Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem látom értelmét az életnek...

Nem látom értelmét az életnek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Semminek nem látom értelmét se a munkának se a tanulásnak se a pénzköltésnek nincs olyan tevékenység amit hosszú távon élveznék el vagyok szigetelődve az emberektől magányos vagyok de már nincs is kedvem emberek közé menni mert nem hiszem hogy bárki is kedvelne. Céltalan vagyok és félek hogy mi lesz velem így kell leélnem ezt az életet. Már azt se értem mások hogy tudnak örülni megnyugodni én meg miért nem?

Tudom hogy valamit rosszul csinálok csak azt nem tudom hogy mit kéne tennem hogy jobban érezzem magam...



2022. aug. 6. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Az életnek akkor van értelme, ha te magad értelmessé teszed. Ha nem tudsz örülni semminek, az meg betegség tünet, orvoshoz kell menni vele.
2022. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Senior Séf ***** válasza:
85%
Nem orvoshoz kell menni, kedves 1.es, hanem rendbe tenni a táplálkozást. Amit ugyanis a mai ember táplálkozás címén művel, az egyenes út a mentális és autoimmun betegségek irányába.
2022. aug. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Én is így éreznék ha nem lennék keresztény és nem hinnék a halál utáni életben. Így, hogy hiszek, így már sok mindent máshogy látok (nem voltam mindig hívő, volt pár év szünet), de még így sem egyszerű.

Én jelen pillanatban azt látom az élet céljának, hogy teljesítsem a legfőbb parancsot, amit Jézus mondott: szeressek másokat, segítsek másoknak, bocsássak meg másoknak. Hogy valami önzetlen célja legyen az életemnek, ne én legyek mindig a középpontban.

Egyébként én ezt nagyon jó felfogásnak tartom, akár keresztény az ember, akár nem, mivel ha így állsz hozzá, akkor vagy kevésbé ráznak meg csalódások és tragédiák, vagy ha nagyon megrázna, akkor is jobban ki tudod bírni. Szakításokat, csalódást emberekben, ha te adsz és nem kapsz vissza stb. Azért, mert önzetlenül szeretsz és önzetlenül adsz, nem a viszonzásért cserébe és így nem lesz olyan érzésed, hogy hiába szerettél, hiába segítettél, hiába csináltál valamit a másik emberért. Ha viszonozzák és vannak igazi barátaid, a szerelmed tényleg szeret, nem érnek csalódások, akkor még jobb helyzetben vagy.


Mondom ezt én, aki sajnos többször csalódott emberekben. Én meg vagyok róla győződve, hogy hosszútávon ez a legjobb megoldás.

És ez megoldás arra is, amit te írsz, mert a munka, tanulás, pénzköltés, ezek mindig helyzettől függnek, ezek átmeneti dolgok, az ezzel kapcsolatos erőfeszítéseidnek nem mindig van meg az eredménye, nem mindig értékelik kellőképpen, a pénz ráadásul vagy van vagy nincs és hiába veszel meg egy nagyon jó laptopot, TV-t, ruhát, az nem fog neked örökre boldogságot adni. Amit viszont nem kapsz, nem megszerzel, hanem amit Te adsz másoknak, az nem külső körülmények függvénye, nem átmeneti, az belülről jön. Az akkor is örömmel tölthet el ha tanulsz, ha dolgozol, ha nyugdíjas vagy.


Sokszor voltam már depressziós, engem a hitem változtatott meg, ez, amit leírtam, ez a megoldás, bár engem Jézus motivál erre, de akkor is ezt tudom tanácsolni ha nem vagy keresztény, mert nem csak a keresztény ember lehet önzetlen és jószívű.

2022. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Senior Séf! Olvastam már néhányszor a bélflóráról szóló elméletedet, de miután a kérdező betaggelte az öngyilkosságot, így kicsit vad és elkésett tanácsnak gondolom, hogy most orvoshoz menés helyett álljon neki egy életmódváltásnak. 1-es voltam
2022. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
3:Én ezen már túl vagyok hogy segítsek másoknak ugyanis akiknek segíteni próbáltam mind kihasználtak és otthagytak mondjuk az én hibám is rájöhettem volna hamarabb hogy ilyenek. Emiatt teljesen kiábrándultam az emberekből szinte csak egymást bántják sokaknak ez okoz örömet hogy másoknak ok nélkül rosszat tesznek.
2022. aug. 6. 17:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Tök megértelek, én is így vagyok vele. Mondjuk pénzt még szívesen költenék, ha nem kellene attól szoronganom, hogy elfogy... :/


Segíteni nem tudok, csak gondoltam leírom, hogy nem vagy egyedül.

2022. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!