Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova tűnt a régi, motivált...

Hova tűnt a régi, motivált énem? Mióta párkapcsolatban vagyok, elvesztettem.

Figyelt kérdés

Gimiben éltanuló voltam, komoly tervekkel, célokkal. Cska a tanulásra és a hobbimra koncentráltam, egész hétvégén otthon gubbasztottam és tanultam. Nem éreztem magam magányosnak, valahogy kitöltötte az életemet a tanulás, a terveim és saját magam. Illetve a hobbimat is elég komolyan űztem, a megmaradt szabadidőmben azzal foglalkoztam. Nem voltak botlások, nem szereztem 4-esnél rosszabb jegyet, tényleg mindenhol teljesítettem a lehető legjobbat.


Aztán bekerültem egyetemre, és akkor ismertem meg az exem, ekkor voltam 19 éves. Ő volt életem első szerelme és ekkor változtam meg: már nem csak a karrier, tanulmányok és saját magam számított, hanem elkezdtem elég durván belemenni a kapcsolatfüggésbe és ekkor kezdődött nálam, hogy már többé nem tudtam elviselni az egyedüllétet. Elkezdtem lelkileg szétesni, a szakot is ott hagytam, újba kezdtem, ahol azóta már megszerzetem az abszolutóriumot is, viszont a szakdolgozatot nem sikerült leadni, semmi moticávióm.


Exemmel elég viharos volt a kapcsolat, sokszor éreztem, hogy nem vagyok fontos neki, viszont a függés miatt szakítani sem tudtam. Eléggé ráment az idegrendszerem a kapcsolatra, sokszor volt lelki összeomlásom, mégsem tudtam szakítnai, viszont részben emiatt az instabil érzelmi állapot miatt is csúsztam az egyetemi dolgaimmal, lefogytam, bántottam magam, hisztériás kirohanásaim voltak, kb. mint egy borderline. Aztán végül 3.5 év után szakítottunk, azt sem viseltem jól. Kb azonnal belemenekültem egy új kapcsolatba, ami eleinte nagyon jó volt, de egy ideje hasonlóan érzem már magam, mint az exemmel. Elanyagolva, kb rá vagyok függve, tőle teszem függővé a dolgaim, tettem, beosztásom, minden. Állandóan görcsben van a gyomrom miatta, hogy megint mivel fog megbántani, nem tudok a szakdolgozatra koncentrálni, sem a munkámra, megint teljesen szét vagyok csúszva.


Teljesen elvesztettem önmagam az elmúlt 5 évben. Annyival boldogabb voltam gimisként, amikor csak a tanulás és a saját dolgaim érdekeltek és tudtam önző lenni és csak azzal foglalkozni, ami engem épít. Sikereket értem el, boldog voltam, haaldtam előre. Most úgy érzem, csak a kapcsolatom határoz meg, állandóan feszült vagyok, mintha alkalmatlan lennék párkapcsolatra. De egyedül sem mernék maradni..


Teljesen kifordultam önmagamból. Már nem ér annyi siker, csak lépkedek előre, de alig haladok... mintha szétestem volna teljesen... nem érzem jól magam.. nem tudom, hogy tudnék visszatalálni önmagamhoz és elengedni a függést a páromtól..



2022. szept. 2. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Válassz olyan párt aki értékel, belső értékeket is nézd párválasztáskor.
2022. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először mindenképpen magaddal kellene kibékülnöd és addig nem kapcsolatból kapcsolatba keveredni, mert ezzel magadnak és a párodnak is ártasz.


Mivel látod, hogy rossz fele haladsz, de tudod, hogy milyen voltál és milyen lehetnél, amikor csak kicsit is vagy motivált próbálj meg belekezdeni a szakdolgozatba és akkor apránként sikerülhet összerakni. Aztán ha ezt az akadályt megugrottad akkor megint egy más világ fog megnyílni előtted.

2022. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem 18 évesen, hogy kész a személyiségem és örökre olyan motivált leszek, mint akkor. Az egyetem már döcögős volt, nekem is volt egy kapcsolat akkor, ami rosszul hatott rám , az életem egészét az határozta meg. Utána diplomára összeszedtem magam, de a covid rosszul hatott rám, én is szétestem és a terveim is elhomályosodtak.


Megoldás:

Sport, főzés, kirándulás, régi barátokkal kapcsolattartás, beszélgetés.


Sajnos ez van, gimi végén én is azt hittem hogy enyém a világ, de jött az élet.


Kitartást!

25f

2022. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérlek majd szólj, ha a szakdolgozat megírásához sikerült valahogy visszanyerned a motivációd. Oszd meg a praktikát. Hasonló helyzetben vagyok.
2022. szept. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!