Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segít az antidepresszáns?

Hogyan segít az antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Például ha valaki depressziós, nincs motivációja, öröme, öngyilkosságra gondol és kap egy ilyen gyógyszert, mit fog tőle érezni?

Jobb kedve lesz tőle esetleg több lesz az energiája és ettől visszatér a motivációja?

Soha nem értettem ezen hogy tud egy gyógyszer segíteni 😅



2022. aug. 21. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem az állandó szorongásom és szomorúságom múlt el tőle. Az állandó lelki fájdalom, az érzés, hogy szar minden, meg jaj, összedől a világ átváltott tőle egy nagyon kellemes és pihentető mindent leszarok érzéssé. :D Jó volt, szerettem. Már nem szedem és nem jött vissza a szorongás és szomorúság, úgyhogy nekem nagyon bevált.
2022. aug. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Bár én sosem szedtem, nekem az orvos úgy magyarázta el, hogy depresszió/pánikroham stb., esetén az agynak a kémiai szintje felborul és a gyógyszer ezt hivatott egyensúlyba hozni.


Hogy mondjuk jobban megértsd: a gyógyszer azért kell ha mondjuk pánikrohamos vagy és felírnak egy nyugtatót, hogy ha elmész egy terápiára akkor ne azon remegj és kattogj hogy mikor kap el ismét.

2022. aug. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
En is szedtem egy ideig, ugyan az a velemenyem, mint az elso valaszolonak. Nekem egy manko volt, hogy kitorjek a szorongasbol es a depressziobol. Szerencsere mar nem kell szednem es nem is tert vissza.
2022. aug. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%
A 75%-os aki lepontoz mindenkit, elárulná, hogy miért teszi?
2022. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Rengetegszer jelenik meg lepontozó és szemétkedik.


Nekem több energiám lett, reggelente nem sírva jártam dolgozni.

2022. aug. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat jó azt olvasni, hogy tud segíteni, eddig sok negatívat olvastam róla 😅

Lehet nekem is szedni kell de félek beleélni magamat, hogy segíteni fog nehogy csalódjak de hátha

2022. aug. 21. 22:30
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Irónia az elettől, hogy kipróbáltam mindenféle SSRI, SNRI, triciklikus antidepresszánst... és egy sem használt a nyolc fajátból. Feladtam és mindet kidobtam xanaxostól(a 7. Miligramm toleranciám után elegem lett)


Most Valerianan élek, az meg bevált mert nem szokom hozzá , antidepinek meg orbáncfű, és hat. Hát igen, ha ezzel kezdek, nem dobok ki több évet. Viszont az ocdm és a bpdm már menthetetlen, nem is remélek :D

2022. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%
Terápiát próbáltad?
2022. aug. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Én Sertralin Sandoz 50 mg-t szedtem, nekem bevált. (#1 voltam)
2022. aug. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!