Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofréniával kezelnek,az...

Skizofréniával kezelnek,az orvos erőlteti a gyógyszereket,de csak mellékhatásokat okoz. Milyen jogaim vannak a pszichiáterrel szemben?

Figyelt kérdés

2022. jún. 16. 22:19
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
78%

50. Nekünk a rokonsagban van egy hasonló személy. Időről időre bekerül a kórházba, mert abbahwgyja a gyógyszereit.. mondván ő tök jól van. Hat persze! A gyogyszerek miatt van jól. Önhatalmúlag nem szedi es persze borzalmas allqpotban kerül zártosztalyra. ☹☹☹

Lehet, h neki is telebeszeli a fejét vmi megrkögzött orvosellenes...

2022. jún. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
82%

A pszichiátriai betegségek valósak. Ezek a legdurvább betegségek, amik léteznek.

Ha nem lennének valósak, nem létezne rá komplett orvosi szakág, és nem lehetne leírni tudományosan is őket. XY betegség ilyen és olyan tünetekkel jár. Pszichiátrián ez viselkedés, gondolatok, téveszmék, stb.

Az más kérdés, hogy a beteg amíg nem látja be önmagának, hogy beteg, addig azt hiszi, hogy áratni akarnak neki. Én is így voltam ezzel. Csak amikor a családom mondta, hogy el kellene menni orvoshoz, mert látják, hogy tényleg nem vagyok jól, akkor láttam be én is. Addig kényszresen azt gondoltam, hogy csak ez meg az a bajom. Biztos allergiás vagyok, biztos csak ez, biztos csak az. Amióta szedem az antidepresszánst, SEMMI bajom sincs. Tudok enni, aludni, koncentrálni, gondolkodni, érezni normálisan.

Ezek a gyógyszerek a legjobb dolgok amit az emberiség kifejlesztett valaha.


Ha valaki nem így gondolja akkor:

- gőze sincs arról mivel jár a mentális betegség azoknak akik tényleg szenvednek benne

- ignoráns f@sz, mert a tudományban nem hinni és nem hinni kell, hanem el kell fogadni. Mert az úgy van. Az 1+1-et sem kérdőjelezzük meg, hanem tudjuk hogy az 2. Ha nem értesz valamihez, nem vagy szakember, nem élted át magadon a betegséget, akkor pofa lapos. Mert gőzöd sincs mik ezek. Csak nyomatod a saját igazad amit valaki a szádba adott.

- van valamilyen jó személyiségzavarod, és a saját sérelmeid a beteg embereken töltöd ki

2022. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
39%

Utolsó, mindenhol azt hallani, hogy az antidepresszánsok pl. csak növelik a depressziót. Pszichológusok is évtizedekig tehetetlenek egy ilyen skizofréniához képest egyszerű betegséggel szemben. De BB Évit is jól meggyógyították a pirulák, már 15 éve van zárt osztályon. Ha annyira hatásos a gyógyszer, ilyen esetek hogy történhetnek meg? Ugyanolyan ártalmas a gyógyszerimádat, mint a gyógyszerellenesség. A pszichiáterek sokszor érdekeltek a gyógyszerek felírásában.

A kérdezőnek is az a baja, hogy nem hat az a gyógyszer, csak árt neki. Az orvosokat meg ez nagyon meghatja.

2022. jún. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 gyik123 ***** válasza:
23%

Az alábbi cikket olvasd el, mert az is lehet akár, hogy félrekezelnek, mivel a Covid is okozhat skizofrén-szerű tüneteket. A cikk végén egy hozzászóló le is írja, hogy félrekezelték, mivel az orvosa nem hallott még erről.


Ha nem beszélsz angolul, akkor a google fordítóval könnyedén lefordíthatod.


[link]

2022. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:

azert ez a sok valaszolo aki ugy irkal egy skizofrenrol mint egy utolso sz*r allatrol undorito...


O is ember, ti meg irkaltok itt alapozatlan "tenyeket" meg jottok fejetekbol kiotlott statisztikakkal...


Azt sem tudva mit irt fel neki az orvos, mik a panaszai tunetei, meg hogy milyen fajta skizofreniaval rendelkezik az illeto.

2023. ápr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!