Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Nagyon rosszul...

Sjsjyj kérdése:

Mit tegyek? Nagyon rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy tegnap szakított velem a barátom és most nagyon rosszul vagyok lelkileg. Hiányzik,nem tudok nélküle élni. Viszont azt is tudom hogy nem valakire van szükségem hanem rá. Igen, tudom mindenkinek rosszul esik egy szakítás de nagyon durva dolgot érzek. Depressziós vagyok, egész nap sírok, öngyilkos gondolataim vannak, vagdostam is magam:/ Sokszor hányingerem van de akkor se tudok hanyni csak ha meghanyatom magam:( A barátaim illetve anyum próbálnak segíteni de ők se tudnak semmit csinálni. Ilyen esetben indokolt befekudni a kórházba?Nem tudom mi van velem, ilyen még nem volt egyszer sem... És egyedül vagyok itthon:/
2022. jún. 29. 15:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve iszogatok gyógynövényes teát.
2022. jún. 29. 15:36
 2/7 Morzsi007 ***** válasza:
71%

Nagyon sokan kerültek már ilyen helyzetbe és túl lehet élni. Tudom, könnyen beszélek, voltam ilyen helyzetben szóval én is átéltem, bár az öngyilkosság nem fordult meg a fejemben. Egész nap ezen gondolkodsz, akkor rossz lesz, tereld el a figyelmedet valamivel. Aztán meglátod minden jobb lesz, “idővel” 👍

Minek vagdostad magad? Attól jobb lett? Ez komoly, hosszú kapcsolat volt? Lehet elhamarkodott döntést hozott a barátod, lehet, hogy egy pár nap múlva rosszabbul lesz, mint Te és vissza akar szerezni magának. Ne add magad könnyen.

2022. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Pszichológus
2022. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, próbálok nem erre gondolni egesz nap. 6honapig voltunk együtt, én azt hittem hogy bármit meg tudunk beszélni de ezek szerint nem.
2022. jún. 29. 16:30
 5/7 A kérdező kommentje:
És alig eszek, alig alszok ez miatt.
2022. jún. 29. 16:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
normális
2022. jún. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%

Szia, esetleg magneb6 vagy veriana tabletta segíthet. Az én enyhébb szorongás/pánikrohamaimon segített. Vénynélkül kapható gyógyszertárban, de múltkor mondjuk az auchanban is találtam hasonlót. A magnézium és a b vitamin (+ a gyógynövény kivonatok) megnyugtatnak egy kicsit. Ha gondolod adj neki egy próbát.


Őszintén szólva szerintem eddig túl jó volt az életed, és most sokkos volt a felismerés, hogy mégsem (mindig) olyan jó az élet.

Vagy csak féltékeny vagyok, hogy neked volt párkapcsolatod... De figyelj:


Az alvás az mindenképp segíthet, az is segít, ha nem ülsz egész nap a szobádban, hanem beszélgetsz emberekkel, a társaság segít. (Volt hogy egyed7l maradtam hétvégén a koliban, és tökre sötét gondolataim voltak, szar volt a hangulatom, elhanyagolt magam, aztán amikor vasárnap visszajöttek a szobatársaim, akkor egyből visszazökkentem normálisba. És ezt úgy mondom, hogy introbertált vagyok, és általában elvagyok magamban.) Aztán ha úgy érzed, akkor ki is mehetsz délelőtt/ délután sétálni. Kifeküdni a napra is megnyugtató (csak ne délben). Próbáld meg elterelni a gondolataidat róla, csinálj valamit, amit szeretsz, filmnézés, olvasás, ezekkel ideiglenesen el lehet menekülni a fikció világába.. zenehallgatás. Írd le a gondolataidat, mintha egy napót írnál, írd le amit gondolsz, érzel, és ne mutasd meg senkinek, csak írd le magadnak. Jobban is meg fogod érteni, hogy miért érzel így, és a megértés az első lépés az elfogadás és a gyógyulás útján.

Ha gondolod, akkor írhatsz, bár mondom, nincs sok tapasztalatom szakításokkal kapcsolatban. Ha ezt eltekintjük, akkor már sokszor éreztem hasonló képpen magam, mint amit leírtál, nem mintha hencegni akarnék, de mondhatni profi vagyok benne.

Ps. A vagdosás az tényleg hülyeség. De én is csináltam. Hiába, aki szarul van, az nem éppen logikusan gondolkozik.

2022. jún. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!