Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz ötlet így visszamenni a...

Rossz ötlet így visszamenni a pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Jártam egy pszichológushoz, majd véget ért a terápia. Nem lettem jobban, mégis hozzá szeretnék visszamenni. Ennek az az oka, hogy ő előtte tudtam leginkább megnyílni. Bevallom, más pszichológusoknak kicsit ködösítettem, nem tudtam kitárulkozni, ő volt, aki elérte nálam, hogy arról is beszéljek, amiről a családomnak is alig. Viszont most szeretnék visszamenni hozzá, és még több mindenről beszélni. Úgy érzem, készen állok erre, de másokkal sosem ment jól. Ó bizonyos terápiás módszereket használ, amik nem rosszak, de megmondhatom neki, hogy most szeretném, ha csak végighallgatna, ha elmondhatnám neki, mi bajom? A terápiája csak egy kicsit segített, nem sokat, de ennek az én zárkózottságom is lehet az oka. Ennek ellenére hozzá mennék vissza, mert sokaknál voltam már, és a képessége, ahogy a páciensekkel beszél, szerintem magasan átlag fölötti. Szóval felőlem utána lehet a szokásos módszer, de 1-2 alkalom erejéig csak hallgasson meg, mintha új páciens lennék.

2022. jún. 28. 21:14
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy üljön néma csendben. Nyilván kérdezhet, hozzászólhat. Csak kezdjük újra, mintha most találkoznánk először, úgy érzem, most jutottam el oda, hogy megnyílnék valakinek. Azért is, mert közben a családommal is nyíltabban tudtam beszélni.
2022. jún. 28. 22:37
 12/26 A kérdező kommentje:
Elolvastam azóta a válaszokat. Igen, kognitív terápia volt. Mindenki véleményét köszönöm. Mindben van igazság. Én nehezen nyíltam meg, biztos nem volt így egyszerű, ugyanakkor lehet, hogy hibázott. Mégis, a hozzáállása neki volt a legjobb. Annyi idiótánál jártam, aki telefonozott közben, aki nem is figyelt, és még folytathatnám. Ez a pszichológus türelmes volt, sokszor túlfutottunk az időn, szerintem már az ebédidejét pazaroltam, vagy nem tudom, de akkor sem zavart el, mindenre emlékezett, amit momdtam, pedig alig jegyzetelt, úgy éreztem, rám figyel, nem nevet ki, és minden aggodalmamra volt egy megnyugtató válasza. Mármint, ha aggódtam, hogy valamit elmondhatok-e neki.
2022. jún. 28. 22:43
 13/26 anonim ***** válasza:
62%

ahogy írtam én azt mondom keress mást. Persze én csak magamból indulok ki.


Viszont ha szeretnél menj el és majd megtapasztalod, hogy igy oké e. Én is visszamentem anno ahhoz a teraphoz akinél végül én léptem le..csak ő már ismert.

2022. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2022. jún. 28. 22:46
 15/26 anonim ***** válasza:
70%

A terápia egyik lényege, hogy megtudj nyílni mások előtt. Ha azt mondod, hogy előtte megtudtál nyílni, akkor egy nagyon jó pszichológusról beszélhetünk.


Sokan mondják, hogy nem segített nekik a pszichológus.

A leírtak alapján neked nagyon is sokat segített.

2022. jún. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon is xdddddfdd

Mikozben elengedte ugy, hogy nincs jol.

Nagyon jo.


Tok jo, hogy ennyire ismered a szemelyiseget a kerdezonek, hogy nagyon is sokat segitett.

2022. jún. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
23%
Semmit nem tudunk arról, hogy hogy engedte el. Lehet, hogy a kérdező akart eljönni, vagy a pszichológus látta úgy, hogy ennél többre most nem tudnak jutni, és pont hogy nem akarta elszedni a pénzét. De benne van a pakliban, hogy később, más hozzáállással visszamehet. Ennek jött el most az ideje. Kevés a jó pszichológus, fölösleges rosszakra pocsékolnia az idejét és a bizalmát.
2022. jún. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Amugy erosen latszik, hogy nem ertesz hozza kicsit sem. En se de te se az biztos. A kognitiv terapia x alkalomhoz kotott. Letelt aztan elengedte.


Ha ertelmezes amit irt nem a kerdezo akart eljonni. Vege lett a megbeszelt ules szamnak. Ha nem tud tobbre jutni az a legelejen is latszik.


Es azt mondja oke keress mast.

2022. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs alkalomszámhoz kötve a kognitív terápia. Szükséglethez van kötve, minden ember más. Még ha el is terveznek egy alkalomszámot, azt lehet módosítani.
2022. jún. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Na ez tevedes. Epp ez az egyik peoblema ha valaki csak mognitiv terapiazik. Korlatolt es nem hosszutavu
2022. jún. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!