Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyszer nélkül egyedül ki...

Gyógyszer nélkül egyedül ki lehet jönni ebből? Mit csináljak? Szeretném önallóan megoldani ezt a problémát.

Figyelt kérdés

PTSDm van, pánikbeteg vagyok, generikus szorongásom van, és azt hiszem szociofóbiám is lett bár ez nincs diagnosztizálva. Pszichoszomatikus tünetekkel küzdök. Szédülés, erős félelemérzet, hasfájás, kábaság,álmossághullámok, ájulás közeli állapot...stb. Nagyon keveset és rosszul is alszom. Egy trauma után alakult ez ki majd rátett a covid miatti bezártság és magány.

Egyedül élek, nem számíthatok senkire. Munkám van, nagyon nehéz minden nap de el tudom látni. Viszont annyira kimerít (nem azért mert megeröltető) hogy utána már nincs erőm semmihez csak hazamenni. A hétvége kb a regenerálódással telik, hogy legyen erőm a következő héthez. Minden nehéz. Még az ügyintézés, bevásárlás is. Ha van 1-1 jobb napom és eljutok valami kisebb programra akkor annyira kimerülök, hogy másnap úgy érzem magam mintha másnapos lennék. Pedig nem iszom alkoholt. Tudom ez az egész nagyon gáz. De ahol lakom nincs ingyenes terápiás lehetőség. A város másik felére ahol talán lenne,munka melett nem lenne erőm eljárni, mert tényleg az összeesés szélén állok nap végén. Gyógyszert nem mertem ellezdeni mert az orvos szerint lehetnek erős mellékhatások, a betegtájékoztató is riasztó dolgokat ír. Félek nem tudnék úgy bejárni dolgozni és ha a munkám is elvész akkor végem van. Plusz ha bármilyen mellékhatás jelentkezik pl dühroham, öngyilkossági gondolatok, hallucinációk stb. Akkor mit csinálok egyedül? Ezt nem merem vállalni mert ami van azt már ismerem, tudom kontrollálni de ilyen dolgokat nem tudnék. Köszi ha elolvastad és van valami építő ötleted tapasztalatod.



2022. júl. 18. 04:07
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
A tudás az élet értelme. ;) Szerencsére nagyon sok érdekes dolog van a világunkban. Kimeríthetetlen ezek tárháza. Kb ez tart életben. A kíváncsiság.
2022. júl. 20. 19:22
 22/33 anonim ***** válasza:

Ez jó dolog, szimpi egyébként.

Mindaddig, amíg igazán nagy szarba nem kerül az ember (sajnos megeshet).

A tao te king filozófiája (kb.=sztoicizmus) is jól hangzott számomra egy időben (fiatalabb koromban), csak rá kellett jöjjek, semmi megtartó ereje sincs ha komoly élet nehézségekkel néz szembe az ember. Semmi hasznuk éles helyzetben.


Olvastad a Prédikátor könyvét? Ajánlom (nem hosszú). Leírja a világot realistán. Nem akarták belevenni a kánonba a zsidók, legalábbis vitatkoztak rajta, mert túl komor. Mivel a végén van egy rövid tanulság,kissé el is üt a többi szövegrésztől, bevették :)

Viszont azért érdekes, mert Istenről viszont nem fest teljes képet. Mintha nem avatkozna be a világba, nem lenne gondviselő (csak annyi a dolga hogy életed végén megítél cselekedeteid alapján). Erre kell kontrasztként elolvasni a Zsoltárokat!

2022. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Ha komoly bajba kerülsz Istenre pont annyira számíthatsz, mint a Jetire. Ha van teremtő erő akkor az éltet és benned ugyan úgy ott van, mint a teremtőben. Nem véletlenül. ;) Erre számíthatsz másra nem. A teremtő nem foglalkozik azzal itt mi van, ha egyáltalán létezik. Ehhez nem kell bibliát sem olvasni. Elég ismerni a történelem kegyetlen eseményeit. Ha lenne isten és az jó lenne és érdekelnék az emberek. Legalább az ártatlanok. Akkor ott lett volna. De nem volt sehol.
2022. júl. 20. 21:39
 24/33 anonim ***** válasza:

A vallás segít egy helyes és hatékony értékrendet kialakítani, ezáltal segít jó döntéseket hozni. A mi teremtő erőnk a munkaképességünk, egy hívő ezt heti 6 napban használja is. A hitében vígasztalásra lelhet, akinek nehézségei vannak.

Nem kérheted számon az Urat, hiszen neked is szabad akaratot adott, megengedte, hogy válassz, vele vagy-e vagy azt hiszed, hogy okosabb és erkölcsösebb vagy és majd megválthatod önmagad. Megengedte, hogy tévedj.

2022. júl. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Szerintem nem létezik így felesleges és parttalan erről a témáról való vita.

Ezzel együtt tudom, hogy könnyebb hívőként élni. De hitet nem lehet venni a boltban. Olvashathatom a bibliát napestig és eljárhatok a templomi szertartásokra ez nem változtat semmin. Volt idő mikor megpróbáltam. Az utóbbi még fel is idegesített. Annyi álszentséggel és ostobasággal életemben nem találkoztam mint a templom falain belül.

2022. júl. 21. 10:32
 26/33 anonim ***** válasza:

#23


„A teremtő nem foglalkozik azzal itt mi van, ha egyáltalán létezik. Ehhez nem kell bibliát sem olvasni. Elég ismerni a történelem kegyetlen eseményeit. Ha lenne isten és az jó lenne és érdekelnék az emberek. Legalább az ártatlanok. Akkor ott lett volna. De nem volt sehol.”


Igen, ez a teodícea probléma (Isten jósága vagy létezése ellen felhozható legkomolyabb érv). A keresztény tanítás szerint az ember a jó és gonosz tudásának fájáról evett (lehet szimbolikusan is értelmezni az Ádám és Éva történetet). Most ezt a világot tapasztaljuk ezért meg. Az igazán gonosz és kegyetlen dolgokat emberek művelik, szabad akaratukból. Az egész történelem az igazságtalanságról szól. De önként lehet választani ebből kivezető utat. „Az én országom nem e világból való” Jézus


(ha Isten lecsapna a gonoszakra azonnal, nem lenne szabad akarat, és nem azt tapasztalnánk meg, amire befizettünk: a jó és gonosz tudás világát)


Ne csak a rosszat lásd meg, hanem a jót is. Például nézz videót delfinekről. Számomra ezeknek a kedves, intelligens állatoknak a léte bizonyíték Isten létezésére.


Isten szeretet (János 1. levele definíciója). Igaz nem rózsaszín plüssnyúlként kell elképzelni a személyiségét. De nem is vadállatként! Az ószövetségi írók sokszor nem adtak tiszta képet Istenről (állítólag Isten ítélete szerint halálra kellett kövezni egy embert, mert szombaton fát szedett). Egyedül Jézus adott tiszta képet róla.

„Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.”

„Atyám mindent átadott nekem, és senki sem ismeri a Fiút, csak az Atya, s az Atyát sem ismeri senki, csak a Fiú, és az, akinek a Fiú kinyilatkoztatja.” stb.


Viszont logikátlan lenne elvetni az Ószövetséget, hiszen Jézus hivatkozott rá, hogy ő teljesítette be annak próféciáit. Sokszor idézett is az Írásokból, kreatívan. Szimbólumok is előre utaltak Krisztusra belőle.

[link]

Folyt. később

2022. júl. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Aki hisz az mindent ki tud magyarázni, hogy megingathatatlan maradhasson a hite. Én tiszteletben tartom mindenki hitét, így nem akarok senkit megingatni ebben, amíg tiszteletben tartják az én hitetlenségemet is. Úgyhogy nem megyek bele hitéleti vitába mert nem lenne értelme.
2022. júl. 21. 16:52
 28/33 anonim ***** válasza:
Értem, ok.
2022. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
De a prédikátor könyvét előkeresem mai olvasmánynak. ;)
2022. júl. 21. 19:52
 30/33 anonim ***** válasza:
Örülök!! :) durva olvasmányra készülj lelkileg
2022. júl. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!