Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz ötlet így visszamenni a...

Rossz ötlet így visszamenni a pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Jártam egy pszichológushoz, majd véget ért a terápia. Nem lettem jobban, mégis hozzá szeretnék visszamenni. Ennek az az oka, hogy ő előtte tudtam leginkább megnyílni. Bevallom, más pszichológusoknak kicsit ködösítettem, nem tudtam kitárulkozni, ő volt, aki elérte nálam, hogy arról is beszéljek, amiről a családomnak is alig. Viszont most szeretnék visszamenni hozzá, és még több mindenről beszélni. Úgy érzem, készen állok erre, de másokkal sosem ment jól. Ó bizonyos terápiás módszereket használ, amik nem rosszak, de megmondhatom neki, hogy most szeretném, ha csak végighallgatna, ha elmondhatnám neki, mi bajom? A terápiája csak egy kicsit segített, nem sokat, de ennek az én zárkózottságom is lehet az oka. Ennek ellenére hozzá mennék vissza, mert sokaknál voltam már, és a képessége, ahogy a páciensekkel beszél, szerintem magasan átlag fölötti. Szóval felőlem utána lehet a szokásos módszer, de 1-2 alkalom erejéig csak hallgasson meg, mintha új páciens lennék.

2022. jún. 28. 21:14
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Igen, kognitív terápia volt, ami véget ért. Azért engedett el, mert azt mondta, nem szabad beleesni abba, amikor a terápia nyúlik, mint a rétestészta, az emberek meg odajárnak éveken át, és kialakul bennük az a kép, hogy egyedül nem megy. Fontos, hogy egyedül is tudjam kezelni a problémáimat.


Egyes kis részterületek mutatnak javulást. De összességében fennállnak a tünetek. Amikor ott voltam, valóban javulásról számoltam be neki, és ideiglenesen úgy is volt, de szerintem vissza-visszatér a probléma.

2022. jún. 29. 20:10
 22/26 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nehéz így, mert nincs mindig jelen a problémám. Olyan ez, mint amikor elmész a fogorvoshoz, és épp nem fáj a fogad. Attól még persze szokott. Most is például, hogy ezt írom, tök jól vagyok. De amikor a kérdést kiírtam, nem voltam jól.
2022. jún. 29. 20:23
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
A hangulata mindenkinek hullámzik. Szerintem egy terápiát akkor kell abbahagyni, mikor a kliens úgy érzi, hogy már fölösleges járnia. Ha a terapeuta dobja ki, abból visszaesés lesz, mert még nem tart ott.
2022. jún. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Nem hangulatzavarról van szó, de nem szeretném itt leírni.
2022. jún. 29. 20:47
 25/26 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hányszor volt, hogy elmentem fogat húzatn, hogy ne fájjon többet, vagy, hogy úgy voltam pszichológusnál, hogy akkor épp jó kedvem volt. Mégis segített m2
2022. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Ez csak egy példa volt. Mindegy, én leírtam a dolgot, feltettem a kérdést, mindenki véleményét köszönöm. Bár nem biztos, hogy beljebb jutottam, mert jött ilyen is, olyan is.
2022. jún. 29. 22:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!