Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha 20 évesen nem látom értelmé...

Ha 20 évesen nem látom értelmét az életnek, akkor mégis mi lesz velem később?

Figyelt kérdés

Egész egyszerűen semmi sem sikerül, semmiben sem vagyok jó, munkám sem lesz soha, a párkapcsolat egy olyan dolog amiről már álmodni sem merek. Egy szerencsétlen csődtömeg vagyok, csak azért vagyok ezen a nyomorult világon, mert túl gyáva vagyok ahhoz hogy úgy öljem meg magam, hogy a szüleim még élnek. Ha ők nem lesznek, már semmi sem állíthat meg.


Jártam pszichológushoz, voltam zárt osztályon, jártam pszichiáterhez, vannak hobbijaim, próbáltam sportolni, gyógyszert szedtem, semmi nem segít.


Egész egyszerűen csak meg akarok dögleni. Nincs is valójában kérdés, csak ki kell írnom magamból ezt az egészet hogy ne őrüljek bele ebbe a szarságba.



2022. szept. 3. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Senki sem tudja mi lesz később mivel nem látunk a jövőbe...

Gondolom pasi vagy.


Miért gondolod lehetetlennek a párkapcsolatot?

2022. szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát szerintem egy olyan ember aki évek óta depresszióval küzd és öngyilkos gondolatai vannak, nem alkalmas párkapcsolatra. Plusz teljes mértékben tapasztalatlan vagyok, utálom magam, nincs önbizalmam, határozatlan vagyok, túlsúlyos, félénk, szociális fóbiás, introvertált, gyenge, életképtelen. Nálam bárhol, bármikor, bárki találna jobbat.


Egész egyszerűen úgy érzem hogy a teljes lényem egy felesleges folt a világban. Vannak jobb napok, órák, de amiket csinálok azoknak sincs értelme, csak elterelik a figyelmem erről az átkozott létről.


Tavaly októberben majdnem felakasztottam magam, de sajnos túl gyáva voltam, úgy csináltam hogy szép lassan letérdeltem, mert nem akartam lerántani a plafont. Amikor már nem kaptam levegőt, megijedtem és felálltam, aztán órákig csak feküdtem és remegtem.


Igazából nem is tudom hogy vágyom e egyáltalán párkapcsolatra. Nem tudom mi a fenét akarok az élettől. Semminek nem látom értelmét.

2022. szept. 3. 20:56
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Úgy nem is lehet sikert elérni semmiben, hogy úgy állsz, hozzá, hogy "áh ez nekem nem sikerül".. mivel ilyen hozzáállással a kibúvót fogod keresni a munka és az elvégzendő teendők alól.
2022. szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Az élet hosszú, de végig kell élni:)
2022. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Szoktam hasonlóan érezni. tudom hogy eléggé benne vagy a szarban nyakig és meg is értem a frusztrációdat viszont valamiből erőt kell meríts. ne próbáld az összes problémádat egyszerre megoldani. egyenként lassan ugorj nekik. ha nincs is motivációd de magadraerőlteted azt hogy tegyél érte akkor sikerrel járhatsz
2022. szept. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

De hogy változassak ha egész életemben ilyen negatív hulladék voltam aki mindenben csak a kifogásokat keresi és a rosszat látja.


Gondoltam már olyanra is hogy elég pénzt keresek egy bérgyilkosra és megöletem vele magam.


Eddig bármit próbáltam, nem értem el vele semmit. Semminek sincs értelme.

2022. szept. 3. 21:01
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
magadon tudsz segíteni. más nem fog tudni bármit is mond
2022. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Az biztos, hogy komoly szemléletváltás kellene neked....


Hogy mi az élet értelme? Jó kérdés.... majdnem mindenkinek más.

Nekem pl. az, hogy élvezzem.... itt megint más, hogy ki mit élvez. :D


Én pl a természetet a kirándulást a rovarokat szeretem.

Ezek amik igazán lekötnek és ki tudom kapcsolni az agyam közben.


Valami biztos segít, olyan nincs, hogy nem.

Milyen gyógyszereket szedtél?

Szüleid melletted állnak? Barátaid?

2022. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
keress egy hobbit amit szeretsz csinálni és ami nem magam önpusztítása.
2022. szept. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

szia, a leírásod alapján arra következtetek, hogy nem jársz suliba

nem gondoltál arra, hogy beiratkozz egyetemre? lehetőleg nappalira tagozatra, közösségbe kerülnél, és lekötne a tanulás

ha olyan szakra tudnál menni ami még érdekel is, akkor ki is tudnál teljesedni benne, elmehetnél mellette gyakornoki diákmunkákra, pályázhatnál erasmusra, és egy félévet tölthetnél külföldön, akár többet is

rögtön nem lenne olyan unalmas, kilátástalan az élet

tudnál barátokat és akár párt is találni

remélem jobbra fordul az életed :) őszintén

én is ugyanennyi idős vagyok, vannak mélypontjaim, de örülök, hogy a továbbtanulást választottam, azóta még több dolog érdekel, és jövőre elkezdek egy másik szakot is

remélem te is adsz magadnak egy esélyt!

2022. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!