Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer nélkül egyedül ki...

Gyógyszer nélkül egyedül ki lehet jönni ebből? Mit csináljak? Szeretném önallóan megoldani ezt a problémát.

Figyelt kérdés

PTSDm van, pánikbeteg vagyok, generikus szorongásom van, és azt hiszem szociofóbiám is lett bár ez nincs diagnosztizálva. Pszichoszomatikus tünetekkel küzdök. Szédülés, erős félelemérzet, hasfájás, kábaság,álmossághullámok, ájulás közeli állapot...stb. Nagyon keveset és rosszul is alszom. Egy trauma után alakult ez ki majd rátett a covid miatti bezártság és magány.

Egyedül élek, nem számíthatok senkire. Munkám van, nagyon nehéz minden nap de el tudom látni. Viszont annyira kimerít (nem azért mert megeröltető) hogy utána már nincs erőm semmihez csak hazamenni. A hétvége kb a regenerálódással telik, hogy legyen erőm a következő héthez. Minden nehéz. Még az ügyintézés, bevásárlás is. Ha van 1-1 jobb napom és eljutok valami kisebb programra akkor annyira kimerülök, hogy másnap úgy érzem magam mintha másnapos lennék. Pedig nem iszom alkoholt. Tudom ez az egész nagyon gáz. De ahol lakom nincs ingyenes terápiás lehetőség. A város másik felére ahol talán lenne,munka melett nem lenne erőm eljárni, mert tényleg az összeesés szélén állok nap végén. Gyógyszert nem mertem ellezdeni mert az orvos szerint lehetnek erős mellékhatások, a betegtájékoztató is riasztó dolgokat ír. Félek nem tudnék úgy bejárni dolgozni és ha a munkám is elvész akkor végem van. Plusz ha bármilyen mellékhatás jelentkezik pl dühroham, öngyilkossági gondolatok, hallucinációk stb. Akkor mit csinálok egyedül? Ezt nem merem vállalni mert ami van azt már ismerem, tudom kontrollálni de ilyen dolgokat nem tudnék. Köszi ha elolvastad és van valami építő ötleted tapasztalatod.



2022. júl. 18. 04:07
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
45%

Az idegrendszer egeszsegehez sok dolog kell.

A, B, C, D vitamin, omega3, magnezium. Mindenbol jo minosegut fogyassz, tablettakat ne, mert tele van olyan anyagokkal ami nem kell a szervezetedbe. Por, olaj, vagy kapszula formaban fogyaszd.

Gingko biloba-t, spirulina algat tudom meg ajanlani.


Az emesztesed allapota is szamit.

Keruld a cukrot, elesztot, es a mesterseges edesitoszereket, dohanyfustot. Ha nincs normalis felszivodas a beledben, akkor tapanyaghianyban szenvedsz, es az agyadhoz sem jutnak el azok a tapanyagok, amik a normalis mukodeshez kellenek. Irass parazita elleni gyogyszert, ha nincsenek "tuneteid" akkor is, ez egy egyszeru gyogyszer, semmi bajod nem lesz tole, viszont elengedhetetlen a normalis emeszteshez.


A szintetikus illatanyagok (oblito, tusfurdo, legfrissitok) is sajnos kapcsolatba hozhatoak az idegrendszer karosodasaval.

Nem veletlenul van ennyi gyenge idegrendszeru, panik beteg ember. (en is az voltam)

Probalj meg mindenbol termeszetest, vagy illatmenteset hasznalni.

Fogkrembol fluorid es szulfat menteset.


Ez igy soknak tunik, de megeri.


B vitaminnal, magneziummal es gingko bilobaval kezdj.

2022. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

10. Talán azért mert nem tudom hogy kell.

11. Nagyon köszönöm, hogy ilyen sokat írtál. :) B vitaminokat és C vitamint szedek. Magnéziumot is. A ginkot sajnos nem tudom mert rettenetesen ég tőle a gyomrom. Olajokat is szoktam. Szőlőmag, tökmag és lenmagolaj van itthon. Nagyon szeretem az illatos tusfürfőket. Az egy kis öröm a nap végén erről nem akarok lemondani mert nagyon hiányozna, pláne nyáron. Meg a legjobb fogkrémről sem mert rettegek a fogorvostól. Az immunrendszeremnek egyébként nincs baja. 6 éve nem kaptam el semmi fertőző betegséget. A covidot sem. Paraziták nincsenek bennem :) Nem dohányzom nem iszom. Próbalkoztam cukormentes diétaval is. Sokkal nem volt jobb. Talán kevesebbet fájt a hasam. Egyébként nem vagyok valami nagy édességevő. De nyáron fagyi nélkül még szomorúbb lenne.

2022. júl. 18. 17:46
 13/33 anonim ***** válasza:

omega 3 kapszula !!, D+K csepp !!, magnézium-biszglicinát


Kefír!!

[link]


természetes tápanyagforrások pl:

sörélesztő pehely (glutnmentes valamiért sokkal finomabb), szardínia, tojás, tejtermékek, máj. Sok zöldség. Gyümölcsök, hal. Cukorszegény étrend (üdítők, édességek, péksütemények kiiktatása).

2022. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, folyt.

(az nagyon helyes ha rendszeresen sportolsz)


Járj el könyvtárba, olvass a világról, találd meg a hitedet, életfilozófiádat. A lelki erőhöz ez adja a legtöbbet. Miért csak magadra számíthatsz? Próbálj szövetségeseket, barátokat keresni!

2022. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Azért csak magamra számíthatok mert a sok sok barát csak addig barát amíg közösen lehet nevetni. Mikor az ember beteg lesz és nem tud nevetni esetleg segítsegre szorul akkor hírtelen mind eltűnnek. Én sem gondoltam, hogy ez így működik.

Persze most már mehetne tovább a szekér ha úgy tudnék tenni, mintha semmi nem történt volna. De nem tudok. Ilyen "barátokkal" már nincs kedvem nevetgélni.

Sokat olvasok. :)

2022. júl. 19. 16:04
 16/33 anonim ***** válasza:

És az olvasottakból nem találsz valami használhatót, ami lelki békét ad?


Példa a jó alvás titkára:


"Én lefekszem és elalszom; felébredek, mert az Úr támogat engem.

Nem félek sok ezernyi néptõl sem, a mely köröskörül felállott ellenem."

(Zsoltárok)


Egyetértek az álbarátokkal kapcsolatos hozzáállásoddal.

2022. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Engem nem támogat. :D Nem vagyok hívő.
2022. júl. 19. 21:02
 18/33 anonim ***** válasza:
49%

„Nem vagyok hívő.”


Na, akkor meg is találtuk a probléma gyökerét.


Azt ugyan nem írtad, hogy ateista vagy e, vagy mi a világképed, hiszel e a lélekben, halál utáni létben. Mert ezek tágabb perspektívába helyezik a mostani életed és gondjaid.


Nekem megváltozott az életem, mikor felismerem, hogy Isten gondviselő. (Ez egy csodálatos egyedülálló tanítása a keresztény hitnek.) Nem valami élmény hatására ismertem fel, hanem a Zsoltárokat, és Jézus néhány tanítását olvasva. Mivel Istenre bízom az életem (persze amit emberileg meg lehet tenni azt megteszem, nem Istentől várom a sült galambot), nem szorongok a jövőn.


A jelenlegi életnél hosszabb létezésre rendezkedem be, ilyen perspektívából élem a mostani életem. Persze meg lehet mosolyogni, mindenkinek szíve joga. Amit lelkileg, bölcsességben stb fejlődsz az nem vész el, én ebben hiszek.


Kiegészítésként annyit, hogy nem vakhitről van szó, logikámat és utánaolvasást is felhasználtam, mire kialakítottam a világképemet és hogy egyáltalán hogyan értelmezem pl. a kereszténységet. Hál Isten ma embere számára már rendelkezésre áll sokféle könyv, internet, nem a teológusok kiváltsága, hogy kiókumlálják maguknak az értelmezést.

2022. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hívő és ezen változtatni nem lehet. Tudom, hogy könnyebb az élet ha valaki hisz valamilyen nemlétező felsőbbrendű lényben akitől törődést és szeretetet vizionál. De mondjuk pont a kereszténység az a dolog ami annyi pusztítást vitt véghez ezen a bolygón, hogy semmi megmosolyogtató nincs benne. Ismerem a bibliát egy érdekes könyvnek tartom. Szoktam is foglalkozni a történetével. De ettől még nem hiszek semmiben amit nem láttam vagy nem talasztaltam, vagy nem bizonyított tény. Nyilván reménykedem benne, hogy az életünk nem véges. De a mai egyházak tanításait és elképzeléseit teljesen banálaisnak tartom. Mint ahogy képzeletbeli barátaim sincsenek nem tudok berendezkedni egy elképzelt jövőre. Az van amiben élünk. Majd a többivel akkor foglalkozom ha van folytatás.
2022. júl. 20. 13:10
 20/33 anonim ***** válasza:
Értem. Akkor más kreatív megoldást kell kitalálnod a problémáid egyedüli megoldásához. Étrend mozgás sokat segít, de a mentális szellemi-lelki pillér az egészhez a betonalapozás. Mindenki maga alakítja ki, határozza meg számára mi az élet értelme, és így hogyan veszi a nehezítettségeket.
2022. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!