Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangok hallása egy trauma miatt?

Hangok hallása egy trauma miatt?

Figyelt kérdés

Volt egy eset, ami teljesen traumatizált mikor hatéves voltam. Azóta is rosszul vagyok, rémálmok és újraélem az egészet, hiába vagyok már 22.

A traumám okozója a nagyapám volt, neki hallom a hangját, hogy beszél hozzám és fenyeget. Ez a trauma utóhatása lehet? Rettegek kimenni, rettegek a hangjától.

Szétverem a berendezéseimet mikor meghallom őt újra, mert lepörög megint előttem az egész, hogy mennyire tehetetlen voltam akkor.

Ne írjatok pszichológust, mert majd elmegyek, csak rá kell magamat vennem.

Szóval lehet hang hallás és fenyegetőzés trauma miatt?



2022. jún. 29. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
A trauma 6 évesen ért, most 22 éves vagy. Nem muszáj rögtön pszichológus. Egy jó kineziológus is ugyanúgy tud segíteni.
2022. jún. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Hát hogyne írnék pszichológust, méghozzá nem a legelső weboldalon találtat, hanem traumában járatos klinikai szakpszichológust. Ne késlekedj a magad rávételével, ráadásul időpont se lesz, csak hónapok múlva. Lehet próbálkozni EMDR terápiával, ez valami új, furcsa, de állítólag hatásos módszer, ami a szemmozgatáson alapul.

Milyen berendezéseidet vered szét? Onnan hallod a hangját? Valakinek beszéltél a történtekről?

2022. jún. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1, Nem hiszek a kineziológusokban.

2, Azért írtam, hogy ne írjátok, mert tervezek elmenni és nem az volt a kérdés, hogy kell-e vagy sem.

Nem onnét hallom, hanem annyira felhúz az egész, hogy azért verem szét. Volt, hogy majdnem leszakítottam egy szekrényem ajtaját.

Megőrülök az egésztől, teljesen fáj, hogy nem tudok megszabadulni az emlékektől.

2022. jún. 29. 10:01
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keress pszichológust. Mielőbb, mert ez nagyon nem normális.
2022. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kérdésemre kaphatok választ? Mert ez eltérés a tárgyról.
2022. jún. 29. 10:05
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Annyira azért nem zavar ezek szerint, ha a segítséget megtagadod.
2022. jún. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy elfogok menni!
2022. jún. 29. 10:08
 8/16 anonim válasza:
Amúgy miért viselkedsz így? Mások segítenek, elmondják, hogy ez meg ez lenne a legeslegjobb, erre te visszautasítasz mindent egy olyan mondattal, amit szerintem minden magyar ember ismer. "el fogok menni orvoshoz", "nem fáj annyira", "jaj nincsen semmi bajom", "majd kérek időpontot". Nem is értem, jössz ezzel, hogy el fogsz menni orvoshoz, de amúgy ahogy írták is előttem úgyse fogsz rögtön időpontot kapni, azzal mi a baj, ha kérsz pl szeptemberre időpontot, az nincs olyan közel. :) amúgy erre a problémádra csak szakember fog tudni segítséget adni, interneten, dr. Google-n ilyen jellegű kérdésre épkézláb választ nem kapsz, ami tényleg segítene is.
2022. jún. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért mert nem ez volt a kérdés. Az volt a kérdésem, hogy egy trauma miatt lehet hangokat hallani?

Nem segítséget kértem tőletek csak EGY választ.

2022. jún. 29. 10:18
 10/16 anonim válasza:
46%
KÉRDEZD MEG A PSZICHOLÓGUST. Valószínűleg csak ő tud rá érdemi választ adni. :)
2022. jún. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!