Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért üvöltök fel ijedtemben,...

Miért üvöltök fel ijedtemben, ha bevillannak képek a múltból?

Figyelt kérdés
Felüvöltök aztán remegek és nem kapok levegőt.

2022. jún. 23. 07:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Rossz élmény jut eszedbe? Ez lehet PTSD tünete.
2022. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért üvöltök fel miatta?
2022. jún. 25. 16:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni.
2022. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Milyen emlékek esetén van ez? Ha ijedtedben üvoöltesz, akkor nyilván valami ijesztő történt veled. Traumáknál simán lehet, hogy hevesen reagálsz még az emlékre is. Lehet, hogy annyira sok vagy nehéz érzések törnek fel hirtelen, amelyeket a tested nem tud elviselni és üvöltésként próbálja enyhíteni
2022. jún. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rossz emlékeknél a múltomból.
2022. jún. 25. 22:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Nem kötelező elárulni a részleteket


De erősen javallott szakember segítségét igénybe venni. Azért üvöltesz (talán) hogy eltereld saját figyelmedet. Vagy mit tudom én, még egy egészséges psziché működése is nagyon bonyolult, a sajátomat sem ismerem teljesen

2022. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is mindenképp fordulj szakemberhez, mert az emlékbetörések alapján nagyon aktívan dolgoznak benned ezek a traumák (érthető okokból). Nagyon nehéz tőlük segítség nélkül szabadulni és általában más tünetek is társulhatnak, szorongás, depresszió, alvászavar, szuicid gondolatok.
2022. jún. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az szokott üvölteni, aki megijed. Biztos megijedsz.
2022. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Voltam már párnál, nem vettek komolyan.
2022. jún. 27. 13:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad feladni. Nekem is van hasonlóm. Én csak nyöszörögni szoktam akaratlanul bizonyos emlékeknél. Nem is feltétlen rossz emlék, csak valami stresszhelyzetre visszaemlékezés. Az előző terapom úgy kezelte, mintha semmit nem mondtam volna. A mostani komolyan veszi. Persze a tüneteken csak enyhíteni tudunk, ezért a lelki dolgokkal foglalkozunk és már sokkal jobb a helyzet. Nem tudom, elmúlik-e valaha, de azt látom, hogy használ, ha a lelki gondokkat próbáljuk rendbe rakni. Szóval ne add fel. Ha nagyon zavar, kereshetsz pszihiátert és talán tud felírni valami nyugibogyót, de én olyat nem szedtem, mert pszichológushoz járok, szóval tapasztalatom azzal nincs
2022. jún. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!