Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez önzőség lenne a részemről?

Ez önzőség lenne a részemről?

Figyelt kérdés

Anyám pszichotikus beteg, apám részben miatta kikészült tőle idegileg.

Szhar a kapcsolatom velük. Nagyon rosszakat mégsem tudok rájuk mondani. Apám képtelen pozitív lenni, érzelmileg nem áll mellettem, nem úgy kezel, mint egy felnőtt gyereket, az irracionális aggodalmait kivetíti rám, úgy áll hozzám mintha képtelen lennék elérni, amit akarok. Mélypontra kerültem az elmúlt időszakban mentális betegség miatt, de már aktívan teszek azért hogy helyrejöjjek, nagyon sokat segitett minden megértés, amit kaptam a terapeutámtól, meg a gyógyszerem is. Minden ellenére sztem jó úton haladok, a barátaim támogatnak és racionális keretek között tartanak, ha elkap a szorongás. Betegség és az emiatt elcseszett hónapok ellenére is munkahelykeresés terén átlagnál jobb lehetőségeim vannak és nincs nehéz dolgom.

Mindezen pozitívumok ellenére is apám folyamatosan aggódik és felemlegeti az általa rossznak tartott döntéseimet és képtelen pozitívan állni a jövőmhöz vagy akár hozzám úgy vettem észre. Néha kitör belőle random, hogy hibáztat, máskor jófej. Ezenkívül állandóan a munkahelyéről panaszkodik, az éegészségéről (amit évekig képes volt panaszolni, meg szenvedni miatta úgy hogy közöltem vele orvoshoz menjen vele, az hogy ezeket állandóan ecseteli nem segít rajta nem vagyok orvos)

Anyám szellemi ereje az utóbbi években romlott a betegsége miatt, olyan távolivá vált, nem tudok rá se számítani mert ránk utaltatja magát sokmindenben.


Azt lenne a kérdésem, hogy elfogadható-e, hogy 25 évesen képtelen vagyok az ő problémajukkal is foglalkozni és ő rájuk is gondolni, mikor még küzdök hogy független legyek, lediplomázzak, megvalósítsam magamat és kikerüljek a mentális mélypontomból?

Apám tegnap este már azt kezdte el szerinte kérni, ami inkább egy kiadott feladat volt, hogy diploma után akármi van a jogsit tegyem le, képes volt azt mondani, hogy ők fizetik majd és az volt az érve hogy miattuk kell, ha vele valami történne legyen akinek van jogsija, mert akkor nem tud senki itthon kocsival menni.....a bibi ezzel az, hogy 250km-re tanulok és ott lakok az év nagyrészében, tehát ha valami itthon lenne én se lennék itt, hogy engem vegyenek elő.

Már kikészülök tőlük.



2022. aug. 29. 03:51
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Bocsánat, de apád, anyád mentális problémái téged is tönkretesznek. Nem tudsz elköltözni?
2022. aug. 29. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Mergezo kapcsolatban elsz! Menekulj! Komolyan mondom! Ha nem lepsz egesz tovabbi eletedre kihathat! Az eny anyam a legvarstlanabb pillanatokban 20-30 eves hibaimat huzza elo! Kikeszultem mindig. Most mar rohogok rajta! Kezelesekre jartam, gyogyszert szedtem. Nagyon lehuzo tud lenni egy ilyen csalad!
2022. aug. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Jelenleg meg munkatkeresek, de altalaban kolis vagyok. Elkoltozni meg nem tudok teljesen, meg itt jarok a kozelben terapiara is, amire addig jarni akarok, mig nem talalok egy masik helyet.

Egyebkent mar kihat az egesz eletemre, mentalis betegeseg mellett borderlineos vagyok. De amint sikerul munkahelyet talalni, h fuggetlenedjek akkor mindenerommel magamra akarok fokuszalni es, hogy ne huzzonak vissza a mentalis problemaim. Nem tervezek itthon ulni a szuleimmel, egyszeruen csak buntudatom van ettol, egy sz@r alaknak erzem magamat emiatt. Tudom nem kene ezt ereznem, nem normalis, de egyszeruen ugy erzem h kotelessegem lenne kozelben maradni, mert segitsegre szorulnak. Ami megint faszsag, mert rengetegszer volt, hogy szimplan ok nem voltak hajlandoak erot venni magukon olykor. De ha belatom ezt is egy halatlan gyereknek erzem magamat. A pszichologusom is megmondta, h lehuznak a szuleim, meg h meg fiatal vagyok es azt az eletet kene ellnem, nem pedig ezt, amit most.

Bocsi a sok szovegert, egyszeruen csak utalom ezt az egeszet.

2022. aug. 29. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!