Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozzam fel az...

Hogyan dolgozzam fel az autóbalesetem?

Figyelt kérdés
Holnap lesz 3 hete, hogy 80 nal mentem és ez nem tetszett a mögöttem lévőnek, dudálgatott, majd megelőzőtt, büntető fékezett majd vissza jött a másik sávba és addig nem engedett vissza az útra még nem fordultunk ki. A kocsi totál káros lett mert frontálidan be csapódott az árokbay . Mi könnyebben meg sérültünk azóta már van másik autó, de ha fék hangot hallok vagy nem én vezetek izzadok fel a pulzidom, nem tudom fel dolgozni, hogy nem birtam megtartani az autót, velem volt a párom és a 6 éves gyermekünk. Az anyagoi kár az sok, de ez a lelki amit érzek, 70 től többel nem merek menni, mert eszembe jut a nagy csattanás és veszem is el a lábam a gázról.

#autóbaleset #büntetőfékezés #Vétlen sofőr #Maradandó lelki sérülés
2022. júl. 18. 08:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Azért írok, mert nekem eléggé hasonló balesetem volt.


2008-ban, jó rég.


Az Osztyapenko felé mentem Budapest belvárosa felől, azon a szakaszon, ahol ez történt, ott már 70 km/h a megengedett sebesség. A laktanya előtt volt. (De az is lehet, hogy ott még pont nem 70 km/h óra a sebesség.)


Szóval elég gyors volt a forgalom. De ott van egy zebra és azon ment át valaki. A mellettem levő belső sávból egy autó bevágott elém, mert már nem tudott volna eleget fékezni a saját sávjában. Aztán fékezett, én satufékkel megálltam, éppen csak nekikoccantam. És akkor hátulról nagy sebességgel belém szállt egy autó.


Két férfi volt a két autóban. Az elém vágó azt állította, hogy ő semmi hibát nem vétett, ő átjött az én sávomba, end of story. A belém szálló azt állította, hogy ő semmi hibát nem vétett, fékezett és kész.


Az ő autójuknak semmi baja nem lett, az enyém elöl-hátul összeharmonikázódott. Hárman voltunk az autóban, rajtam kívül az akkori pasim és a kisfiam. Mi ketten elöl jól megrántottuk a nyakunkat. Más bajunk nem lett.


A kocsi természetesen totálkáros lett.


Na ez után volt, hogy kb. 2 órán keresztül remegtem, mint a nyárfalevél. De először el kellett menni az autóval pár méterrel arrébb, nem maradhattunk a helyszínen, nagy volt a forgalom. Aztán kb. fél óra múlva kijöttek a rendőrök, azt állapították meg, hogy NEM vágott elém az elém vágó (DEHOGYNEM), meg hogy hát igen, a belém szálló talán túl gyorsan jött (TALÁN???). A belém szálló rengeteget dumált a rendőrökkel, félrehúzódva, telefonálgattak is.


Történet gazdasági-jogi oldala: volt per, senkit nem marasztaltak el, állítólag senki nem hibázottt. Gazdasági oldala: a két férfinek alig tört az autója, az enyémet százezrekért rakták helyre és kalapálták ki.


Pszichés oldala: nekem akkor (remegés ide vagy oda) haza kellett vezetnem. Mert csodák csodájára az autó ment. Ennek is tudom be, hogy utána nem voltam traumatizálva. És utána ment a szerelőhöz (szóba se jött új autó, a helyrerakást és a kikalapálást is a szüleim fizették), és amint visszakerült hozzám, örültem neki, mint állat, hogy megint van autóm és megint vezethetek (agorafóbiás vagyok, CSAK autóval tudok közlekedni).


Nekem talán az segített, hogy akkor ott rögtön újra autóba kellett ülni és hazajönni (kb. 10 perces út). És az, hogy a pszichés betegségem miatt nekem ELENGEDHETETLENÜL fontos volt az autó és alig vártam, hogy visszakapjam.


Azóta sem félek sem a vezetéstől, sem attól, ha vki vezet és én vele vagyok.


Nem tudom, neked mi segíthet, tényleg fogalmam sincs. PTSD-d van, így keresgélj vonatkozó irodalmat a neten.

2022. aug. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Ja, és TERMÉSZETESEN jelentsd fel ezt az ember. Szó szerint kész csoda, hogy éltek. Mivel az árokba kellett hajtanod miatta. Felfordulhatott volna az autó, tűz üthetett volna ki, pillanatok alatt meghalhattatok volna.


A per nyilván évekig tarthat, de meg kell lépni.


Nem bírom a magyar mentalitást, hogy "á, nem csinálok semmit, mert úgysem lesz foganatja, semmi nem fog történni". DE. MAGADNAK tartozol azzal, hogy feljelented ezt az állatot és a feleségednek és a gyereketeknek. És menj addig, amíg rommá nem nem büntetik.


11-es voltam

2022. aug. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

10

Szerintem szuper jókat írtál, egy kivétellel: "plusz ha megteheted, akkor jó lenne egy kis időre kihagyni a vezetést.".


NEM. EZT TILOS. Ebből lesz az ún. elkerülő magatartás.


Kérdező, MUSZÁJ vezetni. Ha felmegy a pulzusod, ha nem, ha izzadsz, ha nem, MINDENKÉPPEN MENJ ÉS MENJ. A tested normál stressz reakciói ezek az adott helyzetre (vészhelyzetnek fogja fel a "normál" helyzetet is, azt hiszi, hogy potenciálisan most is veszélyben vagy). Le kell őket győznöd, hidd el. Menni fog.


11-es és 12-es voltam

2022. aug. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Ó, ötödik olvasásra látom, hogy a vétkes autós hajtott árokba.


Kérdező, nem egészen értem ennyi olvasás után sem, hogy a ti autótokkal pontosan mi történt? Bár lehet, hogy jobb, ha nem írod le, ez is felerősíti (felerősítHETi) a PTSD-t. Meg már nyilván el kellett mondanod a rendőrségen párszor.


11, 12, 13 voltam

2022. aug. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
52%
Túl friss még az élmény, idő kell még a feldolgozáshoz, s igen ha most nem tudsz biztonságosan vezetni akkor még ne tedd.
2022. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
55%

15

Azt írta, h ő tud vezetni, más mellett úlve fèl. Én is rosszul olvastam ill. írtam.


Abban az esetben, ha valóban ő fél vezetni, akkor ne vezessen egy ideig VAGY vezessen tök biztonságos helyeken (bekötő utakon, stb.).

2022. aug. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Ypszilon1980 ***** válasza:
52%
Akkor félreértelmeztem én is, mert azt hittem a kérdező ment árokba.
2022. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom mennyiben segít a per. Nekem műhibából adódóan életre szóló fogyatékossagom lett plusz ptsd. Nem pereltem be senkit. Mert egy rezidens műtött akit magára hagytak az orvosok. Nem akartam tönkretenni a karrierrjét plusz évekre beleragadni ebbe az ügybe és folyamatosan felidézni a történteket. Egy per évekig húzódik, nagyon drága és mindegy kinek van igaza a kimenetele kétes. Én inkább elengedtem a dolgot és tovább léptem.
2022. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
55%

18

Csakhogy neked orvosi mühiba volt ezek szerint. Az tejesen más. Alma és körte.


Itt ti. a vétkes autós SZÁNDÉKOSAN veszélyeztette 3 ember életét. Gondolom a téged mütő rezidensről ez nem mondható el?

2022. aug. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ne menjünk ebbe bele. Voltak akik szándékosan hibáztak de nem ért annyit a dolog, a bosszú nem oldott volna meg semmit.

Több évnyi idegeskedésbe meg belepusztultam volna.

3 hete történt a dolog. Teljesen normális amit érzel. Még friss az élmény. Nem kell megijedni attól hogy megijedtél. Adj időt magadnak. El fog múlni.

2022. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!