Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ne legyek öngyilkos?

Miért ne legyek öngyilkos?

Figyelt kérdés

Nincs akaraterőm semmihez, rossz tanuló vagyok és ezen akárhogy próbálkozok, nem tudok jobb lenni, szinte mindenhez hülye vagyok. Nem drogozok és nem dohányzok. Abszolút elmegy ez életkedvem, ha tükörbe nézek, de ezen meg végképp nem tudok változtatni. A szüleim folyton veszekednek velem, a testvéreim ellenem fordultak már évek óta, folyton belém kötnek, szemétkednek velem. A négy barátom szeretet, de mi érek ezzel, ha alig látom őket? Már sokszor megpróbáltam öngyilkos lenni, de társ nélkül nem megy. Most mondjátok meg! A barátaimért éljek? Vagy lehetne valami másért? Ronda kövér vagyok és ezért nagyon rühellem magam, de nem tudok ezen változtatni sehogy sem.

Sokszor sírok, de ezt senki nem tudja. Fáj, ha a barátaimra gondolok, de nem tudom, hogy miért? Valaki segítsen. És kérlek értelmeseket válaszoljatok, mert én tényleg nagyon depis vagyok.


2010. szept. 24. 22:32
1 2
 11/19 anonim válasza:
69%
Azért ne mert kezdheted előről annyi reinkarnáción keresztül amíg meg nem oldod...
2010. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ezt most komolyan kérdezted? Biztos vagyok abban, hogy vannak az életeben olyan emberek akik szeretnek...pl. a barátaid. Ha öngyilkos lennél, akkor nagy űrt és fájdalmat hagynál a hozzádtartozóid szívében...tudod anyukám is öngyilkos lett és a mai napig nem tudtuk feldolgozni!!! Szóval inkább fordulj szakemberhez!
2010. szept. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%
szia az öngyilkosság soha nem megoldás hány éves lehetsz 14 15? max 17 de vegyél rólam példát 16 éves vagyok kb 12 éves korom ota magamnak főzők durva dolog de ez van nagyon nehezen meg sok baleset is történt de éhen nem haltambele XD sajnos nincs senkim se jo szüleim vannak de pl apámat 1hetn 1szer látom annyit melózik és akkor is csak alszik anyám meg elvan magával XD jo most én is ott tartok hogy igen valószínű hogy depressziós vagyok de mekk vele orvoshoz és úgy vagyok vele ha már ennyi időt lehúztam akkor miért adnám fel? ezért melóztam olyan keményen? NEM szal te se ad fel dolgoz meg hogy jó legyen az életed és főkép magányos vagy akkor tudok eben segíteni ha akarod vegyél fel msn re :) szioo
2010. szept. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 BarackBefőtt válasza:
100%

tegnap 10.56-osnak igaza van... ne b*sszál ki a következő 'lakókkal', látod, neked is milyen sz*r, nekik ennél sokkal rosszabb lesz, ha megteszed...

másfelől: én is azért nem teszem meg, mert sokkal jobban fáj elgondolni is, mit éreznének azok, akik szeretnek, mint ami miatt meg akarom ölni magam... szóval nem éri meg, nekem pl. a zene a mindenem, ha szomorú vagyok, mindig zenét hallgatok, az segít, a másik meg, hogy találj valamit magadnak, amit szeretsz csinálni... én pl. rajzolok, azt is szoktam, ha bánt valami, úgy is könnyebb lesz, de le is foglal és felszabadít.

túlsúlyról annyit, hogy rajtam is van egy jó 20 kiló, ami 1 éve még 35 volt, és úgy adtam le, hogy nem eszek, amikor éhes vagyok... előtte évekig próbálkoztam a sporttal, nem segített semmit, és csak még jobban megutáltam, szóval ez sem törvényszerű...

próbálj meg mindenkit elfogadni, mióta erre törekszem, boldog vagyok, közhelynek hangzik, de hidd el, segít! Sok sikert, és remélem, boldog leszel :)

2010. szept. 26. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

NE légy öngyilkos!

Semmi értelme nincs annak, ha megölöd magad. Hidd el, én is sokszor akartam magamat..., de nagyon megváltoztam azóta. 2-3 barátom van, akikkel csak nagyon ritkán találkozok, de akkor is szeretem őket, és te is biztos szereted a barátaidat, tehát ha ok kell, hogy mért NE, akkor ők is jó okok. A túlsúly miatt ne aggódj, rengeteg ember túlsúlyos. Én is. Van rajtam 20 vagy 25 kg felesleg, de már nem bír érdekelni ha valaki ezzel jön. "Ha nem tetszik, ne nézz rám!" A tanulásra azt tudom ajánlani, (lehet hülyén fog hangozni), de hogy ha szomorú vagy, akkor kösd le a figyelmedet azzal, hogy előveszed a tanulnivalót, vagy feladatokat oldassz meg. Ezzel tanulsz is, és a figyelmedet is eltereled. De ha nem is a tanulással, találj magadnak hobbit. Próbálj meg rajzolni, vagy halgass zenét, ez is segít. A családot pedig nem lehet megválasztani. Esetleg beszélhetnél a testvéreiddel, vagy a szüleiddel, hogy neked ilyen problémád van. Én nem beszéltem soha a családommal erről, de amikor anyám meglátta a kezemen a vágásokat, akkor nagyon furcsán rámnézett, és mondta, hogy ne csináljak semmi hülyeséget, azelőtt hiába veszekedtünk mindig. Nekem még az is segített, hogy elkezdtem rózsákat fényképezni. Neked is biztos van olyan dolog, amire mindig azt mondod, hogy ez nagyon szép, vagy nagyon tetszik. Így megláthatod az "élet apró örömeit".

És mivel ennyien kértük, hogy ne légy öngyilkos, gondolj ránk is! :)

2010. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a fájdalom és a kín felordít,

és az ég minden vihart ellened fordít,

mikor az útszéli faág arcodba csap,

és pokoli démonok tépik a hajad…

Mikor a reménytelenség leghűbb társad,

s nem jön a megváltás, hiába is vártad,

mikor a puszta lét is már csak büntetés,

mert hasztalan volt a hit, és a tüntetés…

Mikor azt hiszed, utadat végigjártad,

s remegő kezekkel vésed a fejfádat,

mert az erődet már fogyatkozni érzed,

és az elmúlás rozsdája marja vérted…

Mikor azt hinnéd, eljött az utolsó nap,

s fájó búcsúztatódra készül már a pap,

mikor már nincs erőd küzdeni az árral,

és úgy döntenél, elmész ezzel a nyárral…


Akkor gondolj azokra, kik hazavárnak,

és lágy mosolyodban egy világot látnak…

Gondolj azokra, kik igazán szeretnek,

akik veled együtt sírnak, és nevetnek…

Gondolj azokra, akiknek szívében élsz,

és gyengéden fogják a kezedet, ha félsz…

Gondolj azokra, kik érzik, mit te érzel,

s gyógyfűvel takarják sebeid, ha vérzel…

Gondolj azokra, kiknek a szavad áldás,

akiknek melletted lenni egy megváltás…


Mikor azt éreznéd, leomlott az erőd,

akkor meríts belőlük magadnak erőt!

Amikor a reményed meghalni látszik,

és lelked a kialudt tűz mellett fázik,

szeretet-hasábot tesznek a parázsra,

nem is kell túl sokat várnod e varázsra.

Ha félsz az éjszaka baljós hangjaitól,

zenét csalnak elő lelkük lantjaiból,

hogy elűzzék a félelmetes árnyakat,

melyek kiölnék belőled a vágyakat.

És mikor hited porrá zúzná az élet,

festenek tenéked egy gyönyörű képet!

Miattuk, általuk érdemes tán hinni,

reményed, álmaid velük tovább vinni!

Ha másért nem, miattuk érdemes élni,

és Istentől imádban új csodát kérni!


Ne add hát fel, míg van, kinek hiányoznál,

míg van egy fül, mi hallja, ha kiáltoznál!


by Medve Zsolt

2011. ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de én 15 és legalább 4 éve gondolkodom az öngyilkosságon. Sokan azt hihetik, hogy ez csak lányos hiszti, de nem az és biztos vagyok benné, hogy veled is komoly dolgok történtek, ha így gondolod. Ennek ellenére arra kérlek ne legyél öngyilkos. Hülyeségnek tűnhet, hogy pont én mondom ezt, de gondolj arra, hogy ez mekkora teher marad mindenki számára a későbbiekben is. Gondolj a barátaidra, akiket szeretsz, nekik milyen fájó pont maradna ez egész életükben. Ha másért nem is, legalább azért ne tedd meg, mert az öngyilkosság gyáva és önző dolog, én csak ezért nem tettem eddig meg.
2017. ápr. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

szerintem azért ne legyek mert én hiszem hogy vagy isten és va mennyis sak az a baj ha ez a kettő van akor vanpokol is és az öngyilkoság az bűn és azért örökön öröké a pokolban fogsz szenvedni én is már nagyon sokszor gondolkodtam az öngyilkoságon és én teljene megértem azokat akik öngyilkosok akarnak lenni hogy miért teszik. de én azért nem tetem ezt meg mert tudom hogy ez nem megoldás és miután megtetted nagyon megfogod bánni mert amkor majd ott álsz a pokol és a menyei dicsőség közöt és akor neked majd a pokolba kell menned mert az amire készülsz az bűn és a bűnért cserébe halált és szenvedést kapsz. nem azt mondom hogy minden ember aki nem hisz isteni be az a pokolba kerül nem mert ez ugy van hogy ki amenyit hallot az Úrrólazt tartsa is be és éljen jó becsületes erkölcsös életet.

de vissza térve a tárgyhoz szerintem nem éri meg mert nagyon megfogod bánni tudom most valszeg azt gondolo hogyha meghalsz akor vége van vége van a szenvedésnek és ilyen kor az ember nem gondol belle abba hogy milyen mély fárdalmat okoz majd a körülöte élöknek ilyen kor csak arra lehet gondolni hogy vége van a tuloldalon majd nincsen semmi és akor vége van de nincsen vége van túlvilág és senki sem akar a pokolba menni tudom hogy neked ez most nagyon nehéz hogy szenvedsz. de én csak annyit tudok tenni ez érdekedeben hogy mondom hogyha megteszed akkor nagyon meg fogod bánni.

2017. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szia.Jobb lett a helyzet 10 év után?
2020. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!