Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aggódom a legjobb barátnőm...

Aggódom a legjobb barátnőm miatt, mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben olyan melankolikus a hangulata. Semmihez nincs kedve, nem akar bulizni menni se, pedig úgy be volt zsongva. Folyamatosan sír, órán is van hogy rátör a sírás és nem tud ellene tenni. Kérdeztem, hogy mi történt vele és, hogy mi a gond, de azt mondta, hogy nem tudja, mivel nem érez semmilyen fájdalmat. De én látom rajta, hogy nem oké. Régen mindig sminkelt és csinosan öltözködött, most pedig a fesűt is nehezen veszi a kezébe, az öltözködése meg átváltott otthonosba, melegítőbe jár iskolába és nincs kedve beszélgetni. Természetesen velem beszélget, de nem nyitott másokra.

A szüleivel nem beszél a lelki gondjairól, pedig szerintem nagyon közvetlen szülei vannak.

Nem tanul, nem csinál semmit csak bambul maga elé és sír amikor éppen rá jön a sírás.

Kezd kiakasztani a helyzet, már 2 hete így megy és a legrosszabb, hogy nem tudok rajta segíteni. A nyáron minden olyan jó volt.

Miért van ez? Mit csinálhatnék az érdekében? Képtelen vagyok magára hagyni🥺

Ő 18l én 17l (osztálytársak vagyunk)


2022. szept. 16. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
59%
Ne is hagyd magára, nyilvánvalóan nincs jól! Jelezd neki többször, hogy aggódsz érte, hogy mindig számíthat rád és szívesen meghallgatod, ha szüksége van rá. Lehet, hogy csak egy átmeneti nehézség, de akkor is fontos támogatni. Ha nem javul, próbálj másokat is bevonni, megbízható felnőttet például, vagy felhívhatod a Kék Vonalat ahol anonim lelki tanácsadást nyújtanak gyerekeknek és kamaszoknak (116-111, ingyenes szám).
2022. szept. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
40%
De jó lenne ha nekem is ilyen barátnőm lenne aki így odafigyel és aggódik.
2022. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!