Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet olyan, hogy valaki...

Létezhet olyan, hogy valaki nem veszi észre, hogy érez valamit?

Figyelt kérdés
Például nem veszi észre, hogy szomorú, vagy nem veszi észre, hogy szorong. Stb. Nem összekeveri valami másik érzéssel, hanem nem veszi észre, hogy érez valamit.

2022. szept. 1. 13:50
A kérdező szavazást indított:
Létezik ilyen
Nem létezik
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Ha érez valamit, akkor észreveszi.
2022. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
En eszreveszem h valami baj van, de van amikor nem tudom csak utolag megnevezni, hogy mi volt az. Sokaig az enyhebb szorongasos idoszakjaimat se ismertem fel, csak azt ertettem h feszult, irritalt es stresszes vagyok.
2022. szept. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
#1 akinek nimcs betegsegtudata az is erzi, hogy beteg?
2022. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*nincs
2022. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát alapvetően, ha képes vagy érezni valamit azt ha nem is tudod helyesen definiálni, de érzed, tehát lehet nem tudod, hogy szorongás, de körbe tudnád írni.

Ami igazából még lehet, hogy mondjuk van aki a szorongást/félelmet/negatív érzéseket disszociációba fordítja át stb. Tehát a konkrét szorongást nem érzi, csak a disszociációt ami egy szorongásos tünet az adott esetben

2022. szept. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A kisbabák sem tudják, hogy ők éreznek valamit, az állatok sem, pedig látjuk, hogy igenis vannak hangulataik. Tanult dolog, hogy az érzéseinket felismerjük és meg tudjuk nevezni. Egyes komplex érzések maguk is tanult dolgok, mások velünk született képességek.
2022. szept. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!