Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek,hogy ne legyek...

Mit tegyek,hogy ne legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok,másfél hónapja van egy barátnőm aki 23 éves és már eggyütt élünk.Már kb 4 éve vannak öngyilkos gondolataim,ami most is megvan.Depresszióm és bipoláris zavarom van,amire egy évig szedtem gyógyszereket,de két hete teljesen félbehagytam,mert szexuális téren tönkretett.Akármennyire szeretem a barátnőmet egyszerűen nem tudok így céltalanul élni,nem vagyok képes dolgozni,fejlődni,és ami a legjobban fáj hogy nem vagyok képes az álmomat valóra váltani,hogy legyenek gyerekeim.Nagyon sajnálom a barátnőmet őszintén megmondtam neki hogy nagyon szeretem,de nem akarom hogy mellettem szenvedjen,lépjen túl rajtam,mert velem nincs jövője.Semiképp sem enged el,azt mondja őt nem érdekli milyen vagyok,ő velem éli le az életét és velem hal meg,és el is hiszem ezt.Mégis hogy hagyhatok én valakit mellettem szenvedni?Neki is mondtam hogy ez így nem élet amit én élek,és azt mondta hogy ne is merjek az öngyilkosságra gondolni,mert akkor nem csak én hanem ő is az lesz.Nagyon sajnálom hogy egy ilyen senkit mint én így szeret,de én nem bírom már elviselni hogy már nem csak én szenvedek hanem őt is kínzom a gondolkodásommal

2022. júl. 18. 12:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

Ha szakítani szeretnél bármi miatt a barátnőddel, akkor jobb, ha megteszed. Ha együtt szeretnél vele maradni, akkor maradjatok együtt.

Ha javulást akarsz az állapotodban, azt leginkább gyógyszerekkel lehet elérni. A pszichológus nem tud segíteni egy szervi rendellenességen. Gyógyszerek nélkül is lehetnek tünetmentes fázisaid, illetve sokan elboldogulnak a betegségükkel kezelés nélkül is, de nem biztos, hogy te is így leszel ezzel.

Bipolárisként nem azért nem ajanlott gyermeket vállalni, mert nem tudnád felnevelni, hanem azért, mert ez a betegség öröklődik.

Én is bipoláris vagyok. Gyógyszereket nem szedek, mert egyáltalán nem bírtam a mellékhatásaikat elviselni. (Nem szexuális mellékhatásuk volt, az engem egyáltalán nem érdekelt volna.)

Pszichológushoz nem járok, mert egy kis beszélgetés nem segít azon, hogy bizonyos anyagok nem normális módon termelődnek az agyamban. Párkapcsolatom és gyermekem sem lesz soha, mert nekem nincs rá igényem és nem is hiányzik, hogy a gyerek örökölje a betegségemet.

Szerintem neked jobb lenne, ha szednéd a gyógyszereket és együtt maradnál a barátnőddel (már ha valóban együtt szeretnél vele maradni).

2022. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
16%

Öngyilkos ne legyél,más az életért küzd,te meg csak úgy eldobnád? A semmiért? Másnak ezerszer több baja van,neked a gondolkodásoddal van baj,változtass!

Ajánlom figyelmedbe : youtubeon ,Szabó Péter- A boldogság tanulható videót

2022. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ismerem Szabó Pétert🙂
2022. júl. 18. 15:55
 14/21 anonim ***** válasza:
33%

Fuh, egy-két kivétellel micsoda válaszok születtek... Ajaj.


Ha bipoláris vagy, akkor legfontosabb a hangulatstabilizáló. A lítium nagyon jó hangulatstabilizáló ÉS tökéletesen elmulasztja az öngyilkossági késztetéseket és gondolatokat. Semmiféle libidógyilkos hatása nincs. Annyi van, hogy nagyon sok vizet kell inni ill. sózni kell az ételeket és hát ajánlom, hogy gyakran járj vérvételre, ahol a pajzsmirigyet (TSH szint) és a veséket (vizeletvizsgálat) ellenőrizik, mert ezt a két szervet tudja tönkretenni.


A hangulatstabilizáló mellé még jó, ha szedsz vagy antidepit vagy antipszichotikumot vagy nyugtatót (igen, az is jól jöhet, akármilyen káros is). Ezeket természetesen az orvosoddal kell megbeszélni.


Hidd el, ezeket a gyógyszereket teljesen be lehet állítani. És aki bipoláris (vagy skizofrén), annak gyógyszert kell szednie.


Ez egy tök jó tanulmány, olvasd el. [link]


Jobbulást.

2022. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
12%

12

Ha bipoláris vagy, ha nem, fogalmad sincs a bipoláris élet mélységeiről. Az öngyilkosságok 75 százalékát bipolárisok követik el. Nem kell olyan dologban okoskodni, amihez - úgy tűnik - semmi közöd.

2022. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
91%

"Az öngyilkosságok 75 százalékát bipolárisok követik el."

Te ezt a hülyeséget honnan vetted?

Olvasd el az utolsó mondatodat és alkalmazd saját magadra.

2022. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
14%

16

Szoktam írni, hogy honnan van a forrás, de gyanítom, hogy ezt nem lesz egyszerű megtalálni. Keresem.

2022. júl. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
14%

Egyelőre ennyi: "A betegek 25-50 százaléka élete folyamán legalább egyszer megkísérli az öngyilkosságot."


[link]


Valószínűleg tévedtem. De egyébként egész tisztán emlékszem erre az adatra, hogy öngyilkosok háromnegyede bipol.

2022. júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14%

Yesss.


"A súlyos (hospitalizált), de tartós kezelésben nem részesülő bipoláris betegek 15-19 százaléka öngyilkosságban hal meg, és az öngyilkosok 65-75 százaléka (többnyire nem kezelt) bipoláris vagy unipoláris major depresszióban szenved halála idején."

[link]

2022. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

19: Először is, létezik sok kutatás, ami ellentmond annak, amit leírsz, keress rá. Érdemes nem kiragadni egyet és ahhoz ragaszkodni, hanem minél több hiteles forrásból tájékozódni.

Másrészt ferdítesz. A 65-75-nek természetesen a magasabb végét fogtad meg, másrészt az unipoláris depresszió nem bipoláris, a kettő teljesen más probléma, olvass utána.

Ezenkívül fontos tudni azt is, hogy a bipoláris zavart ma már nagyon jól lehet kezelni, megfelelő kezeléssel teljes értékű vagy ahhoz közeli életminőség is elérhető. A kezeletlen bipoláris zavar az, ami veszélyesebb.

2022. júl. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!