Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet ilyenre megkérni...

Hogy lehet ilyenre megkérni egy volt tanárt? (autizmus-diagnózis)

Figyelt kérdés

Asperger-es vagyok valószínűleg és a diagnózis felállításához mindenképp kellene valaki, aki ismert gyerekkoromban.


Egyik volt általános iskolai tanárom lenne az ideális jelölt, de nem tudom hogy írjak neki ezügyben üzenetet. (Facebook)


Hogy lehet ezt jól megfogalmazni?



2022. júl. 6. 09:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha a tanár tudja, hogy aspergeres a kérdező, és nem emlékszik, rákeres az Aspergerre, és onnan kiír dolgokat, hogy teljesítse a kérést, ha fejből nem megy. Abszolút nem megbízható ez a módszer.
2022. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja, hogy aspergeres, hanem felmerült a gyanú. Nem fog leírni olyat, amit nem tapasztalt. És nem ez alapján fog a kérdező diagnózist kapni, ez csak egy adalék.
2022. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem egy általános iskolai tanár 10+ éves emlékei annyira megbízhatatlanok, hogy komolyan megkerdojelezne a bizalmamat ha figyelembe vennék egy diagnosztikai folyamatban. (Bar amúgy mindegy is, amilyen komoly ez a felnőttkori diagnózis...)
2022. júl. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es jobban megfogalmazta nálam, bár ahogy nézem, ő is le lett pontozva.

Arra értettem, hogy a pedagógust mindenképp befolyásolja, ha azt írja neki a kérdező, hogy csókolom, úgy néz ki, aspis vagyok, mire tetszik emlékezni velem kapcsolatban?

Én mondjuk a szakszoli helyében csak egy telefonszámot vagy e-mail címet kérnék és úgy kérdezném ki a volt pedagógust: milyennek látta a gyermeket, volt-e bármi emlékezetes, voltak-e emlékezetes konfliktusai stb.

2022. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2022. júl. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
50%
Akkor már inkább óvónőt kérdezz.
2022. júl. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!