Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős szorongás, depresszió,ked...

Erős szorongás, depresszió,kedvtelenseg?

Figyelt kérdés

Vannak időszakok,amikor erősödnek ezek a mentális dolgok.

Egy trauma miatt,és rossz családi környezet miatt alakultak ezek ki nálam.De voltam eveszavaros is.

14eves korom óta vannak mentális bajok,előtte egy nagyon vidám,pozitív lány voltam.

Tört az élet.Sokminden egyre nehezebb lett,főleg,amikor panikos idoszakomat éltem,vagy amikor utcára nem mertem menni.

De volt olyan időszak,amikor állandóan mennem kellett valahova,társaságba kellett lennem,különben rám szakad a magány,és nem tudok a gondolataimmal mit kezdeni.

Plusz hoztam rossz döntéseket,amik kihatottak megjobban a mentális egészségemre.

Pszichiáter egy időben írt fel sertalin hangulatjavitot ,ami jó volt,mert tudtam csinálni a dolgok,nem voltam depis,és a szorongás is elmúlt,mintha levettek volna a vallamrol egy óriási terhet.

Kivéve,hogy alvászavart okozott,de ez volt a legkevesebb

Kb 7honapig szedtem úgy alakult hogy az életem rendbe lesz,barátok,szerelem,stb.

Aztán mindent egyszerre vesztettem el,de addigra már abba hagytuk a gyógyszert mert az orvos azt tanácsolta hogy ha sínen van az életem nem kell szednem.En is azt hittem hogy ott van,aztán jött ez az óriási csapás ami még mélyebbre lökött.

Nincs kedvem kimozdulni,szorongok ha emberek közt vagyok,vagy erős panikroham tör rám.

Minden olyan kilátástalan

Úgy érzem elvesztettem teljesen önmagam,és a sok hülyeség amit csináltam csak nagyobb utálatot váltott ki magam iránt.

Iszonyat hangulatvaltozasim vannak,volt,hogy dührohamot kaptam.Mindig mindenért magamat hibáztatom,és állandóan bűntudatom van.

Mindig a rossz embereket találom meg.

Pl narcisztikusokat igazán jól vonzom.

Egy ilyen kapcsolatból léptem ki az utóbbi időben,de nem tudom,sikerült e.

Vannak kényszer gondolataim is néha.

Szóval minden is van :D

Most úgy érzem meg kell állnom.

Pihennem kell,sirnom kell egyet.

Hátha jobb lesz.

Nem tudom mit tehetnék még.

Pszichiáter szeptemberben fogad,pszichológus szóba se jöhet,nincs rá pénzem,de megteszek minden tőlem telhetőt.

A pánik rohamok miatt a munkahelyről ahol sokáig dolgoztam kirúgtak,de már találtam másikat.

Bár félek ott is hasonlóan járok,és nem akarok..


2022. aug. 9. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom ami veled tortenik se pontosan mi is a kerdes?
2022. aug. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy mit tudnék személy szerint én tenni magamert? Jelenleg még gyógyszert se tudok szedni,mert van majdnem egy hónap az idopontomig.
2022. aug. 9. 14:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Ertem. Akkor:

-Kezdj el sportolni: 3x/het 1 ora uszas vagy futas. Oldja a szorongast es boldogsaghormonokat termel.

-Kezdj el naplot irni. Ird ki mindent magadbol ami fusztral tabuk nelkul. Ha kell irj orakon keresztul. Minikalja a beszedet, oldja a szorongast es megoldasokra vezet.

-kepezd magad a betegsegeideol: depressszio, panikbetegseg, stb. Konyvtar tele van pszichologusok /orvosok altal irt konyvekkel amibol rengeteg infot tippet trukkot tudsz meriteni. Tudas az felsiker a gyogyulas fele.

2022. aug. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hasznosabb lenne a csoportos edzés, tánc vagy jóga. Akár egy kirándulócsoport is beválhat, ha szereted a természetet. Érdemes lenne megpróbálkoznod a mindfulnesszel. A lényeg, hogy járj emberek közé.

Megpróbálkozhatsz valamilyen kreatív tevékenységgel is: festés, rajzolás, hangszeres zene stb.

2022. aug. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Zenéltem régen,és énekeltem.A zene volt a mindenem,de már az sem megy úgy,mint rég,nem tudom át adni úgy magam neki.Naplot is írtam.Dalszovegeket írok jelenleg és heti 5x járok edzeni is mert az edzés a másik hobbim,viszont. Aszorongasom ott is iszonyat erős amiatt,hogy emberek között vagyok.
2022. aug. 9. 20:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem a természetjárás segít feltöltődni. Akkor szeretek kirándulni, amikor a lehető legkevesebb emberrel találkozom: hétköznap vagy vasárnap délután.

Barátokkal hogy állsz? Szereted az állatokat (cica, kutya)?

2022. aug. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Amúgy igazatok van,így a mindfullnes,joga és a természet kapcsán.

A természet amúgy is gyógyír számomra.Az a baj az edzéssel,hogy az eveszavarom miatt meg anno kialakult bennem az,hogy jól kell kinezzek,így ez kissé görcsösen csinálom.

Nem tetszek sosem magamnak

Van,hogy kövérnek, van hogy soványnak,vagy van,hogy nem találom magam elég izmosnak.

Ördögi kör.

És ez már legalább 5 éve van nálam.

Van egy cicám amúgy,immár két éve.Nagyon szeretem,ha O nem lenne minden sokkal nehezebb lenne.

Barátok..azokba csak csalódok folyton,ahogy a férfiakba is.

Mindig a rossz embereket fogom ki.

2022. aug. 10. 00:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!