Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel az...

Hogyan dolgozzam fel az autóbalesetem?

Figyelt kérdés
Holnap lesz 3 hete, hogy 80 nal mentem és ez nem tetszett a mögöttem lévőnek, dudálgatott, majd megelőzőtt, büntető fékezett majd vissza jött a másik sávba és addig nem engedett vissza az útra még nem fordultunk ki. A kocsi totál káros lett mert frontálidan be csapódott az árokbay . Mi könnyebben meg sérültünk azóta már van másik autó, de ha fék hangot hallok vagy nem én vezetek izzadok fel a pulzidom, nem tudom fel dolgozni, hogy nem birtam megtartani az autót, velem volt a párom és a 6 éves gyermekünk. Az anyagoi kár az sok, de ez a lelki amit érzek, 70 től többel nem merek menni, mert eszembe jut a nagy csattanás és veszem is el a lábam a gázról.

#autóbaleset #büntetőfékezés #Vétlen sofőr #Maradandó lelki sérülés
2022. júl. 18. 08:43
1 2 3
 1/28 hypno ***** válasza:
100%
Ha ilyen magadban rágódós típus vagy és egyedül nem megy, akkor van erre szakember. Pszichológusnak hívják.
2022. júl. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
53%
A büntetőfékezőt kellett volna jól megtorpedózni hátulról, nem az árokba belemenni.
2022. júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Megvan az elkövető? Tettek feljelentést? Volt kint rendőr?

Fordulj szakemberhez, és ezen felül pereld be néhány millióra ezt a barmot.

2022. júl. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Tettek feljelentést, én is ezen gondolkodtam, hogy be kell perelni mert minden önbizalmam elvette.
2022. júl. 18. 09:45
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Húú, átérzem. Nekem ugyan nem volt balesetem még soha (kopp-kopp), de minden alkalommal, szó szerint MINDIG, amikor éjszaka jövök haza autóval (ált. szombaton színház után, 12 körül), akkor van valaki, aki belémmászik, "tol", villog...


Nem megyek lassan. Lakott területen vagyunk, egy szakaszán még 40-es tábla is van a kanyarok miatt. Én ált. 55-60 között azért megyek olyankor, de úgy csinálnak, mintha legalábbis 20-al cammognék. Többen nézem ilyenkor a tükröt, mint előre, annyira idegesít, és folyton attól félek, hogy ha bármi miatt meg kell állni (pl. eléggé szaladgálnak a macskák), belém jön hátulról. A másik lehetőség, hogy azért kell majd elütnöm egy állatot, mert nem merek majd nagyot fékezni.


Nem értem, ez miért jó!? Ált. tök üres az út, simán el tudna menni, de nem megy, hanem tol engem. Múltkor már lehúzódtam, és villogtam neki, hogy menjen el, de ő is leállt mögöttem, és nem ment semerre. Olyan, mintha terrorizálna.


Miért csinálják ezt? :( Kérdező, nagyon-nagyon sajnálom, és tényleg átérzem, ami veletek történt annak ellenére, hogy (még) nem jártam így. Mert tudom, mi vezet ide, és én is mindig érzem ezt a félelmet...


Ha segítségre van szükséged, nem ciki elmenni pszichológushoz, vagy akár megkérni valakit, hogy menjen veled egy ideig, ne egyedül vezess - ha az segít.

2022. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

"én is ezen gondolkodtam, hogy be kell perelni"


Ezen ne gondolkodj, hanem csináld!!

2022. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
17%
Ekkora baromságot. Ha velem csinálna valaki ilyet a forgalomban azt lelőném mint egy kutyát mielőtt árokba vagy mittudom én mi baj történne.
2022. aug. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan ezt mondják, de egy hivatásos söfőr mondta, akaratlanul is el felé húzódsz, mert tudat alatt el akarod kerülni a balesetet, és ez a szituáció pár másodpec alatt lezajlik, nekem le lassult minden de azt tudom kapaszkodtam a kormanyba és úgy ki vágta a kezem akkor fordultam meg az úton ordítottam páromnak segíts tartani, hát ő rám se fogyelt azt mondta neki annyi volt, hogy látja nyom lefelé az a barom, utánna meg arra eszmélt , hogy már árokba vagyunk es ugrok kifelé, de nekem ez percekig tartott az volt a legszörnyűbb. De pillanatok voltak.
2022. aug. 18. 07:06
 9/28 anonim ***** válasza:

Bármi is történt mindig a te döntésed, hogyan reagálsz rá.

Keress rá a logoterápiára és Viktor Frankl tevéknységére. Hátha segít. ;)

2022. aug. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Ypszilon1980 ***** válasza:
81%
Azért egy ilyet olvasni is borzalmas. Leginkább az a rossz ebben, hogy a baromja emberkedik, de fogalma sincs arról, hogy ez egy embert lelkileg hogy tönkre tud tenni. Azt én is tapasztalom sokszor, nem csak este, hanem akármikor, hogy 50-esnél megyek majdnem 70-el,de valahogy még akkor is tolnak le az útról, egyszerűen lehetetlen betartani ezeket a sebességkorlátokat a sok barom miatt,ez a nyomás pedig előbb-utóbb balesethez vezet. Nekem az a javaslatom, hogy kell jogorvoslatot kérni, mert ha a másikat emiatt megbüntetik és neked a károd legalább egy részét megtéríti, akkor az ad egyfajta elégedettségetvés lelkileg is jobban leszel majd. Pszichológus baromira nem fog tudni segíteni, hiszen itt egy lezáratlan dologról van szó, igazságtalannak érzed, a másik meg röhög a markában. Plusz itt van a baleseti trauma, amit te idővel tudsz majd lerendezni magadban, ehhez csak idő kell semmi más, plusz ha megteheted, akkor jó lenne egy kis időre kihagyni a vezetést.
2022. aug. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!