Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elhagyástól való félelem?

Elhagyástól való félelem?

Figyelt kérdés
Tegnap megismertem egy lányt, tök jót beszélgettünk, nagyon megtetszett. Szívesen tartanám vele a kapcsolatot, de már látom előre, ha közelebb kerülök hozzá elhagy. Túl tudnám tenni magam a félelmen, de van értelme belekezdeni egyáltalán, ha így érzem? Ezt hívják elhagyástól való félelemnek? Ha igen mit tudnék tenni ellene? (Hagytak már el, illetve nem hinném, hogy az önbizalmammal lenne a gond)

#elhagyástól való félelem
2022. aug. 17. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, nálam is ez gondot jelent, nyilván azt ajánlom hogy ha te úgy érzed ő fontos a számodra akkor folytasd.Az utolsó mondatodban meg is fogalmaztad a választ a kérdésre.
2022. aug. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagyis remélhetőleg csak egyenlőre jelent gondot☺
2022. aug. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is abban reménykedem, hogy elmúlik, addig meg jegelem a dolgot! Azt hiszem ha ilyen érzéseim vannak felesleges belekezdeni bárkivel bármibe…
2022. aug. 17. 23:50
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Ez már kóros önbizalomhiányra utal.

Mi van, ha nem jön össze, vagy elhagynak? Ilyen az élet, örökre nem érdemes semmit tervezni, legfeljebb bizakodni lehet benne. Ha nem úgy alakul, ahogy szeretnéd, nem történik semmi, majd máskor, mással, viszont ha sosem próbálod meg, akkor nem várhatsz csodát.

2022. aug. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem egy kicsit beteges már egy szimpatikus személlyel való első találkozás után attól tartani, hogy összejöttök, majd dob - amikor máég azt sem tudhatod biztosra, hogy a szimpátia kölcsönös-e. Az ég szerelmére, még randira sem hívtad el! :')

Szerintem az emberek eleinte álltalában azért szoktak ismerkedni és randizni, hogy jól érezzék magukat. Ez olyan, mintha nem mennél soha sem szórakozni vagy nyarlni csak azért, mert jajj szar lesz ha véget ér.

Engedd el! Ismerkedni izgalmas, randizni élvezetes, élj egy kicsit és engedd el ezeket az irreális félelemeket! Ráér majd akkor búsulni, ha bekövetkezik. Akkor éppen szar lesz, de egyszer az is véget ér. Meg az élet is. Szóval ne felejts el egy kicsit élni, mielőtt vége lenne!

2022. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!