Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangok hallása egy trauma miatt?

Hangok hallása egy trauma miatt?

Figyelt kérdés

Volt egy eset, ami teljesen traumatizált mikor hatéves voltam. Azóta is rosszul vagyok, rémálmok és újraélem az egészet, hiába vagyok már 22.

A traumám okozója a nagyapám volt, neki hallom a hangját, hogy beszél hozzám és fenyeget. Ez a trauma utóhatása lehet? Rettegek kimenni, rettegek a hangjától.

Szétverem a berendezéseimet mikor meghallom őt újra, mert lepörög megint előttem az egész, hogy mennyire tehetetlen voltam akkor.

Ne írjatok pszichológust, mert majd elmegyek, csak rá kell magamat vennem.

Szóval lehet hang hallás és fenyegetőzés trauma miatt?



2022. jún. 29. 09:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyunk orvosok, honnan tudjuk hogy lehet-e egy trauma miatt hangokat hallani?
2022. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Reménykedtem, hogy mielőtt sorra kerülök kapok itt normális választ, de miért is kapnék?
2022. jún. 29. 10:22
 13/16 anonim ***** válasza:
63%
kaptál normális választ csak nem fogadtad el
2022. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen, lehet attól. Emlékbetörésnek hívják, tipikus poszttraumás stressz tünet.
2022. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

14, Akkor is ha nem is fenyegetett akkor? Más történt, de fenyegetés nem, vagyis felém az nem nyilvánult.


Amúgy köszönöm az első normális választ…

2022. jún. 29. 14:03
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, mert valamilyen traumát okozott, amitől való tudattalan félelem még mindig kísért.
2022. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!