Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy ha valaki öngyilkossággal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy ha valaki öngyilkossággal fenyegetőzik, az mire lehet képes? Ha összeveszünk olyankor állítása szerint rosszul érzi magát

Figyelt kérdés
Egyszer szakításkor a barátom ezt kérdezte tőlem, legyen öngyilkos, annak örülnék-e. De utólag megbánts, hogy ezt mondta, és csak humoros dolognak szánta.
2021. szept. 14. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan csak dobálóznak ezzel, de fogalmuk sincs, milyen rohadt egy érzés a másiknak.


Saját tapasztalat, hogy aki ezzel fenyegetőzik, annak esze ágában sincs megtenni, szimplán érzelmi zsarolásként használja a másik ellen.


Volt egy exem, aki a szakításunk után pár hónappal öngyilkos lett, de míg együtt voltunk, sosem fenyegetőzött vele. Viszont nagyon súlyos pszichés gondjai voltak és sajnos nem lepett meg ☹

2021. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ezekkel az öngyilkossággal fenyegetőző életképtelen egyénekkel sose foglalkoztam, úgyse fogja megtenni csak érzelmileg zsarol vele, ennyi a célja. Tegye meg ha akarja, kit érdekel.
2021. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Veszekedés után egyből azt mondja, hogy miattam van az, hogy szúr a szíve. Pedig mindig ő kezd el velem vitázni.
2021. szept. 14. 12:21
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Manipulál és zsarol, be ne dőlj neki. Ha meg is tenné az se a te felelősséged lenne, senki nem várhatja el tőled, hogy feláldozd a saját életed az ő nyomora miatt - de úgyse teszi meg. Az én exem is ugyanezt játszotta, 15 évvel később is él és virul, csak már nem engem terrorizál.
2021. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Engem is fenyegettek ilyennel. Felajánlottam az exemnek, hogy ha már elugrok az obiba dobozokért a költözéshez, hozok neki kötelet, ha szeretné.


Persze, ment a hisztike, aztán előbb lett neki új kapcsolata, mint nekem. 😂


Ezek manipulatív tetvek, az igazi öngyilkos némán csinálja.

2021. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Abban a pillanatban elzavarnám a halál 'szára, hogy előjön a témával.

Amelyik kutya ugat, az nem harap. Aki pofázik, az nem akar öngyilkos lenni. Vannak más jelek (halálversek, sok negatív megjegyzés, passzív hozzáállás, de nem mondja ki)

Amivel te találkozol azt érzelmi zsarolásnak hívják. Egyik megoldás két nagy pofon az illetőnek. A másik, a teljes közöny. Itt vagy tudomást se veszel arról mit bregyog, vagy az amit egy ismerősöm csinált; amikor a csaj megkérdezte ilyenekről, hogy sírna-e érte, meg hogy elmenne-e a temetésére, hogy elbeszélgetett vele a dologról kész tényként elkönyvelve a sikeres öngyilkosságot. Elmondta neki, hogy el menne a temetésére, de attól függ a (csaj) szülei mennyire tartják felelősnek majd miatta és megengedik-e egyáltalán, hogy ott legyen. Mesélt arról, hogy dolgozná fel. Végül azzal aksztotta ki, hogy valami könyvet megkérdezett, hogy ha már Ő úgyis meghal, nem-e adná Neki. Kiakasztotta vele.

Tudom nehéz, de nem szabad komolyan venni a fenyegetőzést. Ajánlott a biztonság kedvéért jelezni a szüleinek. De távolodj el tőle - zárj le minden utat amin jelezni tud, MERT FOG! Facebook tiltás, telefonszám tiltás alkalom adtán csere, stb.

2021. szept. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki öngyilkosságal fenyegetőzik, azt abban a pillanatban el is kell hagyni. Nem fogja egyébként megtenni.
2021. szept. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki ezt így kimondja, az manipulálni akar, DE: egészséges ember nem fenyegetőzik ilyennel. Simán lehet, hogy képes rá. Ettől függetlenül, ha meg is történik, semmi esetre sem te vagy a hibás.

Én évek óta küzdök ilyen gondolatokkal és néha, egy egy vita után komolyan megfordul a fejemben, hogy “ez volt az utolsó csepp”, de soha nem mondanám ki ezt a partnernek. Hogy miatta tenném meg.... Önző, gonosz, manipulatív dolog ilyet mondani.

2021. szept. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hivok taxit neki, csak mondja meg melyik hid.
2021. szept. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen exem. Nem is konkrétan azt mondta, hogy öngyilkos lesz, hanem"nincs miért élnem, ha elhagysz" Smsek, hogy"nem a te hibád lesz, ami történni fog, de nem tudok nélküled élni"

Kórházba is került, mint kiderült 3-4 szemet vett be valami nyugatóból.

Azóta is él és virul, ennek már 10 éve. Én akkor párszor vissza is mentem, nagyon fiatal voltam. Ez csak színház.

Volt olyan ismerősöm, aki nem tudta feldolgozni a válást és öngyilkos lett. Előtte még anyjával beszélt 20 percig telefonon, megbeszélték mit főzzön az anyja hétvégére, stb., 10 perc múlva meg már nem élt.

2021. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!