki legyint ezekre a dolgokra. Te vagy az, aki nekiáll személyeskedni. Te vagy az, aki rohadtul NEM segít , ha nem csak tovább árt a kérdezőnek .

2022. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
3%
Bocsánat, de ezek egyszerűen baromságok. Hogy a skizofréneknek nincs betegségtudatuk, ilyeneket átlagemberek hisznek. A kérdezőnek is van betegségtudata. Az, hogy valaki igaznak érez pl. egy hallucinációt, valósnak hiszi, az nem ugyanaz, mint hogy nem hiszi el, hogy általában véve beteg. Ez két különböző dolog. Az sem igaz, hogy a gyógyszerek vagy az orvosok biztosan, tökéletesen meggyógyítanak. A skizofrének egy jelentős hányadát nem lehet tünetmentessé tenni semmilyen gyógyszerrel. Az sem igaz, hogy a skizofrének veszélyesek. Elég egy guglizás, egy perc alatt ott a statisztika, veszélytelenebbek statisztikailag, mint az egészségesek. Nem akarok senkit lebeszélni a gyógyszerekről, remélem, nem is sikerült, ha valaki gyógyszerrel meggyógyul, az nagyszerű. De ezek primitív leegyszerűsítések.
2022. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%
48. Rajtad kívül senki nem írt tökeletes gyógyulasról. Folyamatosan csúsztatsz.
2022. jún. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy ismerősömet paranoid skizofréniával diagnosztizalták… neki, amíg nem került kórházba, semmilyen betegség tudata nem volt… utána is sokszor volt vele gond, nem hitte el mikor mondtuk neki, hogy bizony őt senki nem akarja manipulálni…

Az orvosi kezelés jelentősen javított az állapotán, viszont miután kijött a kórházból hanyagolta a gyógyszert és az injekcióra se járt, így rendszerint visszaesett…

Több év kellett hozzá mire rájött, hogy bizony betegsége van és ezt kezelni kell… azóta rendszeresen jár injekcióra és tünetmentes…

Nem gyógyult meg, de lett betegségtudata és meg sem mondanád róla, hogy milyen kórképe van. Viszont ez nagyon nem volt könnyű út neki.

2022. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!