Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valószínű depressziós vagyok,...

Valószínű depressziós vagyok, enyhe mértékben?

Figyelt kérdés
Állandó evés kenyszerem van hónapok óta, pár hete allandoan ideges vagyok, szorongok. Most már egy hete rosszul vagyok sokszor. Fejfájás, hányinger, szédülés. Vettem be nyugtatót és használt, picit jobban vagyok. De nem az enyém volt. El.kellene mennem pszichiaterhez?
2022. aug. 12. 16:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Nyugtatót pedig felejtsd el, függőséget okoz! Antidepi kell.
2022. aug. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

10

Igen, teljesen mindegy, hogy szorongás vagy depi, orvoshoz kell fordulni.


11

Erre? Antidepit? Minek? Életmódváltás, sport, pihenés, problémák feltárása, megoldása.


Én 11 év után kaptam antidepit egy kifejezetten komoly típusú szorongásos betegségre. Addig nem.

2022. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
28%

#12

10-11 vagyok, igazad van. De nem ismerjuk a kerdezo teljes szitujat. A nyugtato helyett, meg meg mindig jobb az antidepi, ha annyira sulyos, hogy gyogyszerhez nyul. En sose nyultam gyogyszerhez, voltak problemak a megnovekedett etvagyammal honapokon at, meg szorongtam es idorol idore csak romlott az egesz. Fel se tunt, hogy nagy problema van csak mikor mar keptelen voltam elni.

Aztan azt hittem gyogyszer nelkul meguszom, de nem igy lett. Kaptam egy diagot Gad-rol, meg egy elmenyt, hogy gyogyszerrel fog menni egy ideig csak.


Igazabol az orvos majd eldonti nala. Az evesi kenyszer is ki tudja mit takar.

De jogos, hogy ha tenyleg csak ennyi, akkor akaratero kell cssk ide.

2022. aug. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%

10-11-13

Köszönöm, hogy ezt így leírtad. Igen, a nyugtatónál tényleg sokkal jobb az antidepi, nyilván indolkolt esetben persze.


Sajnálom, hogy GAD diagnózisod van, jobbulást!


Persze, így a távolból nem tudjuk, hogy a szorongás és/vagy depresszió milyen súlyos, mi áll mögötte, stb.



"De jogos, hogy ha tenyleg csak ennyi, akkor akaratero kell csak ide."


Nem, nem. Akaraterő ide nem elég. Változtatások kellenek (amiket írtam), csak sajnos nagyon kevesen engedhetik meg maguknak azt, hogy munkahelyet vagy lakhelyet váltsanak, pihenjenek, átgondolják az életüket.


Örülök, hogy neked ilyen jól alakultak a dolgok. Most már jobban vagy?

2022. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen, nem tudok munkahelyet váltani. Segítő szakmában vagyok és egyre többen jönnek, hogy nem tudnak megelni. Mi lesz ezek után... En is aggódok mi lesz, és még állandóan ezt hallgatni. Egyébként megint kezdődik a fejfájás,hanyinger, ingerlékenység.
2022. aug. 13. 09:19
 16/21 anonim ***** válasza:
28%
Kiégés lesz ebből, ha nem húzod meg a határaidat. Nem tudsz segíteni másokon, ha nem pihened ki magad, nem eszel rendesen vagy nem beszéled ki pszichológussal, amit ki kell beszélni. Ne vállalj túlórákat, ne merülj bele érzelmileg mások életébe és tanulj meg nemet mondani.
2022. aug. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

15

Nagyon jót írtál.

2022. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

#15

Húzd meg a határokat, fogadd el, hogy ez az időszak ezzel jár hogy nem fogsz tudni te se már másokon segíteni, az embereket elönti a kétségbeesés. Nem tudom, hogy milyen lehet a szakmádban, de szerintem jobb ilyenkor mindenkinek egy megoldásra koncentrálni, mint az üres köröket futni az aggódással. Eljutott oda a mostani szitu, hogy mindenki csak alkalmazkodni tud. Sajnos lesz, aki megszívja. Ne vonódj bele mások érzelmi állapotába/szitujába, a saját mentális állapotod miatt. Szereld le őket egy mondattal, ami nem goromba. Meg a nemet mondás tényleg jó kezdőlépés. Nem önzőség elsősorban saját magadra gondolni ilyenkor. Ha rosszul vagy te sem tudsz már segíteni úgy, erre meg az a jó ha kicsit kizárod őket, meg fontold meg a pszichológust. Nekik vannak tök jó meglátásai, meg nem egyedül vagy a sz*rban.

Szoktál egyébként valahogy kikapcsolódni?


#14

"Nem, nem. Akaraterő ide nem elég. Változtatások kellenek (amiket írtam), csak sajnos nagyon kevesen engedhetik meg maguknak azt, hogy munkahelyet vagy lakhelyet váltsanak, pihenjenek, átgondolják az életüket"

Nem erre gondoltam, ez jogos teljesen. Én csak arra, hogy pl. határokat húzni, akár lesz*rni kicsit, elkezdeni sportolni. Tudom ezeket se könnyű, nekem se sikerült sokszor, de annyi ideje mindenkinek van, hogy ezeken gondolkodjon, főleg ha már gyakorira volt idő kiírni, pl. a kérdezőnek. Ez is egy segítő megoldás. Szerintem az a legelkeserítőbb, hogy azt nem teheti meg mindenki, hogy akár csak pár alkalommal elmenjen egy pszichológushoz, mert vagy az egekben van egy ülés ára, vagy tb-s ami tudom, hogy szerencsejáték, aki meg megteheti sorban áll időpontért.

Ahhoz hogy valaki mentálisan újra erőre kapjon, nem kell egyből kiszállni az aktuális szituból, hanem fel kell építeni kicsit magunkat amivel már hosszabb távon tudunk reménykedni és tervet felállítani a váltásra. Viszont erre lenne jó tényleg egy pszichológus.


Köszi a kedves szavakat. Gyógyszer + terápia+meditáció triplával javul folyamatosan a helyzetem, meg kezdem visszaépíteni magamat. Jelenleg bizonytalan vagyok a diaggal, mert más is van háttérben, mint kiderült és az hozhatta ki az extrém szorongásomat. Tb-n 10 perc alatt ezt kaptam, terápián alaposabbak. Franc se tudja már, lehet komorbid...de a terápiás kezelésem számomra egy csoda!

Neked miként alakult egyébként, mi miatt van szorongásod? Egyébként privátban is leírhatod, ha gondolod.

2022. aug. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen jó lenne vmi, mert már tényleg durva. Ma megint nagyon szarul vagyok, péntek este kikapcsolodtunk, a hétvégén jól éreztem magam nagyjából. Most újra hanyinger, erős fejfájás, ingerlékenység.
2022. aug. 15. 18:12
 20/21 anonim válasza:
Engem diagnosztizáltak depresszióval és szorongással egyaránt, szóval tapasztalatból mondom, hogy ez szorongás, nem depresszió. Menj pszihiáterhez, ő majd ír ki neked gyógyszert
2022. aug. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!