Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy viselkedik egy pszicholog...

Hogy viselkedik egy pszichologus, ha egy sz@r emberrel?

Figyelt kérdés
Mibol vehetem eszre pszichologusnal, ha sz@r ember vagyok? Hogy banik az ilyen emberekkel a pszichologus? Pl. ha valakinek gondjai vannak a szuleivel, es lehet csak a kliens sz@r szemelyisege miatt vannak konfliktusok a szulokkel, es igazabol a kliens a kifogasolhato szemelyisgzavaros alak

2022. aug. 19. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
29%
Akkor úgy viselkedik hogy pár alkalom után diagnosztizal valamivel (vagy az is lehet hogy azt mondja hogy nincs semmi mentális betegseged és úgy próbál segíteni), ha meg diagnosztizal akkor meg pszichoterápiás kezelésre küld (attól függ mivel diagnosztizal), és ennyi. Ha meg a szuleiddel van gond hidd el pár alkalom után beszélni akar majd a szüleiddel.
2022. aug. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ket alkalom utan felvette a szem. zavart, azt mondta az anyam kovetkezetlen volt....azt is felajanlotta, hogy szuleimmel elbeszelget, mert ugy latja lehet szukseges lenne...ez mar mind pszichoterapeutanal volt.
2022. aug. 20. 01:09
 3/7 A kérdező kommentje:

Pszichiaternel kertem terapiat meglevo diagnozis melle.

De mar ugy erzem, hogy kezdem elvesziteni azt a kis bizalmat, ami volt. Mondjuk hozzatartozik, hogy most pomt elegem van, es utalom magamat. Nem tudom, hogy velem van baj vagy jogos az egesz, h a korulmenyek kovetkezmenye az allapotom, meg el voltam vilag eletemben hanyagolva erzelmileg. Mar am 20as eveim kozepen vagyok, de egy sz@ros 6 evesnek erzem magamat, aki azert sir, hogy a szulei erzelmileg tamogatoak legyenek.

2022. aug. 20. 01:12
 4/7 A kérdező kommentje:
ja meg kijelentette elottem, hogy a szuleim nem a legelesebb kesek a fiokban.
2022. aug. 20. 01:25
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Annyira utálom ez, szarok a szüleid? Igen. Ennyi, ne hisztizz, hogy te vagy a hibás, meg a pszichológus egy kocsog, hogy leszólta őket. Könyörgöm legyen már benned valami és ne őket védd, miután elcssztek téged, mert nem a személyiségzavarod miatt van a konfliktus, hanem pont fordítva, (gyerekkori) traumák, genetikai alap miatt szokott kialakulni. De amúgy annyira érdekes, hogy amiket írsz egy az egyből lejön, hogy elhanyagoló szüleid voltak. Úgyhogy ne utald magad, nem te vagy a hibás, szép is lenne ha a gyerek hibája lenne, hogy a szülei, akik mellesleg önként vállalták, elhanyagolták.
2022. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Tudom...de a szüleim képtelenek változni, vagy bármit is a szemem előtt beismerni, és csodálkoznak, hogy úgy viselkedek velük, ahogy...Aztán tegnap már csak nem láttam semmi módját annak, hogy az idegrohamomat bárhogy levezessem az önutálaton kívül. Bármit mondok nekik, én leszek mindig a szar, ők akik betegek, idősek, akiknek szarabb volt a gyerekkora, nehezebb az életük és meg a gyerek vagyok itthon kb. csak ha jól csinálom a dolgokat, akkor vagyok jó.

Nem hibáztatom a pszichológust sem, de elszakadt tegnap az is, és elkapott vmi full bizalmatlanság.

2022. aug. 20. 10:31
 7/7 A kérdező kommentje:
*én meg
2022. aug. 20. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!