Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Utazásnál hányinger jön rám....

Utazásnál hányinger jön rám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha kocsiban vagyok, vagy ha utazok valahova akkor sűrűn rámjön egy pánik, és hányingerem lesz,elkezdek pánikolni nagyon, közben meg legbelül tudom, hogy biztonságban vagyok, és nem lesz baj.

Egy vizes palackot, egy üveg vizet mindig mindenhova viszek magammal, anélkül elindulni nem is tudok, azt szorongatom a kezemben utazás alatt. (Egy kis biztonság érzetet ad)

Nem tudom, hogy lehetne ezt a pánikot és a vele együtt járó hányingert leküzdeni, próbáltam légzés gyakorlatokat, próbáltam relaxálni de az a baj, egyik sem működött nálam.


Ez az egész akkor kezdődött mikor szakítottunk az exemmel. (Lassan egy éve már)

Nem tudom, hogy ennek lehet e köze a dologhoz.


Néha rámjön ez a pánik és a hányinger, de van mikor nem. Próbáltam megfigyelni mitől függhet ez de sajnos eddig még nem nagyon jöttem rá…


Előre is köszönök minden értelmes, és segítő választ.



2022. szept. 16. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
De most pánik jön rád vagy a random hányinger, ami a mozgási energiából származó rádió hullámok miatt van? Mert azon úgy is lehet változtatni, ha elülsz a kerék fölül.
2022. szept. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez egy szépen beépült feltételes reflex, nálam is volt (utazáskor egyszer rosszul voltam, és utána pszichésen minden utazásnál előjött). Nekem pszichiáter segített, anélkül pokoli volt.
2022. szept. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Hányingerre van gyógyszer, de ha pánikrohamod van, akkor ahhoz pszichológus kell.
2022. szept. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Ez pánik lesz, nem mindenkinél egyformák a tünetek. A hányinger nálad az ami másoknál a fuldoklás, a "szívroham" vagy a megőrüléstől való félelem.
2023. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Én nem pánikolok, de rosszul leszek autóban. Álmosító megoldás:

[link]

Állítólag az van, hogy az agy a fül egyensúly szerve mozgást érzékel, de a szem szerint nem, mert mondjuk olvasol, közelre nézel, és ezt mérgezésnek értelmezi, ezért jön a hányinger.

Illetve utazási fóbiának is szokták mondani...

Nekem kicsit jobb, ha elöl ülök és folyamatosan távolra nézek utazás közben. Illetve buszon, ha hosszú táv, akkor inkább állva, de semmiképp sem háttal ülve utazom.

2023. márc. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%
Ha beveszel egy Daedalont, az meg is nyugtat, max átalszod az utat. Engem ellazít és se nem hányok, se nem stresszelek, mert nem érdekel akkor semmi.
2023. márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!