Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szüntelen éhség van bennem...

Szüntelen éhség van bennem folyton, aztán kiderül később, hogy a tudatalatti stressztől volt. Hogyan tudom enyhíteni, megszüntetni?

Figyelt kérdés

Mert nem is tudom tudatalatt, hogy stresszes vagyok.

Úgy érzem tök jól megvagyok meg minden, de éhes vagyok (mindenféle vizsgálaton voltam, igazolták, hogy csak a stressztől. Mikor elmúlt egy nagy monumentumú esemény, elmúlt.)

Mit tehetek?



2022. júl. 27. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Olvasgass az érzelmi evés témájáról, mert ez az. Minél többet tudsz a jelenségről, annál könnyebben tudod magadat is kezelni.


Van egy öt pontos lista, amelyből meg tudod különböztetni, hogy érzelmi vagy fizikai éhes vagy-e:


- korog a gyomrod vagy csak ehetnéked van?

- az igazi éhség fokozatosan jön, az érzelmi meg hirtelen és végletesen

- ebből következik, hogy az igazi éhség tud várni öt-tíz-húsz percet, amíg normális ételt készítesz magadnak, míg az érzelmi éhségnek azonnal kell

- képzeld el még evés előtt, hogy utána milyen érzésed lesz: igazi éhség után jóllakottság, azaz jól fogod érezni magad utána, míg érzelmi éhség után meg csak bűntudat és az azt elnyomni akaró szűntelen éhséget érzed, azaz rosszul leszel utána lelkileg

- aki éhes, az mindent megeszik, míg az érzelmi éhség válogat és legtöbbször csak az egy fajta édesség kell, de azonnal


Persze eme kérdéssor végiggondolásához minden falat előtt iszonyat önuralom kell, de gyakorlat tesz a mestert.


Aztán vannak még olyan trükkök, hogy rágózás, akkor nem veszel mást a szádba, illetve magadtól elérhetetlenné tevése az ételnek ritkán nevezhető szemeteknek és gyakran szomjasak vagyunk, amikor azt hisszük, hogy éhesek, ezért igyál sok vizet, az amúgy is nyugtat és oldja a feszültséget.


Ja, és a cukor alapból farkaséhséget okoz, ahogy ürül ki, tehát tán alapvetően érdemes lehet leszokni a cukorfogyasztásról, az is nagyon segíthet!

2022. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha nem eszek mindig rám jön egy erős hasfájás.

Édességet nem eszek akkor, válogatni sem szoktam, csak hirtelen beakarom tömni a hasam. Kicsit elmúlik az éhség és a fájdalom, aztán visszajön.

Köszönöm, utána nézek!

2022. júl. 27. 23:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, meg persze sem az sem rossz módszer, hogy akkor már egészséges és tápláló ételeket készítesz magadnak, hogy tényleg meg is tömje a hasad, zöldségek, gyümölcsök, gabonák, magok
2022. júl. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szoktam próbálni natúr joghurtot gyümölcsökkel. Valamiért ez sem elég.
2022. júl. 27. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!