Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynátok a párotokat, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a párotokat, ha öngyilkossággal fenyegetőzne, de az életén viszont nem változtatna semmit?

Figyelt kérdés

A páromnak már Covid óta vannak gondjai a munkahelyén. Mások helyett dolgozik, már régóta panaszkodik, hogy mindenki hazamegy, csak ő marad és olyan munkákat sóznak rá, amiket nem tud megcsinálni, ráadásul a testvére lett a főnöke, akinek meg mindenben meg akar felelni. A kapcsolatunkra ez nagyon rányomta a bélyegét, de kitartottam mellette, pedig rengeteget veszekedtünk az utóbbi egy évben, alig találkoztunk és le sem feküdtünk egymással.

Tegnap este közölte, hogy benyugtatózza vagy felakassza magát, volt már öngyilkos a családjában egyébként (az egyik az anyja testvére, a másikat nem tudom), tudom, hogy erre öröklődhet a hajlam, mert Eü-ben tanulok, értek valamelyest ennek a pszichológiájához, ma ugyan mondta h nem tette volna meg, de a szándék megvolt. Ezt "cry for help"-nek értelmeztem. A testvérének állandóan haptákba áll, a családnak tenni kell a szépet, de a kötelet persze meg a gyomrát kimosni nem ők fogják...


Elegem van, hogy semmit se változtat, de öngyilkossággal fenyegetőzik, erre még eddig nem volt példa. Hogyan tovább? Én nagyon afelé húzok, ha most sem tesz semmit a javulás érdekében, én elhagyom. Nem bírom ezt tovább, hogy 27 évesen így élek.



2021. nov. 23. 16:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A megoldás alatt azt értem, hogy felmond szépen a fenébe. Nem vagyok cukorból, talán azért se vettem fel ennyire a fenyegetését, mert én is jelenleg halálos beteg emberekkel foglalkozom és tudtam, hogy azokkal a gyógyszerekkel, amik vannak neki, nem tudja megölni magát. Nekem viszont nem hiányzik ez basszus nagyon nem.
2021. nov. 23. 16:32
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

A közelemben volt öngyilkos, egyik se szólt egy szót sem előtte.


Éretlen ember, ha képtelen azt mondani, hogy NEM.


Azért szakítanék vele.

2021. nov. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem lenne konnyebb irni inkabb az oneletrajzokat meg szórni mindenfelé es kapcsolatrendszereket kiépíteni máshova?


Annyira hülyék sokan


Nyisd meg neki a wordot es diktálj neki. HA van kedved egy idiotához venni a fáradtságot

2021. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
59%

2# en is ismerek olyat aki megolte magát.


Ő szólt előtte. Hiszti volt es minden volt.

2021. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Este még sikeres életet kívánt nekem...Éreztem, hogy nem teszi meg amúgy, bár ma reggel mondta, hogy amúgy ha akarta volna meg tudja volna, mondtam persze (meg magamba h ő túl gyáva ehhez- mert az is). Persze este mondtam neki, hogy van kiút meg minden, új munkahely, de reménytelennek érzi a helyzetét.
2021. nov. 23. 16:45
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Itt részben az is a kérdés, hogy szereted-e még egyáltalán?! Persze értem a te helyzeted is, de gondolom valami erős megfelelési kényszer van benne. Inkább kéne emiatt valami szakember. Másrészt lehet hogy ezekkel a kijelentésekkel csak a figyelmedre vágyik. Attól még nem jó módszer tudom, de lehet túl idegesen kezeled te is a helyzetet. Mondjuk ha szeretnéd nagyon még őt, akkor együtt éreznél vele, nem inkább hagynád a francba a bajaival
2021. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom, a tesót nem fenyegeti öngyilkossággal.
2021. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
17%

Hogy süllyedhet valaki idáig hogy egyáltalán eszébe jut az öngyilkosság?

Valaki bármit megadna hogy tovább élhessen, egy ilyen ember meg csak úgy eldobná az életét. Ennél nagyobb gyávaság és önzőség nincs. Az a lelki teher amit egy ilyen lépéssel a szeretteinek okoz.

Régen volt párszor hogy eszembe jutott, hogy milyen mikor valaki a vonat, vagy metró elé ugrik. Utána a vezetőnek úgy kell leélni az életét hogy megölt valakit, ami nem az ő hibája, de mégis vegigkíséri majd ez az egész egy életen át.

2021. nov. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szeretem igen, de már annyira kiégtem érzelmileg a veszekedésekben, hogy nem megy az együttérzés (ő se támogatott érzelmileg az egyik legnehezebb egyetemen a Covid alatt), ehhez ő is kéne, hogy ezt vissza tudjuk csinálni. Tesó nem kap hát, erre írtam h nem neki kell levágni róla a kötelet meg BDZ-t kiszedni a szájából.
2021. nov. 23. 16:55
 10/21 anonim ***** válasza:
70%
Tehát mástól benyeli a szart, és egyben rád köpi. Nekem nem kéne ilyen kapcsolat.
2021. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!